Téma: Vymena satelitov

Nazdar,

mam satelity DAN Acoustic PA 15/3/350 (Beta15,Alfa8,APT80 na QSC GX3) a 1850 horny zo speakerplans.com (Fane Colossus 18B - 400W/4R na Lexone 900XL) s crossoverom Digisynthetic DS34A a mam problem s tym, ze na rockovo-metalove akcie mi satelity narozdiel od snekov nepostacuju. Preto by som sa rad satelitov aj GX3-ky zbavil a nahradil to niecim ucinnejsim.

Uvazoval som zatial nad stavbou 2xDelta15 + nejaky 1,4" s QSC RMX 1850HD, lenze ako student mam svoj rozpocet velmi obmedzeny a vzhladom na to ze s bastlenim vlastnych vyhybiek nemam dobre skusenosti, nebranil by som sa ani hotovym produktom typu Tapco 6925. 2x15" by som volil aj hlavne kvoli svojej vyske, ze by postavene na sube boli pekne nad urovnou hlavy...

Oplati sa do toho ist, alebo sa radsej poobhliadnem po niecom inom?

Re: Vymena satelitov

6925 sú dobrá voľba choď do nich

Alebo si kúp miesto GX3 niečo hrajúce a nie kričiace

Web

Re: Vymena satelitov

Vymena len GX3-ky nepostaci, mal som moznost namiesto nej vyskusat RMX 1850HD a zvukovo nebol velky rozdiel (az na to ze bolo trochu citit na GX obmedzenie spodnej casti pasma), parametricky eq na DS34A mam odkopirovany z pozicaneho automatickeho eq Sabine takze zvuk je v podstate dobre pocuvatelny. Problem je v nizkom prikone a citlivosti a taktiez mam dojem ze GX3 ma zabudovany nejaky sakramentsky hnusny velmi pomaly limiter, pretoze bezne ked hravam tak napriklad pri uderi na rytmicak mi to tukne clipu a vtedy to obmedzi vsetko ostatne. Na crossoveri mam limiter dobre nastaveny, ale ten funguje ako ma...

Ok, na Tapco 6925 som nepocul zle ohlasy, jedine par ludi menilo HF driver takze sa v podstate mozu javit ako pouzitelne riesenie.

Lenze zase ako s tym zosikom?

Re: Vymena satelitov

Ano túto úpravy výškovej sekcie ponúka prodance... Bachnú tam najlacnejší driver ktorý je dokonca lepší než ten v tom....

A k tejto zostave si zožeň
Tapco j-2500

Web

(upravil Crashpc 12. 8. 2010 9:18)

Re: Vymena satelitov

Tapca jsou víceméně sračky, hlavně na vejškách. Každýmu i dobrýmu 1" na živé nebo rockové hudbě jde většinou pomalu o život, a to co je v Tapcu musí s 500Watt na kanál velmi brzo jožin rozstřelit, záhy po tom, co se pokusí hrát víc nahlas než obvykle. Zesilovač na vrchy doporučím bazarový RMX2450, nebo Mackie FRS, popřípadě pak i to Tapco J-2500, a satelity pokudmožno nějaké normální z odměřených sestav na prodance. Totiž ten nárůst výkonu od bety a APT80 k něčemu jako je delta a podobný hovňácký výškáč, a to vše osazené v lisovaných pilinách, za ty peníze rozhodně nestojí.