Téma: Křížik T565A deformovaná časovka

Už dlhšie vlastním starú rárohu T565 a na nejaké pozretie "čo sa deje" mi zatiaľ stačil, ale jediné čo mi vadí je že časová základňa je nelineárna to znamentá že keď pustím do krížika povedzme 50Hz zo siete tak vľavej časti obrazovky sú amplitúdy bližšie k sebe ako v pravej časti (tak postupne plynule sa to prelína že sa tá medzere zväčšuje plynule) a ďalšia vec je že časovka nebehá cez celú obrazovku ale 2 cm od každého kraja až.
A tak som si povedal že by bolo vhodné s tým dačo urobiť, ale nechcem preventívne vymieňať všetky podozrivé súčiasky tak sa pýtam tuna múdrejších čo by to mohlo spôsobovať?
Schéma je tu http://www.oldradio.cz/meraky/t565.htm
Prípadne môžem spraviť aj fotky toho čo to stvára, ale myslím že popis by mal stačiť...

Re: Křížik T565A deformovaná časovka

Vzhledem k tomu že se jedná o letitý flaškostroj - zkoušel jsi přeměřit flašky v horizontálu nebo je aspoň vyměnit za jiné?
Začal bych úvahou, že asi některá z nich dosloužila.
Možná by stálo za to vyměnit flašky všechny a bedýnka ještě poslouží...
Napadá mě vychytávka. Zkus prohodit aspoň koncovky v rozkladech - vertikál za horizontál, případně postupně  poprohazovat i další stejného typu. Někde se něco musí zhoršit a takto najdeš vylučovací metodou vadnou flašku i bez měření. Pak se uvidí. S flaškama obchoduji, snad je budu mít skladem.