Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Ahoj, nemáte někdo náhodou vykreslené schéma pasivní výhybky do boxu YAMAHA YS-315E. Jedná se mi konkrétně o hodnotu vzduchové cívky v obvodu středového reproduktoru-paralelně na střed.
Nevíte někdo hodnotu?
PS: obě výhybky v boxech zničeny, spečeny, formery roztaveny...vše na uhel...atd.

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

V servisce bude asi jenom typ cívky bez údajů... čím je to osazené ?

Web

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Ahoj Sendy,
box je třípásmový Yamaha YS-315E. Tweeter Beyma CP-16, střed Celestion K6L-MR, bas 15" plechový koš (asi Eminence, apod...) no name. Schéma výhybky mám, hodnoty všech součástek už také, krom té upečené cívky. Kdyby si něco měl, to by jsi byl BŮH!!!
foto:
http://www.bazos.cz/obr/1/885/6193885.jpg

(upravil Sendy 8. 6. 2010 12:04)

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Napiš, co je napsáno na výhybce (mělo by tam být třeba NY a čísla).

P.S.: chceš být mým prorokem ? smile

Web

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Trváš-li na tom, zde:
450-158 (ze strany spojů)
nic víc a nic míň... žádné písmena, atp...výhybky jsou origo a obě stejné...
Mám známého, který ty bendy má v dechovce, musím vzít RLC můstek, ujet 90km, demontovat, změřit, smontovat. Kdyby jsi tu hodnotu věděl, moc by jsi mi tím pomohl. Kontaktoval jsem Ing. Kramarze na servisu Yamaha v Pze (SOU) ale on mi napsal, že uvedený model nemůže najít. Chjo...

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Vydrž, večer pohledám. Průser je, že často je výhybka jako celek a díly jsou v jiném rozpisu.

Web

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Takže nepotěším...  na tyhle modely je dokumentace nedostupná, jsou to krámy z konce 80. let, vyráběné v Anglii. Našel jsem v záznamech, že jsem jich kupu opravoval, dokonce se předělávaly středy na 8", protože ty 6" hořely jak papír. Cívky u středu zadokumentované nejsou, mám u toho poznámku, že FdMID je cca 1300Hz a je tam kond 10uF. Ony všechny, co jsem měl v ruce, měly tu cívku zničenou... možná bych našel v zakázkových listech rozměr šablony a návin cívky, dělalo se to podle originálu.

Web

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

JJ díky, je to d-min=15mm, d-max=40mm a je tam cca 310z CuL 0,85, to bych taky uměl, ale nemám 0,85, páč pužívám nejtenčí drát 1mm a více, používám jiné formery na cívky atd... Toto je model cca určitě 15 let straý a více, to bude ono. Kond 10M sedí, je to po opravě a byly tam dodané 2x 5M6 svitky.. Takže nic nehledej, seženu si 0,85 drát a udělám kopii a nebo zajedu k tomu známému a oměřím to...
Díky za spolupráci a ochotu!

(upravil Sendy 8. 6. 2010 21:03)

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Mám pocit, že ty závity nesedí... vybavuji si cca 200 závitů. To bych ale musel najít poznámky k tomu v druhém počítači.
Ještě podle dalších poznámek by ta cívka mohla mít 0,85mH - ale to může být verze pro náhradu toho 6" za 8", tam se posouval dělící kmitočet zároveň nahoru.

Web

Re: Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

No ať už je to jak chce, dám tam místo té cívky dekádu a naladím to znovu pod RTA jen tak zkusmo. Té bedně se víc ublížit nedá. Co se týče závitů, tak ty sedí u mých beden YS315E, kde je výhybkla originál Yamaha. Obě cívky u střeďáku jsou téměř shodné n= 310/309 z, l=20mm, d-min=15/d-max=40mm, aspoň to tam mám já a jako "uhelné" torzo... Kostřička je sice spálená, lak na drátu taky, ale závity se snad nenamnožili. smile

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Yamaha YS-315E-schéma pasivní výhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£