Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Pomoc s výhybkou pro 3p

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil Power of Bass 7. 10. 2011 19:55)

Téma: Pomoc s výhybkou pro 3p

Zdravím,
chtěl bych zkušenějsí z Vás požádát o trochu drahoceneho času a poprosit o pomoc s vyhybkou.
Vím,že : za 1. měřit, za 2. meřit a za 3. měřit big_smile , ale protože ještě nemám funkční měření (které nebude tak brzo jak potřebuji)  potřebuji rychle zpíchnout výhybku ktera bude jakžtakž funkčni podle vzorečků a bedna bude "hrát".. (čímž si následně později chci osahat měření a rozdíly se "skutečnou výhybkou").
Problém mám ale jaksi se popasovat s tím,že potřebuji různé strmosti (cimž mě zname softy neumim nakrmit) .
jde o 3pasmo - basak TVM 226 - 8ohm
                       střed  TVM 116/10 - 8ohm (12dB dělení asi na 500Hz)
                       výška RBT 95SQ -8 ohm (18dB na 5k ) - Změna ! použití DT-25n ...

Díky moc Všem,jež svou radou přispějí k tomu že to konečně  bude hrát .

Jedná se o tento experiment big_smile (š 280mm, v. 500mm ) (měniče budou zapuštěny v černém čele z 10mm MDF...)

http://s4.postimg.cc/kphbsr1h5/2132_img_4550.jpg

(upravil Power of Bass 12. 9. 2010 11:05)

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Prosím, najde se někdo kdo zná "ty správné hodnoty" součástek ? Benazi? smile
ano, já vím že jsem to s tím vyosením Arn-ka přehnal,ale snad jsem se řídil podle Edge,či kerý to ďáblův nástroj mne svedl k teto zrudnosti big_smile -kerážto zapuštěná v černém čele snad nebude takovou pěstí na oko..

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Nechápem prečo dávaš RBT-čko ku TVM-kám. Dokúp si nejaké Monacory a návrh nebude problém. Si z Valašska, do Trenčína to nemáš ďaleko. Ten Edge je dobrá pomôcka, ale konečné slovo aj tak povie meranie. A zraz, alebo zaobli hrany na bedni.

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Proč? protože jsem chtěl využít to co už doma bylo-reproduktory které jsme koupil a z kerych jsem chtěl něco postavit,ještě než jsem se přihlásil tady na foru a byl přemluven na jinou "sestavu" za použití Monacoru (Usher 8137 + sph102+rbt95sq) .Taky proto,že RBT je levnejsi nez ARV104 (kere mam tez.) ,zaujal mne hranaty vyškač atd atd... chtěl jsem to prostě nakombinovat...
na "čelo" přijde nalepit 10mm MDF v kere budou repra zapustene,nebude poblem o neco ty hrany srazit,ikdyz s TVM nevim jestli to neni zbytecne..

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Rôzne strmosti a impedancie nie je žiadny problém, častokrát sú rozdielne strmosti dokonca nevyhnutné.
godz sa ti už ponúkol tak naváhaj!

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

power: pod to RBTčko by mohly slušně sednou ty TB 3" co Tonda prodává/l

Web

(upravil Power of Bass 12. 9. 2010 11:14)

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Děkuji za rady a tipy jak to vylepšit,ale mě se opravdu jedná o to aby to hrálo tak jak to je,poněvdž se jedná o výhradné využití "šuplíkových" zásob a chci se tím toho zbavit,nikoli kupovat další..už mi toho v "šupliku" leží přecijen dost..
Jde mi "jen" o výhybku k teto kombinaci 226 + 116 + RBT95 .
Kombinace 226 / 116 bude předpokladam někym odmeřna/ověřena a 116/RBT +- nejak na těch 5k ,kde je asi dobre oba menice seřezat strměji. To jaký to bude prušvih necht se ukaze při meření,až na něj jednou dojde.  ad #1 ...

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

radši si počkej na to měření. takhle to bude zbytečně vyhozený peníz, za který sis už dávno mohl od někoho bedny nechat změřit!

Web

(upravil Power of Bass 7. 10. 2011 19:59)

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Prosím Vás, borci, máte někdo funkční měření,kdo stím uméte trochu zacházet a už jste něco dělali, hledám někoho ochotného zaexperimentovat ,nejlépe Rožnov-Valmez-Vsetín ... podzim/zima se teprve blíží takže ted reším uplně jiné věci,ale ani potom asi nebudu mít možnost udelat to sám (ikdyz na to snad veškeré "ingredience mám"...

fotku ted nemám,ale nezmenilo se vpodstate co se stavby tyce nic, jen jsme na reprech odzkousel p a 3p vyhybky co jsem stavel do jinych beden.. na misto vyškače jsou koupene funglove DT-25n ,umistene v ose nad arn116 tak,že se přiruby dotykají. (na bedny se bude lepit 10mm MDF čelo do ktereho se to vyfrezuje.

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

opravdu nikdo schopen a ochoten mi změřit jeden lowcost tvm pokus? Godz ,díky za nabídku, ale jen cestra by mne vyšla na 500,tak se pokusím najít levnějsí variantu ..
mám na výběr budto starší 8ohm ARN226,nebo přemotávané 4ohm vpodstate fungl,jedny "obyc" druhe s pridanym magnetem -nejiste parametry ,ale rikal jsme si ze 4ohm na basech by mohl kompenzovat nizkou citlivost ARNek a celkove by s estredovyskova sekce nemusela tolik zatlumovat cmz by bedny mohly mit rozumnejsi citlivost (o nejaky decibel)...
na fotce jsou videt i desky ktere přijdou nalepit na čelo, v nichž budou repra zafrézovány, tl.10mm, snad postačí i na sražení hran.

http://s4.postimg.cc/mp2ixwl6h/2132_img_5257.jpg

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Čus, to už vypadá o dost líp, škoda že si nedal alespoň DT101sk, nebo DT-80. Tenhle neodym prý nic moc, ale osobně neznám.
Hele akorát se mi nelíbí stejná vzdálenost výškáče od horní a boční hrany.. je tam snad max 3mm rozdíl co? Máš fotku z Edge?
Jo a ten 226 je jednomagnetovej co? Kolik si mu dal objem?

(upravil Power of Bass 20. 12. 2011 23:26)

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Jak jsi to uhad?! 3mm presne big_smile
jo, no bohužel,už to bylo takove nouzové řešení - díra v komoře pro střed (prostředkem je příčka) v ose se středem a kvůli předpokládanému vysokému dělení přiruby natěsno (řezat jsem je zas nechtěl) ..  je to 3-4mm vic od vrchu, z boku pak cca tech 10mm prijde zkoseni,tak se to tim snad rozbije ..
Pravda DT-80 by tam svym prumerem cca 90mm taky mohly vypadat dobre.. ty doma mam taky,byly za stejne penize,tak potom co jsem tu o obou (80 a 25n) četl jsem si rikal ze zkusim od kazdeho pár, s Dt-80 uz mam rozdelane male 2p podle Friska (s ARN 150) jen nejsou budky. Ted mam od kazdeho jeden ten vyskac v jinych 3p a prijde mi to stejne (ale vsechno je to jedno velke provizorium,protože i ty jsou zatim na kopiich vyhybek z ARS350-50) ....
s DT-25n jsem to do edge nehazel..
volba basáků viz výše-je na výběr..  basák má bohužel málo hmm bral jsem to "bajvoko" podle vnějších rozměrů (cca 280š x 500v x300h) což mi dává vnitřní objem cca 29l -komora pro střed a výtuha(cca 5,5l) ...a na bass zbylo málo.. mene jak 25l - koš repra,vyhybka,bez tlumeni...uzavřene pochopitelně.

- edit tak mám tu nejaky edge soubor,ještě poupravím data víc podle skutečnosti, takhle je to zatím od 5k nahoru rovné a s poklesem ke 3k,kde při 18db deleni uz pak by byl vliv hrbu pod 3k snad zanedbatelny (navic v dane sestave).

- edit2 tak po jemnem doladeni a predvsim zmeny prumeru z 66 na 30mm-tedy jen plocha membrany nikoli cele priruby,ikdyz tezko rict,je to takovy zvukovod tak se to bude chovat jinak .. najednou se z idealu stala sodomagomora .. ale zase, neni vzato vpotaz,ani zkosení hrany či skutečne chovani zvukovodu/plastove priruby,natož skutečna charka repraku,která taky nebude rovná...
-edit3 ..takhle vychazel středák (obr.3) čoz vybada blbe,ale kdyz jsme to od oka porovnel s charkou z datasheetu 116tky,tak by to aji mohlo byt ku prospechu ten hrb od 500-1k (predpokladam,ze by byl deleny 300-500 do cca 3-5k) .

PROSTE TO CHCE ZMĚŘIT .... roll

http://s4.postimg.cc/uldtenhvd/2132_ideal.jpg http://s4.postimg.cc/y69oxvmex/2132_real.jpg http://s4.postimg.cc/3m9yjhveh/2132_116edge.jpg

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Ahoj DT25N znám. Má náznak zvukovodu, takže difrakce nebudou tak hrozný, ale blíž ke kraji by to bylo lepší. Dělil jsem ho na 3500Hz, níž byl malinko ostrej.
226 ani 116 tku neznám, ale nechtělo by to dělit výš, s ohledem na střed? 700-800?

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

Díky za praktický postřeh/radu. ono 700-800 už je na 226 dle mne vysoko, 116tka by neměla mít problém jít níž (když jsem ji tolikrát viděl jako středobas ve 2p, samozřejmě basy po ní nikdo nechce...)) 3,5k bude podle edge,i frekvencky 116tky tusim taky priblizne optimum,ale nechci zabihat ke spekulacim a teoretizovani,od toho je měření,tam se všechno ukáže černe na bilem. smile

(upravil Jurawood 21. 12. 2011 22:26)

Re: Pomoc s výhybkou pro 3p

226 ideálka těch 600-700... viz. první obr. basák (zelená=složení NF+FF), dalšího si nevšímat...
http://img607.imageshack.us/img607/6915/finalf.png

116ka má díru 5dB na 1800Hz a pak je rovná až do 4k... zase první obr. ale dolů bych ji nehnal méně jak 500Hz. Ono i když intenzita je stejná tak na velkým měniči to zní lépe než na malinkým smile


http://img8.imageshack.us/img8/3749/arn116genius.png

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Pomoc s výhybkou pro 3p

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£