Téma: ARN 8608 a co s nim...

dostal se mi do ruky tenhle dedecek ARN 8608 a jelikoz jej nechavam repasovat, tak premyslim co s nim. A jedine co me napada je udelat si z nej subwoofer.
Poradil by mi nekdo jakou konstrukci udelat? urcite potrebuji, aby byl aktivni a preferuji hornove konstrukce! Sel by napasovat do La Scaly nebo K-horn konstrukce? Jak tyto konstrukce pripadne prepocitat?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Subwoofer nedoporučuji!

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

to Kritik: a co tedy s nim?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Prodal a koupil reprák vhodný do subwooferu smile

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

to neeee, neprodam! Ja vim, ze to neni nejvhodnejsi reproduktor a naopak si myslim, ze by to mohla byt vyzva wink Proto jsem taky prisel s dotazem sem... Da se s nim tedy neco delat?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

je to basák,tak bys měl vědět co s ním,jednoduchá otázka.

Re: ARN 8608 a co s nim...

Když ho nechceš prodat, tak jedině postavit subík a "normálně" používat wink Ozvučnici nejspíš  uzavřenou.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

http://www.repromania.net/projekty-hifi … n-8608.php

... zeptej se autora ...

Re: ARN 8608 a co s nim...

zrovna procitam forum(http://www.repromania.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=1073&hilit=arn+8608) a tam je treba informace, ktera rika, ze je potreba nejdrive reproduktor promerit! A to kvuli vyrobnim diferencim mezi jednotlivymi seriemi i kusy. To mi prijde jako dobra informace od ktere se odpichnout k reseni "bedny".

Navic mam dotaz: "jaky koupit zesilovaci modul pro aktivni subwoofer?" a kde?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Udělej si bandpass. Když tam přidáš i zesilovač s výhýbkou, bedna vychází trošku větší, ale stojí to zato.

Re: ARN 8608 a co s nim...

to george: ale podle parametru, ktery to ma v datasheetu se zda ten reprak vhodny pouze do uzavrene skrine... Osobne me zajima nejvice nejaka horna nez BR BP anebo uzavrena ozvucnice.... Mas nejake opoodstatneni pro BP?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Já ho použil do dost velké hospody v BP se 100W zesilovačem k promítání filmů na velkoplošné obrazovce. Bylo to neuvěřitelné. Čtyři roky tam poctivě třásl se vším co bylo okolo a že ho místní štamgasti nešetřili. Zkoušel jsem ve stejných podmínkách i 312-ku v uzavřence i BR, ale  nebylo to ono. Ale pokud to chceš na doma, tak bednu té velikosti bych netrpěl ani minutu i kdyby hrála jak Paganini.

Re: ARN 8608 a co s nim...

BP s 860x je zaujímavý, v hospode bomba, na doma zvukový výblitok smile

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

Uziti subwoofer-u bude ke zvuku k filmum a TV obecne, na muziku mam jinej aparat smile z toho vypliva, ze neocekavam, ze bude mit nejakej kristalovej zvuk. Kazdopadne dokud se repro nezmeri a z toho se teprve bude resit jaky typ ozvucnice, tak se zatim zajimam o zesilovaci modul k zabudovani do subu. Chci aktivni a aby mel vystupy minimalne na 2 satelity - doporucite mi na jake parametry koukat pri vyberu a kde vybirat?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Ohledně sub zesilovače (asi myslíš modul do zadní stěny ozv.) Z obchodu viz. conrad, dexon, xavian, atd ... Je "nejlepší" od xavianu, ale ta cena je taky nejvyšší. To bych si raději, nechal postavit z komponentů aldaxu a vyšlo by mě to cenově +- stejně.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

to Kritik: ano, myslim vestavny zesilovaci modul do zadni steny ozvucnice. Dival jsem se na nabidku vyse zminenych obchodu, jen jsem vubec nenasel ten Xavian!?? Na jejich strankach zadna takova nabidka neni...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Napiš do xavianu e-mail ohledně modulu.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

tak jsem do Xavianu napsal a reknu Vam, je to teda pekna palba - 9000,- za ten vestavny modul je moc na pouziti k domacimu kinu! Budu hledat dal...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil Kritik 1. 12. 2010 23:32)

Re: ARN 8608 a co s nim...

Jedině koupit conráda sub 150 a nechat udělat "tuning", vyjde Tě to cenově +- stejně lol Nejlepší bude si nechat postavit, něco takového http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8751
edit:
ivanb_cko: pokud bych znova kupoval sub-modul, tak jedině DIY. Je to sice dražší, ale máš modul, který můžeš použít prakticky na jakýkoliv reprák do subwooferu wink

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

to Kritik: no horsi je, ze co se tyce zesilovacu a vubec celkove temto elektronickym pristrojum vubec nerozumim, natoz jej postavit. Samozrejme se chci casem i toto naucit, ale popravde v mem planu je to zalezitost az za par let - mam ted jiny priority. Ted spis potrebuji neco relativne kvalitniho za malo penez a myslim, ze vykon do 100W bude dostatecny. K tomu vystup na 2 satelity s vykonem do 40W. Myslim, ze na pripojeni k TV a DVD sub s ARN 8608 a satelity, ktere casem postavim(jeste moc nevim z ceho..?) to bude stacit. Ambice na 3D zvuk nemam, popravde me to ani nezajima... To doporucene forum uz ctu smile Anebo mi muzes neco/nekoho doporucit kdo neco takoveho umi postavit za rozumny peniz?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ