Téma: ARO 511

Prosím vás, neznáte někdo údaje o výše uvedeným breptáku? Vím jen cosi o 5-ti ohmech a 5-ti watech, ale zajímal by mě i frekvenční rozsah a citlivost...

Re: ARO 511

to som zhanal aj ja, ale odpovede som sa nato nedockal, a myslim ze ani ty sa nedockach, dokonca som pisal aj do TVM, a nevdeli moi nato odpovedat

Re: ARO 511

Nedivte se, protože je to padesát let starý reproduktor. Impedance 5ohm, standardní příkon 3VA, maximální 5VA, Fs okolo 70-90Hz.
TS parametry nemůže nikdo soudný k padesátiletému reproduktoru chtít.

Web

(upravil Boramyr 16. 7. 2007 23:43)

Re: ARO 511

Já tu jeden mám a na začátku, když jsem prvně zkoušel měřit parametry reproduktorů jsem ho i měřil... nějak ale nemůžu přijít na to, kam jsem to zastrčil výsledky, takže ho možná zkusím přeměřit. Parametry ale nevycházely na dnešní dobu nijak zázračně. Koneckonců je to reprák ještě z dob, kdy žádné TS parametry a teorie kolem nich nebyla.

Edit : Našel jsem impedanční cháru, z ní mi vychází fs = 72Hz a Qts kolem 2.

Re: ARO 511

ARO511... zamlada jsem ho vypáčil z jednoho rádia. Měl jsem ho "zabudovaný" v dřevěném stolku, objem odhadem 25 litrů. Zvuk byl úžasný, basů plno, středy čisté, na výšky jsem tehdy měl ARE367 nebo něco v tom smyslu, všechno buzené MBA810kama a chrochtal jsem si blahem.
Pak mu máma při úklidu deflorovala membránu a ani nevím, kde skončil sad (kdo bydlíte s rodiči, taky máte problém s destruktivním úklidem ženské části rodičovstva?)

Web

(upravil Mathes 17. 7. 2007 8:44)

Re: ARO 511

Ty jo, padesát let... Citlivost by někdo nevěděl?
Ad destruktivní úklid: Já mám spíš problém, kam "zašívat" repráky před přítelkyní. Tvrdí že jich mám zbytečně moc, což ale razantně odmítám. No řeknětě, copak je moc mít na skříni asi 10 reproduktorů...?:D

(upravil Jofi 17. 7. 2007 18:22)

Re: ARO 511

Mathes: Suhlasim, mam ten isty problem, preto sustredim svoje magneticke hracky radsej v robote ako doma, uz som nemohol pocuvat "naco ti to je a pod"
K tomu ARO 511, toto mi napisal jeden chlapik ked som zhanal nejake udaje o tomto reproduktore:

Vlastnosti reproduktorů:
Výškač-univerzál:    ARO211(nebo 231), jmenovitý výkon 0,35 W, hudební asi 2 W, kmitočtový rozsah 180-10 000 Hz +-12dB, citlivost 72dB(nebo 74), váha 0,35kg(nebo 0,75)
Univerzál:               ARO511, jmenovitý výkon 3W, hudební asi 6 W, kmitočtový rozsah 50 - 8 000 Hz +-12dB, citlivost 74dB
Pro vysledny dolni kmitočet kolem 100 Hz vychazi objem ozvučnice 20 - 30 litru, proto se kdysi doporučovaly objemy až 60 l.

Takze toto su aspon z casti nejake udaje.

Re: ARO 511

Tady se snad něco málo dozvíte:

http://www.repromania.net/stavebni-navo … ro-511.php

Re: ARO 511

Dingo podívej se na autora toho článku...

Re: ARO 511

Dingo: to je moj projekt, taky ulet smile

Re: ARO 511

Aha, no ja sem to celý nečetl, tak sem ani nekoukal na autora uui

Re: ARO 511

Ty citlivosti se mi zdají nějaký ujetý... mě tenkrát u 511 vyšlo 87dB/W. Bl bylo dost malé, ale na druhou stranu vzhledem k velikosti to má velice lehkou membránu s kmitkou.

(upravil Josifek 30. 8. 2007 16:11)

Re: ARO 511

Prave som zo skoly vyfasoval tri taketo menice zo skolskeho rozhlasu big_smile Boli napojene na 100V rozvod, su tam dokonca tie trafka. Aku ozvucnicu by ste mi odporucili, a aky reprak ako vyskac do dvojpasma ?

Re: ARO 511

Já myslím, že to má víc než 87 dB. Ledaže by časem zeslábnul magnet (???) - Když vemete v úvahu, že běžný zesilovače mívaly 2 watty...

Ozvučnici - deskovou smile nebo otevřenou (ala staré lampové radio) nebo velkou uzavřenou hooodně vypchanou pro snížení Qts. Rozhodně ne jakoukoliv rezonanční (BR, BP).

Web

Re: ARO 511

Nad BR som ani nerozmyslal... Skor aka velksot uzavretej ? 50l ? A mam pouzit vyhybku alebo kondik ? A aky reprak k tomu ?

(upravil sinclair 30. 8. 2007 16:46)

Re: ARO 511

Mně vyšlo kdysi dávno 93dB/W/m, šlo o šedý 2AN633.50, což je "instalační" verze ARO511. Ten reproduktor má pokles už na vyšších středech a ani do provizorní dvoupásmovky se absolutně nehodí bez doplnění středovým reprákem. Zkoušel jsem to v kombinaci ARO511+ARE411+ARV231, dělení 1k a 6k, ARE411 pochopitelně zavřený v 1,5litru a v celkovém objemu asi 45L. Hrálo to pěkně i nahlas, ale ARO511 není basový reproduktor, takže to bylo malinko uřvané.

Web

(upravil Josifek 30. 8. 2007 18:29)

Re: ARO 511

ARO 689 by sa hodil ako stred ?

Len doplnim ze mam 4 tieto menice, tak je tu nejake miesto na experimentovanie, a mozno ich bude este viac...

Re: ARO 511

Všecko je to na hovno. Jenom na nenáročné huhlání do dílny.

Web

(upravil Josifek 30. 8. 2007 19:07)

Re: ARO 511

http://www.ukazto.com/img_small/sustava.jpg

Takto si to nejak predstavujem. Este nejaky vyskac....

2sinclair - nemam 30 000 na DIY sustavu kedze som nezarabajuci student.

Re: ARO 511

josifek, nemal si dva mesiace cez prázdniny sedeť na riti, na brigáde na malte si človek dnes zarobí mesačne 10 litrov, síce maká, ale dá sa to. a na DIY ti stačí práve mesiac brigády smile za druhý mesiac kúpiš elektroniku smile

Web