Téma: sinus

potrebujem zosilovac 2x50w s Ucc 35V a nasiel som jedine toto http://www.unitech-elektro.sk/produkty_ … download=0 ale ze toho som jelen  je tam 2x100W a 2x50W (sinus) to co je to sinus ja chcem totoo big_smile

Re: sinus

Ruce pryč od toho, je to TDA7250, tady na fóru je o tom "pěkně" napsáno dost stránek.

Pro spolehlivý zesilovač jdi třeba na Jožiho stránky. http://zosilnovace.eu/

Web

Re: sinus

jezis maria big_smile no tak zeby som upresnil tak mal som doma nejake repraky 2x nejaky vyskac 2x nejaky stred tusim ze to bolo z dveri auta a jeden ARN 6608 tak ze aj tak nemam co robit tak som z toho spravil 2.1 a hra to lepsie jak som cakal ale pocul som sub uz aj lepsie hrat a tie satelity ked dam kus hlasnejsie tak sa mi to ani nechce opisovat big_smile no tak som rozmyslal ze zrobim uz normalne nieco do 200 s tazkym srdcom aj 300€ ale sub tam jednoznacne musi byt ale ked si pozeram tie zosilovace tak neviem aky je rozdiel v tych integracoch big_smile nevedel by si o niecom takom ? tym db co su uvedene pri reprakoch nechapem tak s tym som sa ejak nezapodieval a aj ked som chcel nieco odkukat z projektov tak tie 2.1 "trosku" presiahli moj rozpocet big_smile

Re: sinus

Na integráče kašli. Postav si (nebo nechej si postavit) něco pořádného s tranzistory http://zosilnovace.eu/Tranzistorove_zosilnovace.htm

Myslím že Ti bohatě pro začátek stačí 50W, u Jožiho si můžeš být jist že to dá MINIMÁLNĚ 50 smile Nikoliv "až 50" smile

No a ve volných chvilkách si čti nějakou teorii, tady na audiowebu, na aldax.cz a tak...

Web

Re: sinus

nadherna stranka dakujem len mam este taky problemik kus ze plosny spoj si uz nemozem zrobit alebo aspon neviem coto za divne zmesi na to potrebujem lebo za mojich mladych cias (cca. pred rokom big_smile) som si ich mohol robit v skole ale uz tam nechodim. Nevies u koho si mozem dat zrobit tie plosaky ?

Re: sinus

V ČR je na výrobu plošných spojů výborný a levný pan Kohout http://www.volny.cz/plspoj/
U vás nevím.

Web

Re: sinus

Pěkný plošňáky se dají udělat i rukou a fixem, když máš věc zvanou pravítko.

Re: sinus

Jde to i bez pravítka smile smile smile

Web

(upravil Kovas 12. 10. 2010 14:21)

Re: sinus

A to já zas neumím, asi mám špatný ruce. Je to jak když pes.... To mi připomíná plošňáky s těma cestičkama, co maj krásné ladné obloky(viděno na přístrojích ze 60. let, a nevypadá to špatně). Kam se hrabe nepájivá maska... Lak, stačí smile

Re: sinus

hej nad tym som dnes rozmyyslal a s tym pravitkom este lepsie bo moje robotnicke palce by to nedokazali big_smile

(upravil vodojem 26. 11. 2010 15:19)

Re: sinus

aa aky je ten zosik AZK51 ? lebo posla toho co sa pise na joziho stranke moc dobry nie ... jasne ze lepsi ako IO ale v com je nevhodny do hifi big_smile nechcem zazit to ze sa mi zas prestane pacit ako to hraje a zasa robit nieco nove lebo uz kde pozrem tam su repraky big_smile
abo to ani ne lebo to asi vela chcem ale neviete mi povedat ake mu mam dat napajacie napatie ?

Re: sinus

Já bych ty integrovaný konce až tak nezevrhoval. LM 3886 je obecně docela uznávaný obvod. Doporučený návrh pl. spoje lze najít v datasheetu u výrobce (začátečník a't raději nic nenavrhuje, bez znalostí, zkušeností=blbý návrh= kmitající obvod.
A namalovat to fixem na cuprextit není žádná věda i od ruky. Tužkou namalovat čáru taky svede, jistě není takový lemlp..
Při vyzkoušeném zapojení (doporučené výrobcem), správně udělané DPS (podle výrobce ,třeba) a bezchybných součástkách je úspěch celkem zaručený (pokud to ovšem neposere mizerným pájením, přeházenýma součástkama atd.). A dost kvalitní i na začátečníka.

Web

Re: sinus

musel si tu napisat uz som bol rozhodnuty big_smile ale ne dik za nazor big_smile taraz neviem lebo o tom pisu ze velmy kvalitny a ten od joziho ma vraj nejake nedostatky big_smile to zeby som vymenil suciastky abo debilne popajkoval by sa nemalo stat len do tych zosikov az tak nevidim big_smile co su tie nedostatky ?

Re: sinus

AZK 51 je muzikantský zosilnovač na gitaru... jeho frekvenčná charakteristika končí niekde malo nad 25kHz. Pre Hifi je to takmer nepoužitelne leda subwofer. Rozhodni sa pre čo chceš. Uni50 je o dosť lepšia. Alebo niektory s Leachov čo tam je.poprípade JPA100.

Web

Re: sinus

no uni 50 som tiez pozeral ale je tam 70W a to by som do ARN-150-03/4 nepustal big_smile neviem este si precitam nieco o tom LM-ku a uvidim

(upravil joži 27. 11. 2010 3:34)

Re: sinus

výkon rastie/klesá so štvorcom napájania takže neviem kde je problém

Web

Re: sinus

Problem je ze pises v sekcii  Koutek pro začátečníky a méně zdatné big_smile no stvorec napajania asi bude UxI ak to dobre chapem a zo zosika nemoze vist viac ako tam voslo big_smile len to neviem preratat na nejaku presnu hodnotu kezde zosik nepremeni 100% zo vstupu big_smile

(upravil danda 27. 11. 2010 22:13)

Re: sinus

Výstupní výkon je OBECNĚ definovatelný jednoduchým výpočtem: Unapájecí  (jedna větev) minus Usaturační konc. tranzistorů (cca 3-5V). To je VRCHOLOVÁ možná teoretická hodnota, čili /odmocnina2. Toto napětí na druhou / Rz (impedance zátěže). Tedy, má-li koncák 2x50V napájení a zátěž je 4 Ohmy: 50-3 = 47/ 1,41=33,2V,   nadruhou=1045, / zátěž 4Ohmy=275W efektivního teoreticky možného výkonu, za předpokladu IDEÁLNÍHO nepoklesnuvšího (stabilizovaného) zdroje. Takto lze např. definovat max. HUDEBNÍ výkon zesilovače. Skutečný, měřitelný, SINUSOVÝ výkon konce závisí PŘEDEVŠÍM na dostatečně dimenzovaném zdroji napájení a tato hodnota (podle nalhaných parametrů výrobce..) může být někde úplně jinde.. a to nebudeme tady vůbec větrat čínské sračky, co mají na několik tužkových baterií výkon třeba i 2*300W. Tam ty žlutý kurvy definují výkon jako PMPO, což je seriozní (byť teoretický..) výkon *32...
Postav si ten itegrovaný koncák tak, jak jsem napsal výše i s těmi připomínkami. Bude to hrát asi i víc než dobře. A výkon ta integrovaná věc dává (podle mě..) víc, než dostačující , 50W bez problémů= dostatečné chlazení a dostatečný zdroj ( na 50W výkonu alespoň 75W v transformátoru a cca 2*5000uF filtrace).
Edit: Až to postavíš (a nedoplníš to chybama..) tak uvidíš, že i jednoduše se lze dobrat velmi slušných výsledků.
Bastli a tvoř, něco z toho jistě  vyjde!
Než něco začneš bastlit, kopovat atd., ptej se. Třeba to trafo.

Web

Re: sinus

ok dakujem za podrobne vysvtlenie big_smile o trafach uz diskutujem aj tu http://audioweb.cz/post.php?tid=12196 myslim ze by to takto malo fungovat vcera som o nich dost dlho cital trafo tam chcem dat 160VA na 2x50W .... pozeral som si aj to LM-ko ale ale koli mojej skusenosti s TDA 2030 sa mi integracom neche verit aj ked TDA je nieco ako hrackarsky IO big_smile