(upravil furious 25. 7. 2007 14:10)

Téma: NAD 314 - tuning

TADY jsou fotky integrovaného zesilovače NAD 314, který bude "tuningovaný".
Výměna vœech elytů + zkrácení signálových cest.Dnes jsem byl nafotit původní stav.

Re: NAD 314 - tuning

Tak to jsem na to zvědavej, Ty mastiči.
Sázím 100:1 že ho dokurvíš jak zákon káže. Máš aspoň servisní manuál vole?

Web

Re: NAD 314 - tuning

No to je tjůning jako prase, hlavně ten modrohnědej na síti....to by měli vidět na EZÚ, kanče....

Re: NAD 314 - tuning

No furios napsal "původní stav" tak tedy nevím. Ale je pravda že je to velice divné a navíc celkem hnusně zapájeno.

(upravil furious 25. 7. 2007 18:46)

Re: NAD 314 - tuning

Důvodem "tuningu" bude i "napravení" někteřích předchozích tuningů - (např drát u konektoru 230 V).
Sázky prosím Vás na internete:
www.sportingbet.cz
V menu nájdete speciální sázky a tam je položka  NAD Tuning by Furious, to zaškrtnete a pak dáte pokračovat.

Re: NAD 314 - tuning

Podle mě blbost například zkrácení signalových cest. To jakože když si dám kratší vodič ke sluchátkům, místo 3metry třeba jen 1metr tak budu mít lepší zvuk jo?  Ty elyty no nevím, tam je to spíš o životnosti, a ty vodiče to vyměnit jen aby to nebylo takové prasácké.

(upravil sinclair 26. 7. 2007 11:03)

Re: NAD 314 - tuning

Ten zesilovač je výborný i v původním stavu a slabý místa má někde úplně, ale úplně jinde, než hodlá furious "tunit". Ten modrohnědej špagát na euru tam nemá co dělat, standardně je tam modrý a hnědý drát bez zapojenýho PE, angláni nejsou zas takový hovada.

Web

(upravil Karlos 26. 7. 2007 11:49)

Re: NAD 314 - tuning

Já jen vždycky kroutím hlavou nad tím, jak tam rvou ty kondy.

Re: NAD 314 - tuning

Podle EZÚ tam by neměla bejt tříkolíková přívodka, ale dvoukolíková ( je-li to ve dvojce... ).

(upravil sinclair 26. 7. 2007 19:29)

Re: NAD 314 - tuning

Je to ve II. třídě, ale holt angláni tam dávají tříkolíkový euro a je na to z EZÚ posudek. Koneckonců na všecky aparáty NAD, nechávají si to tady certifikovat sami a taky si to platí.

Elyty proč ne, ale musí to dělat člověk, který ví, jaký druh elytu má dát na které místo.
Je naprosto zbytečné mrhání penězi osazovat supernízkoimpedanční Nippony LXZ či LXY třeba do pomocných zdrojů, který krmí ochrany a ovládání preampu. Bohatě stačí KMF.
A do výkonového zdroje stejně neseženeš kondenzátory LowESR v provedení SnapIn, nikdo je tu standardně nedodává a koneckonců by tam ve stejné kapacitě ani nevešly.
Na zkracování signálových cest bych si dal strašného majzla.
Na 80% se Ti může totiž povést opak - přeslechy a odstup se zhorší.
Jednu takto dokurvenou 310 jsem dával po jednom hňupovi několik hodin dohromady, zpátky na původní stav podle servisní dokumentace.
Furiousi, byl to podobnej alchymista jako Ty, ukecanej jak polský rádio a rozuměl zesilovačům jako porodní bába turbínám.
Když jsem se ho pak ptal, proč to proved, tak z něj vypadlo, že si to stáhl z nějakých "highendářských" stránek...

Web

Re: NAD 314 - tuning

Hmm, Sinclair vidim, ze vobec nerozumies Haaj-endu, inak by si vedel, ze vymena nizkoimpedancnych elytov aj v pomocnych zdrojov ma obrovsky vplyv na cistotu zvuku, dokonca si trufam povedat, ze takmer ako pemza. smile

Re: NAD 314 - tuning

No jo, pemza. big_smile Ta je velice důležitá.

Web

Re: NAD 314 - tuning

Tomu se říká placebo. Sám na sobě někdy tento symptom pozoruji, že po výměně čehokoliv je to o hodně lepší i když z technického hlediska, to má vliv nulanulaprd. Zrovna toho NADa bych tunil maximálně tak jeho prodejem a zakoupením stroje stejné značky o třídu lepší, výměna součástek za "kvalitnější" je celkem reálná věc, ale zásahy do zapojení výrobce jsou nesmysl - je škoda ho zmršit.

Re: NAD 314 - tuning

Hlavně vječí kondy. Páč na hájendu psali, že...

Re: NAD 314 - tuning

Kua běžte už s tou pemzou tam kam patři to jest do koupelny,to taky mužeme zkoušet houbíčky na mytí nadobí a řešit jestli jsou lepší nové nebo lehce jeté smile.

Re: NAD 314 - tuning

čeče ty houbičky jsou super nápad, asi je nalepim kolem vejčkáče u ARS944 aby se mi to neodráželo od ozvučnice smile

Re: NAD 314 - tuning

Ty vole a už je to tu ja věděl že dojde i naně smile a těd se nakonec fakt povede odborna debata otom jesli použít ty novky nebo trošku masne a jaky olej le lepší či z topinek nebo po masu smile

Re: NAD 314 - tuning

Tak jako náhrada ferrofluidu by to určitě stálo za zvážení...

Re: NAD 314 - tuning

NAD je "natuněný".Nedokurvený, hraje velmi dobře.Fotky budou možná už dnes.

Re: NAD 314 - tuning

Rozhodně hraje líp než předtím. Mám pravdu?