Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyhybka riesenie, rady , pomoc

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 41]

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Po odratani vsetkych veci zvnutra je objem 64l,

BR su v bedni , no velmi to nepomohlo nechapem preco ,  tie basy su este stale takmer ziadne,

pisal som benazimu mail,
Pisem to tu aby som neotravoval len jeho, a predsa viac hlav viac rozumu,

Poradte co mam este skusit :

BR je 7.8 cm priemer a 9 cm dlzka,

Cele to mam napojene na pc cez opticky kabel do zosilovaca YAMAHA rx-v350. V zosiku mam nastavene aby sa bassy hrali z front repro, ine pripojene nemam , zosil by mal byt 5x90w,

basy nemam pridane tak ako na zvukovke , tak ani na zosiku , ked ich pridam tak uz to  je ako tak dobre .. no mna stve ze pri klasickom vyrovnanom EQ basy skor niesu ako su ,

(upravil Benazi 18. 10. 2010 21:36)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

YAMAHA rx-v350.-novodobá slabota,zkus sehnat nějaky stereo zesík porovnej
brácha ted prodal:
http://aukro.cz/show_item.php?item=1272196810
na valachy jel jak divý.
co tlumení v bedně, rouna něco málo po stěnách jedna vrstva.
nahrávky z compu,mp3?
Já zasadně používám dvd audio.
v menu nastavení,koukni na nastavení sub.vyřadit,jestli to jde.

(upravil thermoska 19. 10. 2010 12:33)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

2cm vatelin , po stenach , okrem prednej strany , a pri BR som tlmenie dal prec ,

stereozosik mam doma , zajtra napojim .. neverim vo velku zmenu

ano nahravkuy z compu , mp3 , pri niektorych sa to da , no pri inych vobec,
takties nejaky flac sa najde , ale tam to je tiez skor nebasove ako basove sad
niekde musi byt kuleha ..

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

A při jaké hlasitosti posloucháš? Rozmístění soustav? Místo poslechu?
Br bych zkusil, jak píše Benazi, hlavně zkoušet a poslouchat ...

Jinak zkontrolovat zapojení a dodržení polarit ...

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

polarity by mali byt ok , vsade , na vyhybke , vstupe ..

repro su ccca 1.2 m od seba a pocuvam to medzi nimi pri stole cca 30 cm od nich

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

hned to přestavuj,aspon takhle!

https://i.postimg.cc/8sgBYHfF/1881378.png

(upravil thermoska 20. 10. 2010 16:03)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Ok, skusim, no popravde som skepticky ci to pomoze.

Inac mam dost malu izbu , cca 3.5 *4 m

CO sa tyka "zabehania" repro:
V kazdej bedni je jedno ARNko nove a to dalsie cca 10 rocne mozno viac... Moze toto sposobovat problem , ze jedno je zabehane a to dalsie nie ?

Stare ARNka maju membranu v poriadku az na paru akoby "svetlejsie body" ktore vyzeraju ako bez laku.
Mozem to zatriet ? ak ano akym lakom?


Vcera som odskusal stereozosik stara vykopavka KENWOOD KA 300 , ale masti ako divy smile. No bohuzial som nezaznamenal nejaky super narast basov sad . Boli troska vyraznejsie, a zdalo sa mi ze aj cistejsie ale opat ziadna slava.

Nemoze to sposobovat Onboard zvukovka ? YAMAHU napajam cez opticky kabel.
MATICNA:
http://www.abit.com.tw/page/en/motherbo … cket%20AM2

Uz som fakt v koncoch a neviem co este skusit.
Okrem nevyraznych basov som velmi spokojny zo zvukom..
No tie basy mi kazia cely "orgazmus" z novych bedni, az mam chut spravit nieco nove a poriadne. No to by ma asi priatelka zabila big_smile..

Btw mam nazvys komplet repro od geniusov(fananticky zname domace kino drevene) okrem subiku, a tiez :
ARN 226 - 08/8 - 2 Kusy
ARP 150 - 04/4 - 2 kusy

Chcel by som z toho a z repro co stoja no nebasuju poriadne sad , YAMAHY ZOSIKU a KENWOODU akosi vykuzlit domace kino a ak sa da z nulovymi nakladmi smile Nejake rady pomoc ?

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

idealní by bylo,origo 226-07/4 4 kusy nejlépe funglovky,už kvůli qts 0,44.Kdoví co to repro co tam máš je zač,  225-05 citlivost 86 ,07 má 88 db.přilepený magnet hodí 1 db,to je pořád málo a to možná schází, z kompa nouzovka v tvém případě chce to aspon dobbrý zesík na stereo,dom,kino dycky jaksi.optika nevím já mám obojí u kina ale na dusot jedu přes leach analog.226-07 mám dva kousky doma v slušném stavu a o 3 kusech vím v jednom kšeftě,stalo by zato to vyměnit a zbytek prodat.

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Tak som premiestnil repro v izbe podla nakresu od Benaziho,

A zrazu sa objavili BASY smile . Konecne to hra aj na uplne nulovom EQ tak ako som si predstavoval.
Som v nemom uzase co dokaze spravit rozmiesnenie bedni.

Bednickam chyba uz len nejake to esteticke spracovanie, nad ktorym este stale uvazujem a niesom rozhodnuty co z nimi previest ..

Dalsi krok ktory chcem spravit je Domace kino , ako som pisal v prispevku vyssie , mam este jeden zvysni zosik 2x ARN 226 08/8 a komplet repro od geniusov.

Z ARN-iek a zosiku by som rad spravil Aktivny SUBWOOFER.... (z moznostou prepnutia/vypnutia na pasivny mod)
Privitam kazdu jednu objektivnu radu smile

Z prednych geniusov by som rad efektovky  a z centralu prekvapivo central big_smile .

tak mi ostanu uz len 2x ARP 150 00/4  a 2x No Name vyhybka 3 pasma

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Jestli jsi měl bedny uprostřed místnosti a teď je dal dal ke stěně, nebo dokonce do rohů místnosti, tak se tam ty basy samozřejmě objevily.

(upravil thermoska 22. 10. 2010 8:56)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Bedne neboli v strede miestnosti , boli pri stene aj vtedy , no teraz su od seba cca 3 metre a predtym to bolo cca 1.2m
V rohu miestnosti je jedna bedna dalsia pri chodbicke , prikladam obrazok

https://i.postimg.cc/HrF7yYQJ/1882403.jpg

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Myslím, že by to ty basy mělo hrát i v původním postavení. Nyní to hraje více, protože jeden je u zdi a druhý blízko té chodby, která je zajisté slepá.
Zkusil bych snížit citlivost repra na středech a výškách, dát normální odporový dělič před repro, abys zachoval impedanci. Prostě poslechem srovnat citlivosti jednotlivých repro. Já používám testovací CD od Dexonu. K snížení citlivosti použij třeba program Hellish.

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

žádný zásah není třeba,výhybka je šitá na míru,mírně pokulhává basák s přilepeným magnetem,časem určitě použije ten co tam patří a zbytku se zbaví.děličem si nepomuže rozladí zbytek a nedá to dohromady.

(upravil Frisko 25. 10. 2010 17:27)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Ahoj thermoska, aku mas tam teraz vyhybku, je obtimalizovana na DT109 ? Ak chces dones a pomeram to.

(upravil thermoska 25. 10. 2010 21:52)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

ahoj , nie je optimalizovana na 109tku, ale z vyskami taky problem nemam ako z chybajucimi basmi , ani zatlmenie vysok na eq to nijako nevyriesilo, kazdopadne diky za ponuku smile


A mozno sa este ozvem a dohodneme cosi, uvidime smile ..

momentalne sa snazim to nejako doladit z BR ..
a zistit preco kua nehraju basy ked su v povodnom rozlozeni v izbe

(upravil Frisko 26. 10. 2010 14:55)

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Ak by si chcel tak vieme sa dohodnut ze to pomeram, mozno sa poriasi aj problem s tymi basmy. Este som sice 3 pasmo nemerial, ale nemal by to byt problem. Inak pozor, ta DT-109 ma okolo 19kHz poriadny asi 10dB peak, ktory by nebolo odveci zrazit.

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Caute Audiofilaci

Dnes som prisiel na zavaznu vec !  Jeden z repro vydava pazvuky uz pri cca polke vykonu .. ostatne mastia bez problemov , len ten jeden zacne hrat akokeby sa mu nieco buchalo o membranu alebo membrana o cosi narazala .
Stretol sa s tym uz niekto ? neviete co to moze sposobovat ? vopred vdaka smile

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

mrkni jestli je všude po obvodu přilepena kopulka membrány..
pokud je tak opatrně odřezat skalpelem a znovu pořádně přilepit

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Ak sú to lakované ARN226, tak odlepenou kupolkou to zrejme nebude. Napadajú ma ešte príliš krátke prívodné drôtiky od terminálu k cievke, ale myslím, že s tým ARNka nemali nikdy problém.

Re: Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Skontroloval  som ako kupolku tak aj kable , nezda sa mi zeby boli kratke .. nejake ine napady ?:(

Příspěvky [21 až 40 z 41]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyhybka riesenie, rady , pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£