Téma: TDA 2005

Mohl by mi prosim někdo poskytnout navrhly tištak s TDA2005 2x10W ověřený a funkční?Myslim tim poslat soubor abych si to mohl ještě upravit v eaglu.pokud by to bylo možne a byl by někdo ohotny tak na email:  V.Hlinstak@seznam.cz

Re: TDA 2005

Kontaktuj uživatele DC20, jmenuje se Gabo a dělal jednodeskový zesilovač 2x25W se stabilizovaným zdrojem, dvěma TDA2005 a korekcemi i s loudnessem. Schéma by bylo záhodno upravit tak, aby mezi regulátorem hlasitosti a korekcemi byl emitorový sledovač se dvěma BC550, aby byly napájeny z nízké impedance. Ale i v této podobě, pokud použiješ potenciometr hlasitosti 25k/Y a v korekcích potenciometry 25k/G to hraje velmi slušně a přehraje to naprostou většinu Redstarů, Genihnusů a podobného zboží.
Thread o tomto zesilovači je zde :
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8238
Jinak veškeré podklady k deskám /existuje i verze s oddělitelnými korekcemi a zdrojem/ má Gabo, DC20. Myslím, že u některého výrobce existuje i film pro výrobu desek.

Web

Re: TDA 2005

tak nikdo pls nutne a už spěcha... a nějaky kontakt na toho DC20? nikde to nemužu na netu najit

Re: TDA 2005

http://audioweb.cz/profile.php?id=1068

Re: TDA 2005

deathclaw(kysláryba)zoznam,sk

Babakus ma predbehol...

Web

Re: TDA 2005

dik moc snad bude v pohotovosti ještě dnes

Re: TDA 2005

Nebudu zbytečně zakládat nové téma...
Už pěkných pár let mi tu leží osazená deska z Ezk s 2005tkou ,v nabídce jsem ji ted už nenašel - jako stereo (2xmono na jedné desce s propojkou napájení..).
Mělo by to být tohle (číslo desky i osazení odpovídá). Jako švába tam mám MBA 2005 (asi byl ještě tehdy ze starých školních zásob když jsme to stavěli na praxi..) .
Dokumentaci k tomu bohužel nemám. Tak bych byl rád kdyby mi někdo poradil co kam zapojit (přes jaký poták volume) . protože při 12V a at už signál dám přes poták nebo "přímo",tak to hraje hrozně potichu.. a ta uvaděná citlivost mi přijde nějaký nesmysl.. (?)
Nechci do něj víc investovat (krabička,a zdroj by problem nebyl,pokud yb to fungovalo) ,ale nerad bych to tu enchaval jen tak ležet či to vyhodil.

(upravil DJ_Rix 23. 12. 2012 16:13)

Re: TDA 2005

Objekt nenalezen....  Jinak mrkni do datasheetu, tam je jasný zapojení , ta destička od krčmáře bývala buď stereo nebo můstek.

Jestli je to KMJ2005 tak to je mono můstek, ta destička má jasnej popis svorek, čili nchápu co je za trabl ??

(upravil Jan16 23. 12. 2012 16:29)

Re: TDA 2005

KMJ2005 (ten můstek) tu mám, plošák je shodný i pro stavebnici stereo, akorát se tam naletují výstupní elyty místo drátů, přehodí jeden nebo dva votpory a hraje to ve stereu.

EDIT: Když chvíli počkáš, zkusím ti tu vyhrabat manuál k té stavebnici

Re: TDA 2005

http://powerofbass.rajce.idnes.cz/Audio … G_5409.jpg akorát trochu zaprášené..
Rix - co si pamatuju mělo to být 2x20W ,link co jsem dal mi normal funguje..  nevím co je špatně ,že mi to hraje tak hrozně potichu,jaké použit poťáky..
dal bych to potom na zdroj - 50W trafo 12V (mám zadara) + nějaka filtrace (by se musela koupit) ... 
Jan -dik moc to by bylo supr. beztak to bude nějaká blbost...
zas být za h'ňupa co neumí zapojit ani tak trapně jednoduchý modul z EZK.. . roll

Re: TDA 2005

Sakra co to je? To musí bejt pěkně starý. Mám tady úplně stejné moduly už asi 6 let ale na zeleném pošáku a s TDA2005R

Jinak je to můstkové zapojení, kdy by to mělo být opravdu cca 2x20W. Jestli si dobře pamatuju, tak jsem to napájel nesymetricky a něco málo přes 18V. "Továrně" nastavená citlivost je naprosto šílená, stačí pár mV pro maximální vybuzení (citlivost 30mV odpovídá). Vstup je potřeba hodně zatlouct, aby se dal zesík normálně používat například u PC. Dokumentaci už bohužel nenajdu, ale zkus překontrolovat pájení a těch pár kondíků. Víc tam toho není...

Link funguje, protože jsem ho opravil wink

Re: TDA 2005

no těch 8 roků to mít bude.. (to ještě ezk nebylo přestěhovaný a bylo hned u školy,osazoval sem to ještě na škole smile ). Patří tam TDA2005 ,to MDA se tam snad prásklo pač je mistr daroval "ze šuplíku" smile jeslti je v nich nějaky rozdíl netuším.. (jestli TDA děla/l někdo jiny a MDA byl pajc z Tesly netuším,hádám.. ).
s tím zatlučením vst.citlivosti,kdyby někdo poradil,jestli to už (nevim proc) na tom modulu řešene není..
počkáme na Jana,jeslti se vytasí s dokumentací, si ji nebudu jen tak z pr.ele za pade kupovat big_smile (a desku nepotřebuju).
ad link,aha tak sry ,že přidělvám práci big_smile

(upravil sinclair 23. 12. 2012 23:39)

Re: TDA 2005

Babakusi, hodně těžko to bylo přes 18V, protože TDA2005 se při 18,5V už zamutují a nad 20V střelí. Jediné teslácké MDA2005M si nechaly líbit i 20V, aniž by se jim cokoli stalo, s lehkým buzením jsem zkoušel, kam až lze jít s MDA2005M, dojel jsem na 22V, obvod se zamutoval, ale nad 28V jsem neměl ani odvahu, ani chuť něco zkoušet, bylo mi takhle slušných švábů líto.
Běžné TDA2005 dá bez problému 25W/4R, ovšem při stabilizovaném napájení 18V.
Vysoká vstupní citlivost se dá do jisté míry redukovat přímo v zapojení /ale jen o málo, asi o 7dB/ a jednak předřazením korekcí s útlumem 20dB, ale to se už opakuju, o tom je celé vlákno "Compact Easy stereo zosík s TDA2005". Pokud nechcete korekce, tak prostě předřadíte švábovi do neinvertu dělič se vstupním odporem asi 33kOhm, útlumem cca 20dB a potenciometr TP289 2x25k/Y nebo TP169 25k/L se zapojenou fyziologií, případně nějaký kvalitnější Vitrohm 2x25k/G se zapojením plynulé fyziologie bez odbočky z Aury Z1.
Kromě děliče na vstupu je tam třeba zapojit i keramický kondenzátor asi 220pF /paralelně k příčnému odporu děliče/ a odpory v Boucherotech zvětšit na 2,2 ohm, stačí 0,6W, tyhle obvody, pokud jim nehrábnete do hlavní smyčky nfb, nekmitají.

Web

(upravil Jan16 24. 12. 2012 1:05)

Re: TDA 2005

zkoušel sem najít ten návod k té stavebničce, bohužel zatím neúspěšně.  Našel jsem akorát papír k jiný stavebnici z EZK (RIAA předzes).
(Ještě ti můžu udělat fotku desky a napsat tam co tam je za hodnoty součástek)

Re: TDA 2005

Sinclair: Vyhrabal jsem ze skříně zdroj ze kterého jsem to napájel a změřil.
Složení: trafo ze staré promítačky 60VA (EI), 2x4700uF (Samwha) a gretz. Napětí na prázdno 19,3V, po připojení k zesíku 18,7V a světe div se ono to hraje a s pěknou parádou smile Při hraní napětí samosebou trochu padá, ale není to nic hrozného. Jedná se o obvody TDA2005R z EZK.

(upravil Power of Bass 27. 12. 2012 12:58)

Re: TDA 2005

tož sem to vytáh,zapojil.. napájení +12,7V (z nabité autobaterky) ,signál hudba z mp3 (radio z diskmana kde muzu regulovat volume mi tu "chrčí"), do signálu jsem dal 50k poťák (přivod na jeden "kraj", vstup signálu do zesu z jezdce, druhy "konec" na zem) a reguluje,mozna by to bylo i nahlas,ale proste to furt chrasti, snad bude jediny problem ten přebuzeny vstup...

Je to tenhle modul KSJ4005  . smile
koukám,že na desku nevejdou vetší filtry jak 2200uF/16-25V,proto tam asi u tehle verze nejsou,že..  a počítá se s "externím" zdrojem.. když už bych to nenapájel autobaterii, 50W trafo by snad mělo stačit (není předpoklad,že by se z toho tahal maximální výkon a ty trafa mam zadara doma...) filtraci bych dal třeba 4x ELRA 4700M/25V/105 (á19kč) ,nebo je to zbytečný luxus a stačí 2,a na 16V ...?  (těch na 16V bych mohl za stejné prachy dát 6x 4m7 místo 4x na 25V, ale nechci riskovat,jaká je rezerva?  pokud by napětí z trafa bylo 12, po usměrnění nebude víc jak 14,5V,stačí to.. ? budu to brat v EZK tak ty kondy snad nestřílejí hned při o 1V vyšším napětí..

Ten "origo" zdroj,je snad vtip,za 185kč 1x 4m7 na desce..  koupil jsem (za jiným učelem) několik kusů  "odpadního" cuprexu 40*300mm co prodávají za 7kč/ks (na jeden takový se mi zdroje vejdou 3).
Vměstnal jsem to na 4x8cm: 2x konektror Ark2500/2 (do DPS,drát tam vejde i 2,5mm2), 10A můstkem, 4x kond.(D=16-18mm) a pojiskové pouzdro (ktere přes rezistor a 3mm diodu možná ještě podsvítím) smile a to vše bratru do 150kč (4*20kondy,20konektory s protikusama,15 mustek,10pouzdro..).

Díky Sinclaire. Vím o tom threadu,jen se nechystám nic stavět a nějak překopávat ,chtěl jsem jen rozchodit již osazenou desku.
koukám,pořád to má nějakou stokorunu cenu.. bude snad stačit chladič 20*50*110 (ten samotny by stal cca 100kč) v EZk doporucuji krapet větší...

Re: TDA 2005

abych nezasíral téma "compact easy",které jsem si mimochodem dal tu práci komplet celé pročíst,zeptám se tu,znova, jak mám zatlumit ten citlivý vstup,resp. jak je zapojena ta MLW propojka korekcí,daly by se samotné korekce napojit před modul z EZK ?
s vědomím nižšího využití potenciálu tohoto švába,bych ho přecijen zapojil na zdroj přes 50W EI trafo na 12V (předpokládám,že zapojit dvě "totožná" paralelně není dobry napad..) a zdroj s 4x4m7 bez stabilizatoru,ktery uz sem si stihl "vyškrábat", jen bych rád měl víc jasno v parametrech viz dotaz výše a jak s těmi korekcemi (zatlumením vstupu). Díky.

(upravil paf 27. 12. 2012 12:47)

Re: TDA 2005

Mám tu "manuál" ke stavebnici KSJ2005 kdyby byl zájem někam to upnu.

Re: TDA 2005

paf - Díky,ale já mám KSJ4005, v tomu co řeším mi to asi nepomůže.
ad napájení 12VDC bez stabilizace s filtraci 4x4m7 (ca. 18mF) : pro 3,5A (tedy odběr 42W) mi vychází zvlnění +-meně než 5% (+- 0,6V).
                                                                                                    pro 2,5A (2x15W) je zvlnění +-3,5% (+- 0,4V)
                                                                                                    pro 2A při 13,5V (min. 2x10W což bych viděl na běžnou provozní uroven) je to cca 2,5% (13,16-13,84V : +-0,35V) to jsou snad dostatečné hodnoty...
uvidíme,jaká bude skutečnost, to trafo se mi přecijen zdá poněkud "měkké" ... ale v rámci uspory několika stokorun daný kompromis snad nebude až natolik tragický smile