Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Sony STR-7055 - brum

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil peter8 17. 8. 2010 15:18)

Téma: Sony STR-7055 - brum

Mám problém s tímto vintage receiverem. Při vyšší hlasitosti jde z reprobeden lehký brum (čím vyšší hlasitost, tím větší brum). Nejlépe to jde slyšet když se vypne muzika. Když mám puštěný tuner tak je zvuk perfektní, bez brumu. Jinak vše šlape jako hodinky. Co by to mohlo být? Díky za nápady...

Re: Sony STR-7055 - brum

zkus vytáhnout anténu. Když to přestane brumět, dej galvanický oddělovací člen na antenní vstup
http://shop.olmi.cz/oddeleni/97-galvanicke-oddelovace

Re: Sony STR-7055 - brum

Tak anténu jsem vytáhl ale je to úplně stejné. Každopádně díky!

Re: Sony STR-7055 - brum

Máš tam někde zemní smyčku, do které se ti indukuje rozptylové pole traf.
Když pustíš tuner tak se odpojí vstupy a proto je to čisté, pokud zapneš jiný vstup uzavřeš smyšku a proto se ti tam dostává brum. Ten je stále stejný oproti signálu, proto když je ticho je dobře slyšet a přidání hlasitosti jej zvýrazní.

Důvod - máš propejný receiver a jiný komponent (CD přehrávač, počítač) více než jedním bodem (třeba PE vodičem, nebo přes kostru přístrojů).
Odpoj vstupní kabel a brum musí zmizet. Pak musíš najít kde je to dále spojené a poprat se s tím.

Re: Sony STR-7055 - brum

PavelTl: Je to opravdu tak. Pokud odpojím vstupní kabel (dva cinche) tak brum zmizí. O zemní smyčce už jsem si našel pár článku takže se dávám do čtení. DÍKY za nalezení problému!

Re: Sony STR-7055 - brum

Velice nápomocný je v tomto ohledu článek od Hilla z Elektrobastlírny: http://www.elektroworld.info/modules.ph … mp;thold=0

Re: Sony STR-7055 - brum

Peter8: nemáš zač. Tak už víme že problém je opravdu v zemní smyčce, takže napiš něco víc o tom jak to máš zapojený (každé zařízení, jaké má napájecí kabel - 2 nebo3 kolík, c čím je jak spojeno,... ) případně fotka může pomoci. A třeba ti najdeme co změnit aby to zmizelo. Pokud je to dvouvodičové a stejně to brumí, vyzkoušej mezi komponenty položit třeba list silnějšího papíru, abys je vzájemně elektricky odizoloval.

CharlesBass: pěkný článek.

Re: Sony STR-7055 - brum

Díky všem za pomoc ale dál už tento problém řešit nebudu. Šlo mi jen o to jestli není vada v zesilovači, protože ho prodávám. Takže kdyby měl někdo zájem tak se ozvěte...

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Sony STR-7055 - brum

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£