Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sirokopasmove reproduktorove soustavy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 109]

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Jsou vážně parádní. Dá se to srovnat s tou komercí (Wharfedale) co stojí vedle? Je ten zvuk hodně odlišný (jiný)?

Web

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

to Kritik: zvuk je jiny je hodne o stredech a bez hlubsich basu - stredy se budou muset zatlumit, je jich prilis (ukaze mereni) a basy tolik nechybej pustim-li si vhodnou hudbu (momentalnimi favority jsou Avishai Cohen, Bugge Wesseltoft a Ben Monder) Oproti tomu ty Wharfedale-y mi ted prijdou ponekud hrube, nepresne a na basech ponekud prepalene. Kazdopadne nejvetsi rozdil mi prijde ve vnimani sterea, kdy Wharedale-y hraji vice z "beden" a Fostexy si to davaji pekne do prostoru! To je hodne prijemne.
Ovsem tyto me postrehy jsou zalozene na mem subjektvinim pocitu a navic rozdily jsou i v ceste signalu do beden.Uz jen zesilovace jsou z uplne jinych test! Na "honeni" Wharfedale-u pouzivam Pioneer SA-506 a Fostexu lampovej zesilovac od p. Hlavy. Dale nemluve o kabelech jak reproduktorovych, tak signalovych...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Sorry Ivane, nějak se mně smíchaly oba thready do jednoho. Každopádně na fotkách to vypadá fakt pěkně.. smile Jinak věřím, že to dokáže "vykreslit" prostor nahrávky líp, než ty bedny v pozadí..

Web

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Veľmi pekné stľpiky. teraz si skladám tiež fullrange ale na lacnejších Visaton FR 8 / 8, 2,5 palcový menič.
Offtopic otázka, ale kde prosím vaá nakupujete a zháňate tie pekné dýhy? NA Slovensku sa nejak neviem zorientovať a tak zatiaľ ostávam iba pri tapetách sad Vďaka za radu.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

dyhy jsem si nasel a kupovali se odtud: www.dardyha.cz

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

fotoadrian: Pod nosom máš IW Trend na Rybničnej, je to veľkosklad. Majú taký zvláštny prístup keď tam príde súkromná osoba, ktorá nie je podnikateľom a profíkom v oblasti, ale vedia ťa trochu nasmerovať a poradiť. Tým, že je to sklad majú to na kopách, všetko skladá vysokozdvižný vozík, takže nedá sa tam prechádzať a vyberať ako v Ikea smile Balenia majú väčšinou vo veľkých metrážach, ale dá sa vybrať aj pár metrov, len pásy majú menšiu šírku cca do 25cm. Výhodou je široká paleta dyh, zastrihnutie na počkanie, zosadzovanie .

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

BD Quasar mk II

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/Quasar-MkII_wliw-style_7.jpg

tak jsem si rikal, ze si i vyzkousim OB system a zrovna tento design jsem zvolil na test. 2 x Eminence Alpha 15 A + 1 x Fostex FE 206 ES-R (doufam, ze vyjde zrovna tento bo ho mam doma, ale je po oprave a tak musim nejdriv zjistit jestli se parametry prilis neovlivnili..) v kazde desce.

Mam otazku nejspis na Jarouse nebo MaBata: lisi se nejak vyhybka u OB oproti klasickym konstrukcim reprosoustav?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil Jarous 13. 2. 2011 16:57)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Pozor na Quasar, je tam hodně věcí špatně, především ty "tunely" za repro. Výhybku je nutno odměřit, tak jako jinde, možná ještě s větší pečlivostí...

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

to Jarous: aha aha...mohl by jsi mi problemy s Quasarem priblizit? Na vyhybku si dam tedy obzvlaste pozor - diky

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

tak jsem premyslel nad tim Quasarem a ponekud jej zacal transformovat. Zatim jde o ideu a design, vyskovy reproduktor bych chtel pouzit BG Neo8, sirokopasmo FE 206 ES-R a 2 basove reproduktory Eminence Alpha 15 A umistene v konstrukci zasebou - jake asi muzou vyvstat za problemy s temi basaky? Melo by se nejak resit spozdeni reproduktoru oproti "zadnimu" basovemu reproduktoru? Osobne si myslim, ze pri rozdilu vzdalenosti je to zanedbatelne...

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/Quasar-MkII_wliw-style_Neo8.jpg

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Ty Basáky jsou isobarik?Něco tam na nákresu vidím.Pokud ano,nahlíží se na to v podstatě jako na jeden reprák.

(upravil ivanb_cko 2. 3. 2011 17:58)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

no isobarik...moje idea je, ze bude ozvucnice otevrena pro oba reproduktory (tedy i prostor mezi reproduktry do stran) s tim, ze se podpori predni "odfouknutim" basu smerem dopredu plus zvetseni "objemu" basu diky dvojnasobne plose basaku (pri souctu)

Omlouvam se za vyrazy, ale snad si rozumime...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Tato "idea" je samozřejmě realizovatelná,ale mám pocit,že to má "muchu".Spolu s zdvojnásobením plochy membrány se zdvojnásobí i požadavekna objem.Pokud se pletu,ať mě zkušenější opraví...

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

pleteš. TOhle je OB.... Kdyby to tak bylo v bedne, objem pro basak by byl poloviční

Web

(upravil Jarous 3. 3. 2011 19:45)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Já vidím problém především v tom tunelu za střeďákem, bude to tam pěkně rezonovat a dělat píky na cháře měřitelné, slyšitelné...
Bude tam 1/4 vlnná rezonance jak vyšitá.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Milan:V "chytré knížce" to nebylo dostatečně vysvětleno.Vím,že v případě Isobariku by to šlo na polovinu(sám jsem si s tímhle typem ozvučnice hrál),a že v případě pouhého zdvojení jde potřebný objem na dvojnásobek.Ale u tohoto Push-Pull jsem si nebyl jistý.
Co znamená "TOhle je OB...."?

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Nejde ani o push-pull, pretože basáky nie sú vzájomne zapojené s opačnou polaritou.
OB = open baffle.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Takže jestli jsem to dobře pochopil,tak to co jsem považoval za subozvučnici je vlastně "díra" do zvučnice,takže ty basáky ji mají částečně otevřenou,nebo to dělá funkci bassreflexu?Jaký je přínos téhle konfigurace?

(upravil marcin 5. 3. 2011 9:53)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Celkom ti nerozumiem čo sa pýtaš... Otvorená ozvučnica je podobná doskovej s teoreticky nekonečnými rozmermi. Pri OB môžeš zvýšiť účinnosť na basoch tým, že čiastočne obmedzíš akustický skrat rovinnej dosky (ktorá nemá nikdy nekonečné rozmery) bočnicami. To ale na druhej strane spôsobuje nahrbenie frekvenčnej charakteristiky.

Prínos tejto konfigurácie nie je žiadny, okrem vizuálnej stránky. Skôr by som sa obával negatív...

edit: myslím konfiguráciu vyššie, nie OB.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

to marcin: tak jsem si overoval funkcnost konfigurace (bavime se o basovych reproduktorech) s profi zvukari. A ano zadni basak podporuje predni basak ve vykonu a ve smerovani, jen se musi spocitat vzdalenost mezi nimi pro napojeni ve fazi...

ted jeste vymyslet jak to udelat tak, aby basy sli jenom dopredu a ne dozadu!? Ale to asi napriste...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Příspěvky [81 až 100 z 109]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£