(upravil A3 12. 8. 2010 15:53)

Téma: Stavba subů

Zdravím, potřebuji poradit se stavbou subů. Chci postavit dva 18 palcové suby, ale nevím jakou použít ozvučnici, buď hornflex (MT 18 SUB) nebo bassreflex. Chci aby to hrálo pěkně jak venku, tak vevnitř, odspodu a pořádný kopance. Jaké mně doporučíte repro? Zvažuji RCF LF18G401 nebo RCF
LF18N401. Dělaj se ty RCF i ve 4 ohm?
Co vy na to?

(upravil Crashpc 12. 8. 2010 9:11)

Re: Stavba subů

Záleží, co považuješ za pořádný kopance.... Každej to vnímá jinak. Pomalejší bassreflex s nějakým lenochem jako je třeba 18TBX100 jistě vykouzlí hutný zvuk připomínající dustot stáda slonů, silnnější a "rychlejší" reproduktory se budou snažit tě praštit tak, že tě to donutí zamrkat smile Ale je to opravdu moc hloupé přirovnání. Potřeboval bys to opravdu slyšet, a hlavně mezi těma dvěma požadavky bývá spíš jakýsi kompromis. Po tom co jsem si sám postavil a nebo poslechnul Bemya SB18,custom kopii RCF bassreflex "pičasub", SB1000, MT18SUB a ClassA, volil bych při dvou kusech celkem na 99% MT18SUB, při více kusech zas ClassA.

Re: Stavba subů

Souhlasím s tebou, nejlepší bude si je určitě poslechnout a pak se rozhodnout. Zatím chci určitě dva kousky, v budoucnu možná ještě přibudou bráškové:-). Chci zvuk připomínající dusot stáda slonů, chci opravdovou heavy weight!!! smile Copa narvat do jednoho subu 2x15? Chci lehký a snadno manipulovatelný sub....

Re: Stavba subů

Já mám poměrně jednostranný pohled. ať někdo další doporučí. MT18SUB je dobré bednisko, subwoofery s menšími reproduktory pravděpodobně už nepůjdou tak dolů.

Re: Stavba subů

Našel by se tu někdo, kdo má MT18SUB a CLASS A? Chtěl bych si je obě poslechnou a rozhodnout se