Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Yamaha P5000S

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Yamaha P5000S

Zdravim... Tak jsem se rozhodl zakoupit nejaky fortelnejsi zesilovac pro me ac akustiky 15" 600w basy 2ks. Jel jsem na dva Numarky D4 a bylo vse v poho. Ale postupne casem se mi prestalo chtit tahat dva zesy a nechal jsem se zlanarit a zakoupil P5000S. Ten by mel dat pres 500W na kanal ve stereu. Ale... chtel jsem i postupem casu rozsirit me dalsi basy 12tbx100 o jeden kus (tedy 2x 12tbx100) a jet je na paralerni mod na tento zes, ale co jsem zjistil tak vsude pisou (v navodu, na zesilovaci atd.), ze tento zes ma bridge jen na 8ohm a to je ten muj problemek, protoze na internetu ctu vsude 2600W/4ohm...
Dotaz tedy... Kde je pravda a zda tento zes dokaze na mustek jet do 4ohm a na stereo do 2ohm na kanal. Ma nekdo s timto zesilovacem zkusenost?

Hledal jsem ve starych prispevcich a o tomto zesu je pouze diskuse na typ P7000S, ale zde taky nikdo nepise skutecnou minnimalni zatez na kterou muze zesilovac fungovat a hlavne bez problemu.

A jeste jeden maly dotazek... Je to opravdu kvalitni zesilovac? Vsade na nem pisou made in china... smile

Re: Yamaha P5000S

Z 13600 Kč to vyrobí jen v Číně, jako se tam vyrábí i QSC.
Neznám ho, nemám s ním zkušenost, tak jen teoreticky k 4 ohmům v můstku:
Pokud to není speciál na basy (nevypadá na to), tak bych to nepoužil.
Pro dobrý zvuk SW je velmi dobré (vlastně nutné), aby zesilovač byl schopen pracovat do nižší zátěže, než je jmenovitá impedance reproduktorů. Já si pro sebe používám hodnotu Re (což by bylo 5,1 ohmu).

Re: Yamaha P5000S

Hm, cina... Vsude je jen cina, ale snad trochu kvality tam je, nebo ne?

Takže pokud budu brat Re tak na mustek bych mel z paralerni zatez neco kolen 2,5ohm a tim padem by na kanal sla impedance max 1,3ohm a tim padem asi slus na koncovych trandech...... Hm, na mustek asi do 4ohm radeji opravdu pokouset nebudu...

Re: Yamaha P5000S

Otas napsal:

Pro dobrý zvuk SW je velmi dobré (vlastně nutné), aby zesilovač byl schopen pracovat do nižší zátěže, než je jmenovitá impedance reproduktorů. Já si pro sebe používám hodnotu Re (což by bylo 5,1 ohmu).

Takze pokud budu vybirat teoreticky pro dva 8ohm repro zesilovac a budu je chtit zapojit paraler, budu tedy potrebovat zesilovac ktery umi pracovat do 2ohm? Chapu dobre? pokud bych jel jen na stereo kazdy 8ohm bude mi stacit na streo 4ohm zesilovac...

Re: Yamaha P5000S

Stačí jen dobře dimenzovaný koncový zesilovač, s dobře navrhnutou proudovou ochranou a ne zesilovače, které mají 4 páry Toshib na kanál pro výkon 1200W/2 ohmů (příklad od QSC), to je opravdu přehnané podle mě, ikdyž je to 3-step H.

V podstatě se to dá říct jak jsi to už napsal.

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Yamaha P5000S

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£