Téma: Koncovka výfuku

Dobrej, chci se jen zeptat, zda ovlivní koncovka výfuku spotřebu vozu. Popřípadě jak moc. Po odpovědi nechám smazat wink

Poznámka: Na naftu 2.1Td dána místo svodu dolů koncovka rovně. Tlumič, Katr vše zůstalo.

Re: Koncovka výfuku

Asi si chceš dát tu "okrasnou" nerezovou, co? smile

Spotřebu neovlivní, pokud dáš třeba větší průměr /aby na to šla třeba ta koncovka co drží na sponkou/ změní se možná /u mě tedy jo/ zvuk . smile

Re: Koncovka výfuku

Pokud si nechal katík a tlumiče tak se nic nepohne...

Re: Koncovka výfuku

Neboj, to nic neudělá. Ale pokud zvětšíš trubku od posledního tlumeče (např. 80mm namísto 36mm), změní se trochu zvuk. Bude hrubší, uchrchlanější... smile

Re: Koncovka výfuku

no, u dieselu nevím jestli se změní zvuk ale uvidíš smile
co máš za auto? smile ony ty koncovky někdy vypadají tak směšně  na těch autech big_smile

Re: Koncovka výfuku

Ten zvuk by se měl změnit i u dieselu, protože výfukový plyny ve větší trubce víc rezonují. Pěknej efekt to mělo u Rapida a i u Sunnyho je rozdíl slyšet... smile

(upravil bhm1 10. 9. 2010 14:53)

Re: Koncovka výfuku

mám Peugeot 406 break 2.1TD... Koncovku jsem dal a vypadá to dle mě dobře.. smile

http://s19.postimg.cc/4j9eeel0v/2195_dsc00761.jpg

EDIT: stěrače si nevšímejte, příjde tam novej big_smile

(upravil babakus 10. 9. 2010 15:29)

Re: Koncovka výfuku

Tak se hlavně připrav na to, že budeš mít celou prdel černou od kouře. Tyhle pojizdný kamna na ropu dokážou pěkně kouřit a jak krásně se to usazuje na zadních světlech a SPZ. Ta zahnutá koncovka do silnice u ropáků není pro srandu králíkům.

Re: Koncovka výfuku

přesně to vím, ale mě se celkem líbí, když se přidá a krásně to zahulí... I když, tenhle motor je v dobrém stavu, takže skoro nekouří. wink

Re: Koncovka výfuku

no, ono záleží i jakký vezmeš diesel smile
Jinak jo vypadá to dobře smile

Re: Koncovka výfuku

Nic to se spotřebou neudělá,múj druhej velkej koníček jsou auta a úpravy všeho druhu.

Re: Koncovka výfuku

Lukáši chtěl bych ještě udělat tohle, ale nevím, zda by pak nebyl problém při technické a při běžné kontrole policisty.. hmm Nevíš, jak by to vzali?

http://s19.postimg.cc/to0ertkhb/2195_dsc00761_double.jpg

Re: Koncovka výfuku

... smáli by se jako blázni, když nebudeš mít stejně dlouhé roury a z pravé koncovky se zahulí o desetinku sekundy později než z levé ... jinak jim je to jedno ... big_smile

Re: Koncovka výfuku

to, že se z toho bude hulit jinak, je mi úplně jedno wink a myslim, že to nebude věc k smíchu smile

Re: Koncovka výfuku

Podle mě by po tobě chtěli nějaký osvědčení o homologaci výfuku a pakliže bys ho neměl, měl bys problém. To samý na technický...

Re: Koncovka výfuku

Mathes - homolagaci ke koncovce výfuku opravdu nemám.. Napadlo mě, udělat tam nějaký úchyt a až by šlo auto na technickou to normálně oddělat a "zašpuntovat" .

Re: Koncovka výfuku

Mir.ku, to že jsou u duplexu nestejně dlouhý koncovky je naprosto normální.
Tak to s tím špuntem zkus. Pokud ti to projde, půjdu do Duplexu taky... smile

Re: Koncovka výfuku

A to znáte, mládenci, to matematické pravidlo pro výfukové koncovky ?

Web

Re: Koncovka výfuku

Tohle na technický neřešej, vždyt je to až za tlumičem, tam to nic kromě tónu zvuku /a ten minimálně/ nezmění.

Re: Koncovka výfuku

Sendy - povídej ...

... napadá mě třeba -> počet koncovek výfuku auta je nepřímo úměrný délce pinďoura jeho majitele?   big_smile:D:D