(upravil little 16. 5. 2010 23:49)

Téma: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

Příspěvek jsem po krátkém zamyšlení se nad původním dotazem kompletně opravil, nechápu, jak jsem takovou kravinu mohl napsat. mad

Nemá tu někdo po ruce operák s několika součástkama okolo, který by udělal přesně to co potřebuju (+6dB/50Hz)? V Amaru jsem sice našel několik schémat, ale ty hodnoty se mi nechce přepočítávat.

Díky

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

s jakym Q ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

Tak to Ti nepovím. sad

Ale rád bych s nějakým zcela běžným. Na 50Hz +6dB, na 70Hz by mohlo být třeba už jen +3dB...

(upravil Klon 17. 5. 2010 9:09)

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

Ono přijde na to jakou bednu tím chceš ekvalizovat, OB, uzavřenka, BR? Nebo tam chceš prostě jen udělat hrb ?
Jediný rozumný řešení je vzít mikrofon od kompu a změřit si to. Pak se to dá udělat přesně.
Máš na to rezervy ve výkonu a xmax?
EDIT: Co chceš vlastně dělat ? Ekvalizovat místnost nebo bednu ?

(upravil little 17. 5. 2010 10:29)

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

Určitě ekvalizovat bednu (na straně zesilovače). Rozhodně to nemusí být nic přesnýho, nemusí se vůbec jednat o 6dB, klidně, ať je tam i 8dB, nebo třeba 5dB, to už je v podstatě jedno. Rezerva ve výkonu je obrovská, trvale využívám necelý watt výkonu zesilovače (dle indikátoru vybuzení) z nějakých 50W/kanál. Rád bych tam udělal hrb. smile

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

Řešíš problém místnosti a nebo to že ti bedny hrajou málo odspoda ?

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=416

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

Díky chlapi, ale rád bych něco jednoduššího co by šlo zakomponovat do stávajícího zapojení. Hnedka na vstupu je jeden operák, který zesiluje vstupní signál. Nešlo by tam vyměnit pár součástek a woalá +pár dB na nízkých kmitočtech? Řeším spíš problém se zdrojem signálu. Pokud si něco přehrávám z PC, tak je vše oukej, ve Winampu se dají nastavit korekce jak potřebuju (mám ten tisícipásmový ekvalizér, nebo jak se tomu nadává), ale jakmile připojím CD přehrávač, nebo MPtrojku, tak mám smůlu. Rád bych to proto udělal ekvalizaci na straně zesilovače abych se už nějakou další nemusel zabývat. V podstatě tím zaplácnu všechny mouchy jednou ranou, pokud to nějak půjde. smile

Re: Ekvalizace spodku +6dB/50Hz pomocí jednoduchého aktivního filtru

http://www.national.com/ds/LM/LME49710.pdf

Podívej se na stranu 22, uprav si hodnoty.