(upravil vodojem 26. 11. 2010 15:29)

Re: TIW 200 XS 8 OHM

no praveze mal som elektro v skole ale vedel som motory polovodice neviem esst kadeco ale tie zdroje ani kus big_smile

no keby bol ten zdroj +- 45V a trafo +- 30V ? ma to napajat ten spminany zosik a chcel som tam dat 2x tn zdroj a napajat este 2x50W ak zosilnovac premeni cca 60% vychadza to na 333VA a neviem kde zozeniem 350 alebo tak nasiel som az od 500

a k tomu mostiku a kondenzatorom mostik viem navrhnut ale tie kondy ani nahodou big_smile a v tej stavebnici to uz je tak nechapem preco by to mlo byt inak

zas tu pisem dalsiu mudrost ten 2x50W zozeniem asi len do max 33V asi z aldax ale s tym zdrojom teraz neviem jak sa to rata kolko dostanem zo zdroja ? nic som o tom nenasiel mad big_smile

Re: TIW 200 XS 8 OHM

Jestli sem to dobře pochopil tak budeš stavět systém 2.1 kde bude 2x50W na satelity a  120W subwoofer. Ale pokud nevíš jak se dělá zdroj pro zes tak to je pak těžký stavět takovýhle zesy. Napájení určitě jednotlivě. jedno trafo bude pro sub a druhý trafo pro satelity. Jo a trafo +- nemá big_smile taky bys mohl vědět. Na trafu máš 4 vývody. Prostřední 2 spojíš. Zbydou ti krajní a prostřední 2 spojený. Takže 3 vývody. Ten prostřední spojenej je 0 (GND). Ty krajní  připojíš na vstup můstku. Je jedno jak. prostřední je volnej. Z výstupu můstku už máš + a - . Nyní máš + - 0. To jsou 3 vývody. Vezmeš 2 kondy (aspon 4700uF/50V) jeden je na + a 0 (minus kondenzátoru na 0) druhej 0 a - (mínus kondu je na -). Nesmíš otočit!!!  A máš zdroj pro zes. Ale musíš dát správný trafo,kondy a můstek a všechno správně dimenzovat. Není to nazačátku moc jednoduchý.

(upravil vodojem 26. 11. 2010 20:49)

Re: TIW 200 XS 8 OHM

hej viem ze z trafa ide striedave chcel som napisat 2x30 big_smile dobre ja nieco precitam a uvidim ci som toho schopny big_smile ved tie zosi uz su v pohode staci zrobit DPS a kupit suciastky to viem lebo to je prax co ma v skole bavilo big_smile ano robim 2.1 uz si mi aj niekde radil s vyskacom

no tak som trocha cital a prisiel som na to ze k subu mozem dat trafo 2x30V a po usmerneni by malo mat 42V a ten zos je do 45 takze to je v pohode a nemaju tie kondy mat hodnotu aspon I x 2,5mF ? tak som to cital tu http://svetelektro.com/clanky/audio-tec … e-107.html a diody som nasiel pre 8A tieto http://www.sos.sk/?str=371&artnum=27176 neviem ci mozu byt.

No ale k tomu 2x50W sa mi pasuje bud 2x18V co vychaza okolo 25V alebo 2x25 a tam my vyslo 35V lenze ten zos je do 33 .... nebude mu vadit ked bude mat napatie len 25V ??

tie kondy v usmernovaci zdvihnu napatie priblizne 1,4x ??

Re: TIW 200 XS 8 OHM

jojo, ty trafa tam dej jak říkáš ..na 100W dej 2x30V a na ten 50W dej klidně 2x18V, ničemu to nevadí, akorát ti zes nedá 50W ale třeba 40W, já myslím že to ani nepoznáš, jestli nehraješ pořád naplno. big_smile Kondy dej na 50W aspon 2,2mF a na 100W dej aspon 4,7mF. Já ted ten zes stavím a dal sem 10mF.

Re: TIW 200 XS 8 OHM

no a keby som k tym 2x50 dal 2xhttp://zosilnovace.eu/UNI50.htm ? je tam pisan 70W no tak neviem kolko mu mam dat lebo tych 40W to uz je jedno len zeby to nemalo viac ako 50 big_smile

Re: TIW 200 XS 8 OHM

Ahoj
Pro Vodojem
Použij na tu Uni50 trafo 2x24V nebo 2x22V,ten výstupní výkon neřeš.Ono je to stejně jinak neš si myslíš.A studuj,na tomhle vebu jsou všechny tvé dotazy už dávno vysvětleny.

(upravil vodojem 28. 11. 2010 0:24)

Re: TIW 200 XS 8 OHM

este zvahujem LM 3886 .... ja by som vykon neriesil ale repraky to riesit budu big_smile viem ze tu je mudro napisane nieco som aj cital v teorii a v nejakych temach ale o trafach a zdrojoch som toho vela nenasiel ...... v teorii som sa snazil nieco citat ale cez tyzden mam toho v skole dost vela a uz mi to jednoducho nejde stale citam a myslienkami som inde alebo sa ani neviem sustredit o com to vlastne je big_smile

a este sa chcem opytat ak budem mat ten sub napajany 45V a satelity napajane z 35V mozem filter pre sub napojit zo zdroja pre satelity ? lebo ten je na 35V

a estee jedna otazka D: pzrel som sa na ten zosik http://zosilnovace.eu/Zosilnovac100W.htm a naco je tam to AC - napatie sekundarneho transformatora ?

Re: TIW 200 XS 8 OHM

Myslím že když tam dáš trafo 2x18V tak po usměrnění kolem +-25V, potom ti to dá kolem tech 50W, ale pokud nejsi hluchej, tak vůbec nevadí že máš silnější zes, líp ti hraje špičky

Re: TIW 200 XS 8 OHM

neviem ci tym hluchym myslis ze to nebudem pustat na max. ale uz som tu pisal ze chcem to na chaty a urcite vies aky je clovek sprosty ked si vypije big_smile a ja ledva verim tomu RMS co tam je a nie este tomu max to tak ked tie bedne zahrabem do snehu tak mozem pustit na 10 sekund big_smile

Re: TIW 200 XS 8 OHM

Na správanie aké popisuješ bude toho Visatona škoda....

Re: TIW 200 XS 8 OHM

:DDD uz je rozhodnute pre monacor a to spravenie neje na chate vzdy len ked dakomu prepne a o 5 rano pusti naplno big_smile to sa stane big_smile

(upravil danda 28. 11. 2010 21:51)

Re: TIW 200 XS 8 OHM

Trafo stačí jen jedno, pro sub i satelity. Doporučuju ODDĚLENÉ vinutí pro sub a zvlášť pro satelity - konce. 2*symetrické + něco tenkýho pro předzesilovače, operáky (cca 18V). Najdi si u vás nějakýho vhodnýho výrobce, tady v Česku mám výborný zkušenosti s JK eltra, nevím, zda zasílají i na Slovensko. Rychle, celkem levně. Někdo je pomlouvá, já u nich už nakoupil tak dvacet ks všemožných výkonů a vinutí. Toroid doporučuji, je sice trochu dražší, ale má menší rozptylové pole (= menší potíže s indukovaným brumem), je celkově menší a lehčí a možná se s ním i líp dělá - uchycení jeden šroub.
Na elytech taky nešetři, cenový rozdíl mezi 2G2 a 4G7 není (při těchto napětích) až tak velký . Na 2*50W 4G7/větev a na 100W subbas nejméně taky tak.
Na primár trafa doporučuji alespoň termistor pro omezení proudového rázu do sítě. Při zapínání nebude vypínat síťový jistič, což je sice nepříjemné ale horší je ničení elytů proudovými rázy. Na usměrnění můstek 10A - 2ks.
Apropos, ten toroid nemusí být až tak brutálně dimenzovaný, nejvíc výkonu (podle muziky.. cca 70%) spotřebovává zesilovač pro sub. Já bych to viděl pro 100+2*50W na nějakých 200-250W s rezervou až až.
Edit: A pokud už něco stavíš, zesilovač, začni pořádně, aby až za čas vyměníš bedny jsi nezjistil, že najednou slyšíš věci, co ti nejsou úplně košer a začal zase znovu stavět nový, lepší zes....

Web

(upravil vodojem 31. 1. 2011 18:44)

Re: TIW 200 XS 8 OHM

no tak som sa po case aj do toho pustil a bedne uz mam sice nevyzeraju velmy k svetu lebo dosky som vybavoval ceez bratranca a jeho kolegovia su fuseri big_smile ale bolo to lacne a neskor to mozno poobravujem. len sa chcem spytat na bassreflex mal som isty 7x20cm ibaze nema zaoblene hrany a vraj to bude robit nejake pazvuky. Mne to zatial nerobilo nic ked som ho skusal na TDA-ckovom zosiku a hral clkom hlboko na 8" a ani to  nedunelo ako som bol zvyknuty big_smile

danda: to trafo sa mi velmy nezda zeby stacilo 250VA v tych clankoch na audiowebe je len k subu napisane ze lepsie je zdroj je lepsie dat 200% vykonu a elyty som pozeral 10mF/50V pre istotu. Nie su ovela drahsie ako 4700uF

a len tak pre zauimavost aky je rozdiel ked sa to zapoji paralelne alebo do serie ? bud to bude ako hrubsia cievka a tyk sa znizi odpor na 4Ohmy ale vydrzi 120W alebo v serii bude ako keby dlhsia cievka takze 16Ohm ale len 60W ale dvojnasobne Bl (sila motora ci take nieco big_smile)