Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

nemám potřebu

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

7tech: Díky za radu. smile
Můžu teda považovat parametry ARN226-07/4 za totožné, nebo velice podobné s ARN6614 + magnet z ARN5604?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Ty to potřebuješ slyšet od někoho jinýho a třikrát? Jinak tomu nevěříš? A co je na tom tak neuvěřitelnýho?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Neuvěřitelný na tom je, že pak ten reproduktor lze použít v BR ozvučnici. Zároveň mě ale pěkně štve, že si ty parametry nemůžu sám změřit... sad

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Změřit si je můžeš snadno. Stahni si Arta software, v GME kup 0,1% odpory, nahoď PC a můžeš začít.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

zdar .. pročet jsem celý thread a musím doznat, že na tom posilování mag. obvodu něco bude.... napadlo mě, esli neexistuje reprák s elektromagnetickým obvodem .. pravděpodobně by se jednalo o masivní cívky na pólových nástavcích s vysokým průtokem ss proudu ... jen pro prdel bych zkusil namotat  místo mag. obvodu nějakýho ARN pořádnou cívku a zapnout ji na můj decentí zrojík ze servru 12V/35A co to udělá lol ...

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Kdysi se něco takového používalo, myslím že dneska se to u běžných typů reproduktorů nedělá.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

jj vzpoměl jsem si, v nějakých předválečných radíích ...

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

400W buzení? Cívka by se neuchladila, shořela by. Navíc by to pěkně vrčelo. Z těch zdrojů leze bordel a ne ss proud.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

jj, nejvetsi problem by bylo to uchladit...

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Jak je to teda vlastně s tím akustickým výkonem? Dejme tomu, že mám reproduktor s citlivostí 85dB/1W/1m a podaří se mi jeho citlivost zvýšit třeba až na 90dB/1W/1m. Teoreticky by se cívka měla zahřívat stále stejně...jaká je praxe? smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Hele todle už sou hodně velký krávoviny, i na tenhle dred. Děte s tím někam jinam.

little: Na měření to není potřeba lepit, ony se sice magnety odpuzují, ale nakonec se přicucnout, stačí pojistit tavným lepidlem ze strany. Rozdíl v síle magnetu je poznat jako prase.
Teoreticky by se cívka měla zahřívat stále stejně... To záleží, co je podle tebe stejně. Na basovém konci je citlivost určená objemem, tam bude akorát změna Q. Ve středním pásmu ti stoupne výrazně účinnost.

CharlesBass: Stejně se ti ten indukční tok nepodaří odvést do mezery, kvůli daným rozměrům pólových nástavců, takže je to k prdu. Snad se na reproduktory s hnací cívkou muselo i foukat.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

"Rozdíl v síle magnetu je poznat jako prase"
1) Ve zvuku?
2) V naměřených parametrech?
3) V síle magnetického pole (působící na CRT monitor lol)?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Vinen ve všech bodech obžaloby.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Výborně, i přes to, že jsem si v bodech 1 a 3 nevšiml rozdílu. ARN6614+magnet z ARN5604.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Tam bys musel použít ten menší, 72mm.

(upravil little 21. 7. 2008 19:08)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Nějak nechápu proč, vždyť na sobě perfektně sedí. Velikostně jsou totožné. smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

To ti fakt nedochází? Čím vyšší ten kompenzační magnet bude a taky čím víc bude přečuhovat přes pólák, tím víc bude vyzařovat své vlastní pole.

Edit: Na jedné 150ce jsem zkoušel i tu 82mm a výsledek (Qts): normal=0.397, 72mm=0.335, 82mm=0.311.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Tyto ss cívky se používaly v začátcích,ano i předválečných rádiích,kdy technologie výroby neumožňovala udělat pořádný permanentní magnet.Natož neodim. Parametry Q.. jsou souhrnem vždy několika parametrů repra,které by měly spolu alespoň kompromisně "hrát".U různých výrobců je tomu vždy jinak,neboť každý strejda/jak bylo správně řečeno Crashpc/navrhující nový výrobek má jiné preference.A to v rámci jedné fabriky.Samozřejmě,že nízká Qčka jsou hezká z hlediska parametrů.Vidím však pro a proti v podobě nízké citlivosti,možnosti použít menší ozvučnici při zachování stejného dol. kmitočtu těsně nad rezonančním,zvlnění kmit. charakteristiky,....
Například platí,že zvyšováním citlivosti repra dochází k nežádoucímu rozvlnění kmit.charakteristiky.Začneme-li "tunit"sílu mag. pohonu BL zakoupením snadno dosažitelných přídavných magnetů,časem zjistíme,že měníme pouze jeden parametr z mnoha.V případě kvalitního repra je to dle mého názoru nežádoucí.Namítnete-li že i SS nabízí přídavné magnety,pak ovšem kontroluji že  za cenu snížení výkonu reproduktoru.Všem novátorům velice fandím,sám jsem otevřen k jakékoliv diskuzi.I když se mi tuning často líbí,je zapotřebí počítat i s jevy s ním souvisejícími a často nežádoucími.Budu-li snižovat podvozek a dávat tvrdší pružiny,občas mi nerovnosti na vozovce vyrazí zuby a časem zničí čepy ev. vymlátí klouby řídících tyčí.Nevidím však žádné praktické zkušenosti,tj. vyzkoušel jsem tohle a hrálo to tak:....Snad Pistole přinesl skvělé praktické rady.Omlouvám se Jaroušovi z Č.B. časem snad dám dohromady i svoje kontaktní údaje.Děkuji za podporu nových členů Crashpciovi.Urazit bych nikoho rozhodně nechtěl,naopak si vás velice vážím,berte mě trochu s rezervou a já se vynasnažím propříště vážit svá slova.

(upravil check 21. 7. 2008 22:35)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

To není tak úplně jednoduché a tady na to není prostor.
Jestli potřebuješ lepší stínění tak si tam dej plechovej hrneček a to myslím doslova smile (železnej). Pokud to bude málo, tak o pár mm dál o něco větší atd... Mezi prvním hnkem a magnetem ze stany musí bejt mezera tak 4mm a hrnek musí dosahovat až k hornímu póláku. Případně ještě mezi monitor a reprák kus žel. plechu.

antonio: No a ten 82mm magnet odpovídá asi 2dB zisku citlivosti, což je paráda, protože se z toho pak stane reprák, kterýmu nevadí 1Ohm v serii. Nahoď ještě víc dat.
Muth: Máš pro to zvlnění charakteristiky nějaké důkazy?

Web