Re: 100W

Není to konec z žádné Vermony - zesilovače Vermona/Regent znám velmi dobře a ani největší kretén v NDR by neudělal to, co je okolo R11 a navalit 2.200uF do napájecích větví, i když pojistky jsou u koncáků, ne na přívodech. Maličko mi to připomíná 100W konec ze šestivstupého powermixu Regent 660/1060, ale zase - ani největší hňup by do 100W konce, napájeného takovým napětím, dal tranzistory BD249C a jako budiče k takovým kurvám dát BD139/140. Tyhle tranzistory /BD249C/ mají tu příjemnou vlastnost, že jejich proudové zesílení je při 5V/8A přibližně 10, maximálně 15. Budu-li uvažovat tu horší hodnotu, bude jeden koncák potřebovat zhruba ampéru budicího proudu do báze, což ty malé BDčka při takovém napětí nepřežijí ani špatným vtipem. Navíc mám dojem, že skopčáci tam jako koncové tranzistory měli buď KD607, nebo KD503, alespoň tak je to psáno v servisním manuálu. Na tyhle české tranzistory /pokud by opravdu nebyly extrémně špatné/ ty BDčka jako budiče stačí, zvlášť na KD503, které začíná beta výrazněji klesat až při cca 12-14A, do té doby je to vzorný tranzistor s betou okolo 70-100 při 5V/10A. Pokud to chtěl někdo takto upravovat /ale pořád se mi to nějak nezdá/, mohli tam dát třeba 2N3773, nebo prostě MJW21195, s těmi by to bylo nezničitelné.
Za ty 1n kondíky mezi EB pojistkových trandů by taky někdo zasloužil profackovat.
A nebylo to v PE jenom jako špatný příklad toho, jak se to dřív řešilo? Nějak se mi nezdá, že by třeba Belza takový bastl pustil do vydání....

Web

Re: 100W

Je to tam jako stavební návod včetně plošnáku a popisu..

Web

Re: 100W

Ahoj , mám následující dotaz. Koupil jsem jako součást aparátu to co tu popisujete - Vermonu 660, výkon asi 2x 100w (diskutabilní) , nicméně je v super stavu takže je mi to líto vyhodit. Navíc se do toho nedají připojit klávesy - nemá to možnost snížení citlivosti na vstupu, takže to kreslí. Dokázal by někdo za nějakou úplatu tomu domluvit, aby na jednom ze 6 vstupů byla řiditelná citlivost a celkově se na to podíval a vyladil to? Díky za odpověď.