Téma: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Dobrý den.

Mám dotaz.... Před několika měsíci jsem půjčil na jednu akci tento zesilovač: http://www.nejlepsiceny.cz/zesilovace/o … -1500.html

Jenže nějakým, prý záhadným způsobem mi odpálili konec na jedný straně.... Je mi jasný, že zapojily dvě bedny paralelně...

Dal jsem ho do servisu, kde vyměnili koncové tranzistory, které to odnesli, ale dnes mi volali, že je v háji nějaký budící tranzistor, který nemohou sehnat a že mi to asi vrátěj neopravený... že prý výrobce na té součástce nemá uvedené parametry a že to výrobci schválně někdy dělají.... atd...
Takže vlastně ten opravář neví co má obědnat, či jakou dát za něj náhradu....

A já se ptám, zda-li je možné, že je zesilovač na vyhození kvůli jedné nesehnatelné součástce?

Nevíte náhodou někdo parametry toho bud. trandu, či máte někdo nějakou radu, či zkušenost, jak toto vyřešit?

Děkuji...

(upravil Crashpc 15. 7. 2010 10:48)

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Ten zesilovač byl na vyhození už od jeho koupě smile
Jestli se ti tu neozve, zkus kontaktovat Leoše Malaníka - http://www.electronicservis.cz/
Mohl by ti to docela nadějně dát do cajku, tam kdes to dával to byli nějaký žabaři.

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

to Crashpc: jsem čekal, kdy přijde někdo CHYTREJ, jako ty a bude mít něco proti Omnitronicu... nevim, co je na něm špatnýho.... Ve studiu ho každopádně nemam.... a těmhle lidem: http://www.skerko.estranky.cz/archiv/iobrazek/3  to je fakt jedno, jestli je tam zesilovač za 6.000 a nebo za  50.000 . . .

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Co je na něm špatnýho jsi napsal sám ve svém příspěvku. A stále ti to nedochází. Na dobrý zesilovač součástky jsou, jsou na něj i autorizované servisy, schéma free online, seznamy součástek, a v neposlední řadě s dobrým zesilovačem by ses do takové situace pravděpodobně nemohl dostat, protože by se nepodělal. A nestojí ani 50 000, ani polovinu. Takže než začneš zas do někoho šít, uvědom si fakta které máš vruce. Ne že bych ti to přál, ale moc rád bych, aby to už nikdo opravit nedokázal. Nejen protože se majitel poučí a vyléčí, a přestane krmit hajzly co za tím zesilovačem při výrobě stáli, ale také proto, že po slušné opravě už to nebude Omnitronic - takže servisák by udělal nejlépe, kdyby veškeré známky té značky, loga, a firemní nápisy nějak zlikvidoval. Není nic horšího než ukazovat světu "funkční" brak, třeba jako je Omnitronic.

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Co je na Omnitronicu špatnýho poznáš, pokud z něho budeš nadále vytrvale budovat celý aparát. Dříve nebo později Ti z něho bude na blití, až to porovnáš s něčím, co opravdu hraje, vydrží a nekazí se. A taky tuto sqvělou značku časem nebude komu za slušný peníz prodat... A to se vyplatí!:-)) Není Ti podezřelé, že to servis neumí opravit? Vrátí firma peníze nebo vymění za nový kus?

Je to tu furt dokola: Levná věc je špica věc, dovozce a servis jsou "moc hodní lidé", akorát se to trochu pokazilo, no, zatímco my tady nechceme pomoci a ťápeme něco o zbytečně drahých řešeních, to jsme ale hovada sprostá, že jo!

Jestliže je pro Tebe 16 litrů za spolehlivý zesilovač (QSC, Crest) moc peněz, tak si nic nepořizuj a nic se Ti už nikdy nepokazí... jak jednoduché!

(upravil Bery 16. 7. 2010 0:13)

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Ne omylem se Omnitronicu říká Omnišrot.
Před pár měsíci jsem byl na akci jednoho nejmenovaného severočeského rádia a měli tam rack plný American audia, což je podobný šrot smile. Rack měli otočený k divákům (asi aby bylo vidět svítit červený ledky CLIPu big_smile )
Zhruba v půl druhé ráno tam lehnul jeden zes a půl hodiny na něj druhý, oba s krásným světelným efektem uvnitř a celkem slušnou ránou (seděl jsem 3m od racku). Zvuk strašný, bylo mi z toho na blití.
Ten omnišrot má 3 páry konců na kanál? Na 750W do 2 to je fakt "hardcore" big_smile

Web

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Tak jděte všichni vy inteligenti do háje . . . fakt dík za radu . . . místo toho aby jste mi řekli, že ten pojebanej tranzistor stojí pár kaček . . . a kde se dá sehnat . .. Fakt díky . . . Už po vás nic radši nechci.  Vy jste asi měli hned kotel peněz na dobrou aparaturu, cooo?  že jste tak chytrý . .

(upravil Crashpc 17. 7. 2010 19:06)

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Pozoruhodné, kam až umí Omnitronic některé lidi dohnat. Já to říkám furt, že je jenom k nasrání a pro zlost big_smile

No, především jsme všichni už od základní školy uměli číst. Kdybys to taky uměl, tak hned v první mé odpovědi máš radu, jak se dobereš nápravy - respektive kdo ti to dá dokupy. Nejsem chytrej, ale Když jsem totiž blbej jak vagon bláta, tak aspoň vím, kdo není, a udělá mi to když to neumím. Jenže tady je problém jinde...

Ano, neměli jsme kotel peněz na aparaturu, a proto jsme většinou žádnou neměli, dokud ten kotel peněz nebyl, protože ty už nemáš ani peníze - od kterých ti pomohl nějaký dobrák, oóó velký chytrák a profík - a už ani aparaturu. Shořela ti totiž "na popel", což je v téhle situaci nakonec i úsměvné smile
Těm chytřejším totiž neshořela....

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Francisi i s Omnitronikem jde hrát, ale ne na pařbách a už vůbec ne v rukách kreténa, který spojí paralelně bedny a narve je do jednoho kanálu. Jejich místo je třeba ve smutečních síních, kde je tzv pevná instalace a nedrbe do nich deset lidí. Ty jsi koupil špatně a ani případná oprava tvůj problém nevyřeší, pokud zesilovač budeš používat na různé pařby.

(upravil Crashpc 17. 7. 2010 19:58)

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Poslední dobou pozoruju takový divný trend - něco se nevhodným neurvalým zacházením poškodí, pak to putuje do servisu, zpět uživateli, a ten to hned vosolí, že to může po pár minutách zpátky. Asi jako když vám sundají sádru po zlomené noze, a vy jdete hned skákat z pětimetrové zdi na beton... Kruci trošku citu to chce!
Nenutím aby takoví byly i ostatní, ale když dostanu do rukou něco co mělo zrovna nakahánku, tak se k tomu chovám hodně opatrně, a opravdu se mi nestalo NIKDY, že by se problém opakoval. Prostě mě nenapadne tu věc přemáhat "jak zmrd". Ale tak kdo chce kam... Mě je to buřt.

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Neříkám že taky nevlastním v aparatuře nějaký ten šunt, třeba EAW CAZ800 je toho důkazem... ovšem pokud ho honím do 8-mi ohmů na kanál s předřazeným limiterem, tak se u něj není čeho bát. Nikdy by mě ani nenapadlo ho zapojit do můstku na 4 ohmy. Ovšem to už chce trošičku inteligence a nepůjčovat to do rukou dementům.
Jsem student a také nemám peněz nazbyt, ovšem nebudu si kupovat levnou techniku, protože se na ni nemůžu spolehnout a ve finále vyjde dráž než ta lepší technika. Poslední peníze které jsem měl jsem použil na nákup BVaudia TTA3200 a teď mi na něm jede celá aparatura bez problému, nemusím se skoro párat s nastavením limiteru, protože zes ho má integrovaný a funkční. Jenomže to už je dalece jiná finanční kategorie než omnišrot.
Schéma na internetu jentak nenajdeš, pokud se ale domluvíš se Sinclarem jak ti radil Crash nahoře v threadu, tak ti to opraví.
To Crashpc: Připoměl jsi mi mého známého, který vlastní celou flotilu Omnitroniců. Pořád se mu to sere, ale tak na odehrání akce jich má dost v záloze big_smile hlavně že má půlku zesů v opravně... Těžko mu to vysvětlovat, víc se s ním nebavím, pro mě je to už celkem ubohá konkurence smile

Web

(upravil Crashpc 18. 7. 2010 0:01)

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

No ono mu ani nic jiného nezbývá. Uvěznil se do vlastního kola. - Nemá na nové, protože musí věčně opravovat to staré, aby měl čím hrát, jinak prostě "dohrál". Divné, že ho to prostě netrkne.... Ale dokud máme takovouhle konkurenci, tak je to opravdu "vo pohodě". Jak se říká - Pomáhej svému nepříteli, nejlépe ku smrduté skáze...

To mi zas připomělo "vohnoutí" jednání. Vohnout ke své činnosti, ať už je jakákoli, potřebuje pouze jednu věc - a tou je kladivo. Pokud kladivo není po ruce, použije se nástroj podobný kladivu, nebo takový, který lze nějakým způsobem na kladivo upgradovat. Pokud ani takový nástroj poruce nemáme, použijeme jako kladivo naprosto cokoli smile

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

big_smile A ty Francisi mysli na to že těm lidem to jedno být může, ovšem utrpí jen tvoje peněženka a to jak platbou za opravu, tak i následně do budoucna... On se možná mezi tou masou lidí najde jeden který bude v nejbližší době shánět zvukaře nebo techniku, ovšem pochybuji že po tomhle průseru k tobě půjde. Už se mi také párkrát stalo že si o tom lidi povídají např v autobuse, denně dojíždím 30km do školy a slyšet chválu na zvuk, či od nějakého odborníka slova jako hrálo to hezky a má slušnou aparaturu je k potěšení, protože většinou ty lidi ani netuší kdo vlastně jsem smile
Pamatuj si, že na dno spadneš hodně rychle a snadno, ale probojovat se zase nahoru bude stát další kupu sil a peněz navíc.
Moc se rozepisuju, jdu spát big_smile

Web

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Crashpc: svoje chytrý rady si strč za klobouk . . . Laskavě už mi sem nic nepiš... je mi na blití z toho tvýho xichtu, co máš jako profilovou fotku... už to poukazuje na tvou inteligenci . . . Tvoje rady mi jsou stejně k hovnu, jelikož jsem se ptal na něco úplně jinýho a né na tvoje kecy

Bery: Jasně... strašně moc se bavěj lidi o DnB a TekK akcích jak to perfektně hrálo . . Na takovýhle akce choděj lidi furt . . .  Mě to nepřestane hrát nikdy, protože to mam normálně zapojený .  . jen jsem zesik pujčil kreténovi, kterej zapojil dvě bedny par.  ...Jesli zvučíš nějaký plesy, tak to s eo tobě asi bavěj no . . . a jestli na nich pouštíš cédéčka nějaký . . . to pak jóó...

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

to Crashpc: na tenhle mam schéma taky stažený z netu...

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Francis: co takhle trochu slušnosti a pokory, když potřebuju s něčím poradit? Myslíš, že ti někdo řekne co a jak, když tady budeš rozhazovat rameny?

Crash ti dal kontakt na člověka, který by ti mohl poradit a co jsi udělal ty? Začal jsi vyskakovat jak nevíš co je na omnitroniku špatného a podobně. Takhle to nejde.

Slušnému chování a vystupování ZDAR................NAZDAR!

(upravil Crashpc 19. 7. 2010 15:59)

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

No, ono člověka opravdu vytočí když přijde o peníze, a ještě se mu "kolemjdoucí" pošklebují.

Ale mně nezbývá než zopakovat ty báchorky o QSC a Crestu - totiž že tyhle stroje (správně vybrané) provoz do 2Ohm snášejí docela slušně, a minimálně QSC (crest nevím) nejde srát ani když se žene do 1Ohm zátěže - buď nevypne proudovou ochranu, nebo později vypne kvůli zvýšenému odpadnímu teplu, jen ne žádnej oheň a rány pukajících pouzder polovodičů.
Chápu že když nějakej idiot do QSC naleje pivo, je to prakticky stejná škoda, jako když opdálí omnitronic, jenže tomu se opravdu nedá vyhnout, dokud to bude půjčovat do rukou kreténům. Ne nadarmo se říká "když se něčeho chceš zbavit, někomu to puč".
S mým xichtem to paradoxně nemá nic společného, ať je sebehnusnější a sebe-"zvratkopudnější"... smile
Ani ten šavlový taneček si nedá, protože nemá z čeho hrát a na co tancovat...

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Sakra práce modulace, Francisi, jak tady můžeš napsat: "Laskavě už mi sem nic nepiš "!!?? Je toto fórum snad Tvoje a určuješ pravidla co tu kdo může napsat??? Od toho jsou tu snad moderátoři, ne?

Tak si to shrneme:
1) Nech si poradit a opravit tam, kde jsi nakoupil a basta. Nejde-li to opravit kup si nový kus tamtéž, budou rádi. Časem si můžeš vždy z několika vadných kusů poskládat jeden funkční a to se vyplatí!
2) K Leošovi to radši nedávej opravit, páč by ses pak zajisté nasraně kroutil jak byla oprava drahá a že tam nevyměnil jen ten jeden pitomý spálený trand za 50Ká i s prací.
3) Jestliže něco shořelo má to svůj důvod a málokdy stačí vyměnit jenom ten shořelý čurament s tím, že už to pak zas pofrčí na věčné časy a nikdy jinak.
4) Zkus pohledat jiné fórum, kde nejsou takoví "pitomci" jako my tady a kde můžete řešit ty "podstatný votázky"...
5) Tady je opravdu "jen" diskusní fórum, nikoli prodejna a autorizovaný sevis Omnitornicu.
6) Zázraky dělá třeba Cosmodisc, my tady fakt nee...

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

já bych to tu locknul. autor příspěvku evidentně nechce poradit smile

Web

Re: OMNITRONIC P-1500 . . . budící tranzistor....

Ještě přidám jak to funguje u NORMÁLNÍCH VÝROBKŮ při jejich poškození:

Dnes, uživatel Kaku, forum prodance.cz:
"Huberte prosímtě, jaký byl 12"reproduktor v aktivce RCF ART300a, je možné jej ještě sehnat jako náhradní díl, nebo recone kit, popř. něco podobného ze sortimentu RCF. Mám jednu bednu se spálenou cívkou a potřeboval bych ji zprovoznit. Zesilovač je OK. Díky"

O čtyři minuty 44s později, Hubert z Prodance:
Aktivní i pasivní ART300 běžně opravujeme a membrány jsou na skladě.

Tady zkrátka není o čem... Tohle se Omnitronicu nemůže stát ani ve snu.