Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » meranie TS pred a po rozohratí

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

Re: meranie TS pred a po rozohratí

(po 10ti hodinách si měl Fs 47,26 Hz) pokud to byla pouze nějaká anomálie tak je špatně celý ten obrázek...

(upravil check 28. 10. 2010 18:35)

Re: meranie TS pred a po rozohratí

Ale vždyť píše u 47Hz, že jsou měřeny hned po několikahodinovém rozehrávání. Normálně se dává krátká přestávka (jako tomu bylo u ostatních měření), kdy ten závěs zase "ztvrdne".
Tenhle dred je akorát dobrá ukázka toho, jak jsou TSka pouze informativní. Naprosto nejsou určeny k tomu, aby někdo honil desetiny dB v simulacích, hlavně aby tam panebože nebyl 0,5dB hrb lol.

Web

(upravil mechanik 28. 10. 2010 20:31)

Re: meranie TS pred a po rozohratí

antonio, takže myslíš teplotu v miestnosti? nemyslím si že je to tým.
Jurawood, je to presne tak ako píše check

Re: meranie TS pred a po rozohratí

Ne, nemyslel jsem si, že to bude takový oříšek... jen jsem chtěl říct nakolik to všechno bylo zbytečný...

(upravil KocuR 5. 11. 2010 11:49)

Re: meranie TS pred a po rozohratí

check napsal:

Naprosto nejsou určeny k tomu, aby někdo honil desetiny dB v simulacích, hlavně aby tam panebože nebyl 0,5dB hrb lol.

S týmto musím len súhlasiť, o to viac ma pobavia ľudia ktorí sa snažia vypočítať objem ozvučnice presne na desatinu litra, bassreflex tiež s milimetrovou presnosťou... A všetko úplne zbytočne.

čudujem sa ako mechanikovi skáče Fs, tento parameter sa väčšinou zmeria pomerne presne a nezvykne takto kolísať.

(upravil Jurawood 5. 11. 2010 12:53)

Re: meranie TS pred a po rozohratí

Když jsem natřel na jednom středobasu monacor závěs regumem tak šlo Fs dolů o 30Hz a Qts z 1 na 0,5.
Od té doby se mi všechny repra ¨doma lesknou jako psí kulky lol

Re: meranie TS pred a po rozohratí

S regumom opatrne, a C6000kou ešte opatrnejšie... Mne išla Fs z 24Hz na nejakých 17,5...

Web

(upravil check 5. 11. 2010 22:04)

Re: meranie TS pred a po rozohratí

Takže regum změkčuje závěs prostě tak jak píšete trvale? Měřil jste někdo rozdíl fr. charakteristik před a po? Případně mohl byste mi někdo poslat měření impedance před a po regumu? Jako data, nikoliv jako obrázek...
Zajímá mě, jak to zahýbalo s tlumením okraje membrány.

edit:
Jurawood: Je ti doufám jasný, že ti taky stouplo Vas, tzn teoreticky v bedně stejný Qtc. Nicméně TSka by jsi zcela jistě naměřil jiný - v simulaci se to bude tvářit jinak. Proto se pídím spíš po reálném měření fr. charakteristiky (jak basy tak středy).

Web

Re: meranie TS pred a po rozohratí

Tak to mě taky zajímá, 30Hz je kapku extrém a jestli to bylo u středobasu, středy to muselo docela rozhodit, zajímavý by to bylo u ARN-150, tam by to třeba mohlo naopak pomoct... smile

Re: meranie TS pred a po rozohratí

Keď sa mi do rúk dostanú nejaké gumáky tak zmeriam pred a po. Doma mám všetko ošetrené presne ako som napísal v návode na RM. Ono to fakt hrá lepšie...

Web

(upravil check 5. 11. 2010 23:15)

Re: meranie TS pred a po rozohratí

A mohl by jsi tedy změřit jak impedančku, tak frekvenčku? Frekvenčku nearfield - reprák potichu, mikrák 5mm od prachovky; far field - reprák při 2,83V a mikrák metr daleko. Nejlépe poslat datový soubor impedance .lim z Arta - Limp a dva soubory impulsky, já už si to z ní vyhodnotím nejraději sám.
Přinejhorším pokud to neumíš jinak, tak by nearfield stačil změřit v Arta - Steps včetně zkreslení.

Web

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » meranie TS pred a po rozohratí

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£