(upravil nex555-penguin 5. 9. 2010 0:20)

Téma: Ultrapřenosné basové kombo

Zdravím mám v úmyslu velezáludnou věc. Chystám se postavit basové kombo (či něco podobného) s co nejmenšími rozměry a váhou ale zase aby to dovedlo hrát s úrovní alespoň pro cvičení, případně aby se s tim dalo hrát např. s kravílem či s gitárou. napadají mě rozměry repro od 4" do 8". Válí se mi doma jeden ARO 6604 co ten ? Nějaký návrh typu ozvučnice co by šla při tomto repru hodně do basů ?

něco v tomto stylu http://kytary.cz/markbass-micromark/HN103445/ ale zase jako za 12,5k a prej to neni zas takovej zázrak aby to vůbec mělo smysl za tuto cenu kupovat..... ale co ten repro v tom nevíte o nějakym takovym malym rváči ? big_smile

Re: Ultrapřenosné basové kombo

..neblbni s AROčkem, tudy cesta pro baskytaru nevede;
i když budeš hrát country, či nějakou akustickou formu hudby, tak desítka je spolehlivé minimum. Kup si něco s neodymovitých typů, které mají hmotnost asi dvě kila – např. 10HPL64, DL2510-II, Basslite CH2010, CA2010, S2010 apod, v ceně 2 až 2,5tis. V podstatě repro obal do překližky, dejme tomu cca 30-35 litrů, díru v rohu ozvučnice a budeš s výkonem i zvukem spokojen. smile

Re: Ultrapřenosné basové kombo

..nebo se podívej na toto:
http://www.aukro.cz/item1208795924_baso … banez.html

Re: Ultrapřenosné basové kombo

a ještě jeden dotaz jak vyřešit zeilovač tak aby mohl fungovat i na aku.....nábojovou pumpu ? nebo můstek? řešil to tu už někdo?

Re: Ultrapřenosné basové kombo

Tady nevím, jinde výrobci autorádií a autozesilovačů.
Pokud chceš k již stávajícímu zesiku, pak by musel být měnič a vůbec mne nenapadá, který by mohl vyhovět. Snad bude mít někdo spásnou myšlenku.
Jinak nezapomeň, že u průměrně účinného zesiku 100 W ti vystačí akumulátor 55 Ah (typický do auta) při těch 100 W cca 4 hodinky z úplného nabití do vybití. A není lehký.

Re: Ultrapřenosné basové kombo

No, myslím si řešení pro nex555-penguina by se našlo víc. Při koupi malého kombíčka nemusí hned závodit na Aukru, trh nabízí třeba Ibanez IBZ10-B. Najde ho i Seznam, ale Gůgl je samozřejmě lepší, pohraj si s mezerama a pomlčkama, tak najdeš nové v e-shopu i pod 1500,-Kč.
K té mobilitě - nevím, jaký výkon požaduješ, ale třeba by Ti vyhověl i konec A2005 nebo TDA2005, má slušnou citlivost, to zn. by vyšel jednodušší předzes.
Teď napíšu něco odvážného, už vidím Betarona a ostatní fundované lidi v oboru, jak padá při tomhle čtení pod stůl (Betaron je zdejší velký odborník přes baskytary a věci související, takže ho respektuji a moc mu radši neodporuji). Ale dovolím si tvrdít, že pro panelákové cvičení může stačit i 6,5", když je dobře udělaný předzes, zes, zdroj, bedna a umístění té bedny v pokoji. Nebojím se napsat, že konstrukce s gumáčem ARN5614 umístěná v rohu pokoje nadělá slušný basový kravál a zvuk je pevný až po spodní géčko a neztrácí dech ani na éčku.
Tak a teď mě odborníci kamenujte.

Re: Ultrapřenosné basové kombo

..ale jo, když na to půjde ogara s citem, uhraje na domácí cvičení i ARO6604 apod. smile. Uzavřená bednička, 5W a zachrochtá to i strunu H u pětky yikes. S gumáky typu ARN, ARZ664 bude zvuk lepší ve spodcích, vyšší harmonické budou chybět….ale šak na doma, že? smile
Možná si někdo z pamětníků vzpomene na bednu Delicia 60W, almara s 12-ti ARO666, určená pro kytaru. Tak tu jsem měl někdy v roce 1975 půjčenou na dva kšefty na basu. Vzpomínám, že to bylo docela „živé“, zesilovač na bedně byl MONO 50 s přídavným převodním trafem, které mám v dílně dodnes smile

(upravil nex555-penguin 6. 9. 2010 20:29)

Re: Ultrapřenosné basové kombo

ano právě jsem přemýšlel o výkonu od 10w výše......ještě mě teĎ napadlo ...mám funkční repro z basového kombíčka behringer bt108 .... má 8 palců 25w 8 ohm a řekl bych i dobrou citlivost a v komplet uzavřené 25l ozvučnici narozdíl od toho polouzavřeného komba hraje dobře na svuj výkon (tatašit jsem k němu nikde nenašel - vlastní BEHRINGER repro ).. takže repro které použiju je asi jasné smile co ten zes ? .....dejme tomu ... tda 2005 v bridge mode (20w) a použít k němu napájení 18v baterku z akuvrtačky ? big_smile 18v je asi tak rozumné maximum , protože pokud si dobře vzpomínám 2005ka se při 19v v bridge zavírá....co si o tom myslíte ?

ještě otázka nápad na nějaký jednoduchý soft limiter ? aby to nějak skrylo nestíhající zesilovač .....antiparalelně diody se sériovým odporem ?

jinak na cvičení mám bedýnku (12") na hraní mam taky bedýnku (1x15" + 4 x 10") ale než si pořídím line6 lowdown 110 abych měl taky něco mobilního tak sem si chtěl trochu zabastlit , ostatně ono se kombo na aku ke kytarám k ohni docela hodí big_smile

(upravil nex555-penguin 16. 9. 2010 21:42)

Re: Ultrapřenosné basové kombo

Tak jsem postoupil takto... starší 30l hifáckou bednu (nevyužitou) jsem zmenšil na přibl. 14l ..... jedná se o uzavřenou ozvučnici a zkoušel jsem to na basový hlavě, výsledek - solidní , byl jsem příjemně překvapen jak šel minibox ochotně dolu i při menší výchylce. Dokonce zvládal i slap (se zapojeným kompresorem a s citem i bez něj ). Zkoušel jsem bridge s TDA 2009A jelikož jsem ho měl doma ale i když jsem vzal DPS z tatašitu tak to prostě začlo vždy kmitat......a protože jsem se s tím trápil už dva večery  - přeosazoval všechny součástky i dosazoval blokovací kondíky a všecko, tak jsem se na 2009 vykašlal a vzal jsem hotový modul s TDA 2050 co jsem měl nevyužitý a budu to holt napájet ne jednou ale dvěma 18v aku (ono to alespoň dýl vydrží)....... až bude bedýnka hotová,dám vědět jak jsem dopadl smile

EDIT: ještě není hotová povrchová úprava ale hraje to jak ďas big_smile yikes

Re: Ultrapřenosné basové kombo

Tak napiš, jaký tam máš reproduktor a taky jak řešils předzesilovač pro ten TDA2050. A hraje to jako děs? Nebo ďas?

Re: Ultrapřenosné basové kombo

Kup si Gallien- Krueger. Malinký (o málo větší než 12" reprák), lehoučký. Bedna svařená z hliníkového plechu, zároveň funguje jako chladič pro 100W koncák. A hraje to jako sviňa.

Web

(upravil nex555-penguin 16. 9. 2010 21:40)

Re: Ultrapřenosné basové kombo

repro je nějaký behringrácký 8B25B4 (z kombíčka Behringer BT108)......dobře to hraje......GK vím znám parádní bedýnka - jenomže mi jde o aku napájení ...... předzes? zatim tam je TL072 s korekcí na basy a vejšky... 36V do 4 ohm je téměř 30W (zdroj: charakteristika z tatašitu).....zesilovač (až bude hotov)bude jako výjmutelný (bude v bedně zapuštěn) aby se dal použít s větší, citlivější bednou pokud pujde jen o to aku napájení......vono i  30W na 4x10" Hartkem nadělá dost randálu a dá se s tim uhrát i bigband....vyzkoušeno big_smile