(upravil dudo02 21. 11. 2010 11:57)

Téma: Zvysenie basov bez woofera

Caute.

Ako uz nazov napoveda,potrebujem si zvysit basy v aute.Mam tam teraz origo repraky(auto je vw golf),len v zadu niekto dal do dveri nejake dvojpasmove,tie vsak hraju hrozne...
Mam radio-kenwood 3537-podla papierov 4x50W
Mam repro-http://macaudio.sk/blade/c/59/mp-69-4.html

Nepotrebujem nic extra-len proste chcem aby to hralo troska basovejsie.V predu repro necham a tie zo zadnych dveri vyhodim.Nakolko mi tie magnaty  asi nevlezu do dveri,tak ich umiestnim do kufra-mam kombik.Tu prichadza moja otazka ohladom rozmerov bedni-viete mi niekto napisat ake bedne by boli najlepsie?Teda objem,rozmery popr.ci ich niecim vytlmit.Popr.nejake ine doporucenia,nakolko som v tomto laik...

Re: Zvysenie basov bez woofera

není nad čím dumat. kup zesilovač a kabely. připoj to k reprákům a rádiu a je to. rádio je na nějaký vyhrávání slabý

Web

(upravil dudo02 21. 11. 2010 22:58)

Re: Zvysenie basov bez woofera

No ale ja nemam bedne na tie repro hmm
Sice som to nemeral,ale sa mi nezda,ze by tie magnaty vliezly do zadnych dveri...Preto som sa pytal,ake boxy na tie repro vyrobit v pripade,ze boxy umiestnim do kufra...Aspon priblizny objem by mi pomohol.

Re: Zvysenie basov bez woofera

Podla mna ak mas kombik, tak idealne miesto na montaz ovalnych koaxialov je doska zakryvajuci kufor. Tym vlastne cely kufor bude suplovat ozvucnicu. Ci budes mat z toho viac basov bude uz zalezat len a len na autoradiu (Kenwoody nemaju take dobre loudness obvody ako Pioneery) a samotnych reprakoch. V kazdom pripade ak ti experiment nevyjde, mozes k tomu dokupit zosilnovac + subwoofer (bandpasovy).

Re: Zvysenie basov bez woofera

v kombikoch vacsinou nebyvaju dosky na zakryvanie plata, ale stahovacie roletky. Navyse aj keby tam mal dosku tak by tak velky kufor ako ozvucnica nefungoval dobre. Ked uz tak treba tym ovalom vyrobit uzavrete ozvucnice a nevymyslat debiliny s Loudnessami a podobne. Prvorada je poctiva instalacia danych menicov, nasledne by som ich vyskusal zavesit na nejaky zosik, samozrejme by som riesil lepsie repraky hlavne dopredu, pocuvat muziku iducu "zozadu" nie je to prave orechove...idealne kombinacia je dopredu komponentne pasmo, do kufra nejaky sw na doplnenie spodkov, cele to zavesit na stvor resp trojkanalovy zosik a moze byt super muzika za par supov. Na ovaly a celkovo zadne repraky sa uplne vykaslat a usetrene lovace radsej napchat do tlmenia a lepsich kablov.

(upravil dudo02 22. 11. 2010 19:35)

Re: Zvysenie basov bez woofera

Ja mam roletku.
Je mi jasne,ze by bolo idealne pichnut tam sobwoofwer...
Avsak tie magnaty sa mi tu valaju a prave preto by som ich rad vyuzil na tento ucel.Akurat mam problem,ze neviem akej velkosti by mali byt bedne.Nepotrebujem nijaky presny rozmer,len to proste nechcem spravit prilis male,aby to aj nieco basovalo a podla moznosti,aby sa vyuzilo max. tych magnatov.A samozrejme to nechcem spravit ani prilis velke,aby to nedunelo...Preto by som potreboval aspon nejaky orientacny objem...Ja necakam od toho ziadnu extra kvalitu-auto je v podstate pracovne,cize tam nebudem pchat prachy na nejake HI-FI.Tak ak,by niekto vedel,mohol by pomoct s nejakym udajom o spominanom objeme hmm...Alebo aspon nejake info,ako to vypocitat...

Re: Zvysenie basov bez woofera

Zkusil bych tak 20 litrů na jeden. Ale každopádně jsou ty repra určený do "nekonečnýho" objemu, to znamená do kufru, který pak supluje ozvučnici.