Téma: audiovideo server

Zdravim,
rad by som sa opytal, ci niekto nevie o audiovideo zariadeni, ktoreho vstupny signal bol napriklad signal z tunera a a signal z digitalneho satelitu a vedel by signal disribuovat signal cez LON zbernicu, pricom by sa dali menit stanice a kanaly vo viacerych miestnostiach nezavisle od seba. Ovladacie panely by boli LONovske zriadenia...cize ide mi iba o ten audiovideo server....
ak by niekto vedel o niecom takom prosim napiste mi mail na jozef.kurilla@gmail.com

dakujem pekne s pozdravom Jozef

Re: audiovideo server

Já se domnívám, že sběrnice LON je vhodná a určená hlavně pro řízení, ne pro distribuci signálu. Čili ve vašem případě by šlo o zařízení, které umí zpracovávat povely z ovládacích panelů po LON sběrnici, ale distribuuje signál do jednotlivých zón buďto klasickým audio signálem (linková úroveň signálu, nebo reproduktorový/zesílený signál) anebo po klasickém ethernetu.

Nejsem si jist na 100%, ale podle mě třeba řídící/ovládací zesilovače Speakercraft používají ke komunikaci s ovládacími panely nějakou formu sběrnice LON. Pak už jen záleží na požadovaném počtu zón a výkonu.

Snad místnímu adminovi nebude vadit, když vložím odkaz na menší článek, který jsem sepsal pro magazín HiFi Voice:

http://www.hifi-voice.com/teorie/neco-m … eni-i.html