Téma: super scooper 15"

ahoj lidičky
chystám se udělat si další sub, tentokrát do DJovny(zkušebny) smile) doteď jsem tam měl šneka s kappou 15, což je docela shit na tu hudbu kterou hraju (hands up, elektro, house) a navíc se musí zpožďovat sad , takže tak přemýšlím co tam frknout, velikostí příliš omezen nejsem, bude to jen do té DJovny, na akce mám něco lepšího. Výkonově by stačilo něco kolem těch 500-750W (zesíky mám dostatečný), akorát bohužel nevím co přesně tam pořídit. Napadl mě super scooper, jehož zvuk je dokonalej, akorát ten s tou 18-kou je až zbytečně moc velkej a výkonej (když už, tak do toho chci narvat reprák kterej je do toho určenej) no takže mě napadl ten scooper 15" nebo 12"(jestli je na něj teda vůbec plán) ale nevím, příliš tu konstrukci neznám a jak je to vlastně se zpožděním? Musí se zpožďovat nebo ne? Sice je přímovyzařující, ale má zvukovod, tak nevím. Nebo napadá vás někoho něco jinýho? V cenovém rozpětí (5000-9000) ale nechci hned to nejdražší, chci slyšet možnosti smile dííky!

Re: super scooper 15"

Hrajte Eve a Vaška a bude to OK. big_smile Sorry, musel jsem. Je ta místnost nějak upravená? Šnek nebude to pravé...

Re: super scooper 15"

scooper snad není šnek ne?? smile jinak místnost zatím upravena není... a však akustiku nemá nejhorší smile

Re: super scooper 15"

Myslím, že ta Kappa by nehrála třeba nejhůř. Ale šnek není k vám, myslím, vhodný. Bassreflex nerad?

Re: super scooper 15"

BR mi nevadí, ale kappa je slabá, radši bych něco o fous silnějšího smile

Re: super scooper 15"

Je to doufám LF verze tý Kappy?? Jak velká je ta zkušebna?

Re: super scooper 15"

teď už fakt nevím co jsem do toho přesně tehdá dával, ale myslím si, že to je pouze kappa 15,protože měla nižší Qts, ale ruku do ohně bych za to nedal, každopádně bych radši něco lepšího.. smile
a velikost zkušebny zhruba 5x4.5m

Re: super scooper 15"

Kappa 15 je ale "středák", nevím co rád šnek... smile

15TBX100 by ti v bassreflexu muselo mávat šavlema na mixu smile

Re: super scooper 15"

čóóveče to nevypadá vůbec zle, asi to zkusim hodit do winisd nebo je na to už nějaká ověřená konnstrukce? smile

(upravil NNNTomas 12. 5. 2010 20:48)

Re: super scooper 15"

Zjisti co máš za reprák, jestli je to Kappa 15 bez LF - tak prodej. Jinak bys jí možná taky mohl strčit do bassreflexu a třeba by stačila.

Konstrukce - asi 100l, ladit 40-50Hz

Co máš za zesík?

Re: super scooper 15"

poctivej dělanej, zmůstkovanej do 4ohm dává 900W (změřeno), jinak teď jsem se díval na starej výkres co sem si dělal a fakt je v tom jen kappa 15, takže tu střelim kámošovi do komba a postavim to s 15BX100 smile už se těším smile

Re: super scooper 15"

Může mě kdokoliv vysvětlit co se zkouší v Dj zkušebně velikosti 5x4,5m s kilowatovým profíkem?

Re: super scooper 15"

No jedině ohluchnout wink

Re: super scooper 15"

já mám silný zesíky k aparatuře kterou tahám na akce (2x 12" 1000W 1.4" 100W + sub. 2x 18" 1500W) a tak mám ten rack i v tý zkušebně, příjde mi zbytečný kupovat ještě jiný zesíky k tomu, ten velkej sub. do tý zkušebny nedotáhnu (je v patře) a tak právě tam mám ty satelity a potřebuju k tomu něco kompaktnějšího smile

Re: super scooper 15"

Za 1. horn basy sa neoneskoruju, to je mozno aj dovod, preco ti to hra nahovno. Za 2. Kappa15 bez LF vela basov nespravi, reprak celkom nevhodny do horny. Za 3. scooper nema dokonaly zvuk a uz vobec nie vnutri miestnosti. Za 4. scooper nie je vobec kompaktny, je to almara.
Za 5. staci ti BR s poriadnym reprakom. Aj TBX moze byt.

(upravil CharlesBass 18. 5. 2010 4:42)

Re: super scooper 15"

2x 12" 1000W 1.4" 100W

Typickej DJ i tohle mu v tom pokojčku ducá málo. Neříkám, že ty satelity mají basů nadbytek, ale myslím, že při fullrange a vhodném umístění by to na ty "zkoušky" mohlo stačit. Což při přípravě songů bych já osobně upřednostnil kvalitu (studiové monitory), než výkon - hrát na PA i při zkouškách, to je masochismus smile Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.

Podle mě by absolutně dostačoval kterýkoli 18"(nebo lepší 15") s BR ozvučnicí. Obyčejná kostka, reprák a dvě roury BR...

Re: super scooper 15"

ty satelity nemaj basy vůbec žádný, mám je spočítaný tak aby byly co nejmenší a zároveň měly rovnou cháru od 100Hz, to co je pod tím maj na starost suby

Re: super scooper 15"

na BR do tý bedny s 15TBX100 mám 75mm tlustou trubku, mám udělat tři výdechy nebo stačej jen dva? čtyři by se mi do tý bedny už dýlkově nevešly... Jde mi především o to minimalizovat vznikající turbulentní jevy

Re: super scooper 15"

?

Re: super scooper 15"

Na tohle se neodváží nikdo odpovědět. študuj... Nejsme žádnej google ani školka, ani infobaba na lince.