(upravil clarion 5. 6. 2013 13:23)

Téma: A

A

Re: A

Vzhledem k tomu, že to je nesymetrické napájení, vidím to na verzi A. S ohledem na to, že GND budou tak jako tak propojené.

Web

Re: A

a kdyby bylo napájení symetrické?

Re: A

Tak bych hlasoval pro B z důvodu přece jen lepšího oddělení kanálů.

Web

Re: A

Zdání může klamat... v případě B máš spodní konec obou greců propojen (čili "spodní diody" v nich pracují paralelně). V nejhorším případě povede vždy jen jeden z nich a druhý tam bude pro parádu, v lepším případě se proudy nějak rozdělí... žádné extra zlepšení se nekoná. Nesymetrika má řadu nevýhod.

Dej tam tolik elytů, kolik můstek a trafo dovolí... Kostka na 25A musí stačit jedna, kolik z toho chceš tahat? 2x 100W?

Web

Re: A

Ja mám takú skúsenosť, že keď som zavesil na jedno (symetricke) trafo dva mostíky, tak mi to robilo neplechu (brum atď...) Vyhodil som jeden mostík, a potom nebol žiadny problém...

Web

Re: A

no já mám zase zkušenost že jak jsem oživoval opampovy Lamy tak jsem zkusil dát dvě na jedno nesymetrické trafo a cosik tam zasmrdělo ... nevím ale co protože jak jsem jednu lamu vypojil tak v pohodě smile

Re: A

Moje symetricky napájený lamy na nesymetrický trafo? Pán je kouzelník smile

Asi zasmrděly 10R odpory mezi AGND a GND, mohly to být zajímavé vyrovnávací proudy podle vybuzení...

Web

(upravil pslava 10. 9. 2010 16:29)

Re: A

Lojzek:
A já mám zkušenost s Lamy Opampa takovou, že  když jsem korekce napájel přez stábli ze stejného vinutí jako konce, tak to nikdy nefungovalo dobře...,nakonec jsem dal na korekčák ještě jedno malý tráfko a v poho....
Zajimavý je,že vždycky nechodil jen jeden kanál...Bručel a nic... druhý v poho...

DPA223 maj taky každá na svých deskách své můstky a kondíky a taky mi oba frčí zatím na jedno trafo a na stejné vinutí....a v poho...

Re: A

Tohle chce hodně dobře vychytat, sám jsem se s tím natrápil a (byť jsem uspěl) říkám Never more... ještě schůdné je vytáhnout si již usměrněné a filtrované napětí z kýblů a to srazit stábly. Já se trápil se samostatným můstkem, filtrací a zenerkovým stabilizátorem. Nabíjecí proudy filtrace dokázaly vygenerovat na GND takové úbytky, že to bručelo hůře než staré lampové rádio po prababičce.

Web

Re: A

no, já uvidím co se z toho vyklube- jedno trafo na SDA200 a 2x 3886 a FNL z ezk, jinak nevíte co se děje s wwslym?