Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Izolačné podložky 60x45mm

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Izolačné podložky 60x45mm

Zdravým všetkých


Mam takú neštandardnú otázku.

Nedávno som dokončil jeden zos z hybridnými IO STK 4048. Ten má na puzdro vyvedenú kostru tak som si povedal že to izolovať netreba, ale treba robí mi to blbé zemnicí smičky.

Neviete kde by som zohnal izolačné podložky až tak velikého rozmeru 60x45mm. Ideál Keby bola Sľuda v metráži. V štandartných predajniach majú let klasické tranzistorové.

DIK

Web

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Ahoj, zkus tohle: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&a … inc=browse nic jinýho jsem nenašel. Kdysi jsem měl roličku takový folie a dělalo se s tim hezky, tak myslim, že tohle bude skoro to samý
ustřihni si z toho požadovanej kousek a dej to pod ten integráč.  Akorát ho musíš na chladič přimáčknout pomocí nějakýho hranolku kterej přišroubuješ vedle toho chlazenýho integráče. Chápeš? smile

Re: Izolačné podložky 60x45mm

STK4048 a další podobné HIO mají dosedací plochu opatřenou velmi silnou vrstvou eloxu, která izoluje velmi dostatečně-ovšem za předpokladu, že ji nějaký debil nepoškrábal.
Slídovou nebo jakoukoliv jinou izolační podložkou si koleduješ o poměrně spolehlivé upečení toho švába. 150-200W sinusového výkonu znamená minimálně polovinu odvést ve formě tepla do chladiče, to si laskavě uvědom.
No a pokud už jsi v takovém průseru, že jsi dosedací plochu dodrápal, tak Ti nezbude nic jiného, než to pořádně podmáznout vrstvou silikonové pasty, přitáhnout natvrdo a pro jistotu odizolovat chladič od šasi.

Web

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Ak by si chcel ja mam 60x45mm rozmery pripadne aj ine...samozrejme nove nepouzite. Je to sluda

Re: Izolačné podložky 60x45mm

to sinclair

Nejsem zas taky brzdič jak to vypadá. Tých IO tam mám totiž 6ks robil som celé kino a každý z nich je spoľahlivo vodivý po celej svojej chladiacej ploche. Takže buď to je ten elox úplne naprt alebo tam neni. Každopádne NEIZOLUJE.

No a čo sa týka toho upečenia tak mi je tak isto jasne že sa mi zníži odvod tepla na chladič, ale podstúpim to riziko len nech to nebrumí.


ALE DIK ZA KOMENT

Web

Re: Izolačné podložky 60x45mm

NEONI

Ak máš naviac tak sa určite dohodneme. Pre istotu 65x50mm. Pošli mi prosim na mail cenu atď... potrebujem min 6ks ale zaberiem kľudne aj 20ks.

DIK

Web

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Tak v tom případě jsou to pajcy od OEM firmy. Když si na stránkách Sanyo pročteš technologii výroby těchhle HIO, tak Ti to bude jasný. Všecky originální STK4048-4050 co jsem měl kdy já v ruce byly natvrdo na chladiči a přesto izolovaně. Tím eloxem. Tak si to přeber jak chceš.

Web

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Ja o tom eloxe tiež viem (že tam má byť) a preto som pri konštrukcii vôbec neuvažoval nad podložkami. Ale keď som to poskladal tak pravda pola inde. Proste brumi a brumíiiiii. Tak som chvýlu pátral po blbých smičká na ktoré som si dával sakra bacha a hele sa chladič pípa s kostrou.

Takže to budú nejaké onee OEM asi.

DIK

Web

(upravil NEONI 28. 7. 2007 21:14)

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Pisal som ti maila a nereagujes

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Komu?

Web

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Oneee-mu smile

Re: Izolačné podložky 60x45mm

Sorrry nestihačka

Idem reagovať. smile

Web

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Izolačné podložky 60x45mm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£