(upravil check 19. 7. 2008 17:42)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

7tech: Pro představu, při umísťování magnetu na pólák s trnem, je to asi jako pokládat 40Kg. Když sedí zadní pólák na magnetu, tak už s ním nejde hnout.
Jestli chceš, dám ti to na hraní a jestli to složíš, tak se u mě machr.
Reproduktory se magnetizují až po kompletňím sestavení, ale to je čistě kvůli snadnější výrobě. Magnetický systém se může složit z už oživených magnetů a má úplně stejnou sílu, neodym není žádná výjimka.
Válečky vyjdou o dost hůř, daleko víc toku se uzavře mimo mezeru. Nejlepší a nejjednodušší DIY magnet by byl v hexa uspořádání nebo underhung. S tím materiálem póláků si nejsem tak jistý jako ty, někoho sem se ptal a vyvalil na mě akorát oči.
Starter: Zrovna na debilní rozměr 72mm nic vhodného nemám. Nicméně najdu doma repro s podobným magnetem a něco zkusím. Ten prstenec, který ukazuješ je málo. Kdyby sis našel nějaký reproduktor s magnetem průměru 69,Xmm, tak ti dám magnet z 12" repra, co posílil Tonsila GND 12/35 z 86 na 90,5dB, akorát mám jenom jeden.
ARX které popisuješ má hlavně kratší cívku, větší magnet tomu pomáhá jen z části.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Díky moc za vysvětlení,tak použiju jiný nechci to zbytečně komplikovat.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Checku, neměl bys tam prosímtě i něco pro mě a mojí ARN6614ku? smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Pro tydle levný plečky je to škoda feritu či neodymu.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Chápu, že by s tím drobné problémy byly, ale aspoň by to mělo význam. Ten zezadu připláclý magnet je úplně mimo původní magnetický obvod. Podle mého jen natlačí dovnitř siločáry, které by jinak byly víc rozptýlené, nic víc.
Napadlo mě to zkompletovat pomocí posuvu ve stojanové vrtačce nebo soustruhu.
S tím uspořádáním jsem to myslel takhle: http://7tech.czweb.org/6G40Nd.html

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

7tech napsal:

Ten zezadu připláclý magnet je úplně mimo původní magnetický obvod. Podle mého jen natlačí dovnitř siločáry, které by jinak byly víc rozptýlené, nic víc.

A o to jde.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Já sem tě s těma neodymama pochopil, ale podívej se kolik by jich stálo deset + výplň na mezery. Ano, taky si myslím, že ten zadní magnet jenom uzavře přesahy hlavní prstence (a ty sou u ARN velký) do mezery. Ovšem ony dou přidávat magnety i přímo ze strany.
Na tu 12BR70 se podívej na fotky z Bednostmeláče, máme ji tam všichni na hlavně. Upravený protikus - prodloužený trn na to už mám, ale potřeba to vycentrovat a s tím si moc nevím rady. S přidaným prstencem do hlavního magnetického toku by síla měla vzrůst úměrně...

Web

(upravil 7tech 19. 7. 2008 20:10)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Kdybych byl takový šťoural, jakým je Check, tak by mně to určitě nestačilo. Nebo jsem horší? lol
PS: To bylo na Tondu.

Check: Myslíš, že se s tím nepohne, když to naolejulujuješ?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Když to naolejuješ tak to pak pro změnu nepřilepíš.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Kdo to dá dohromady dostaně pětikilo.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Dej sem přesný rozměry tý středící mrchy... 1,4mm víme

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

51 a 53.8 (teda tam je to něco mezi sedmičkou a osmičkou)

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Sežeň si někoho, kdo má soustruh. Tím to musí jít bez problémů s vyhovující přesností.

(upravil little 20. 7. 2008 8:50)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Schválně se podívejte blíž na parametry té Beymy 6G40Nd. Ty magnety tam rozhodně nejsou jen pro ozdobu, krásně je to vidět na vysokém Bl a úžasně nízkých Qčkách. Viz. http://profesional.beyma.com/ingles/pdf/6G40%20Nd.pdf

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Když si srovnáš rozměry magnetu s ostatními reproduktory, tak parametry jsou úžesné pouze nízkou hmotností.
7tech: A za co mi na soustruhu upne koš reproduktoru? No zkusím, ale nevím jestli jde šoupat na soustruhu dostatečně přesně mimo osu, z vnějšku totiž pólové nástavce nejsou dostatečně přesně opracovány.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Je docela zajímavé to tady sledovat.Já bych v tom sestavení neviděl zas až takový problém.Potřebuješ jen vložku na vymezení mezery a když na lepení použiješ rychlý epoxid budeš mít naopak spíše problém to udržet na správném místě než to vytlačí přebytečné lepidlo ven.Bude i nějaká modifikace cívky nebo jiný profil membrány,nebo dáš jen zpět to puvodní?

(upravil little 20. 7. 2008 18:29)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Napadá mě, jestli je ten rozdíl vůbec postřehnutelný, nemyslím tím citlivost, samozřejmě, že poznám, když reproduktor má najednou v určité části charakteristiky (nebo v celé charce) o 2dB navíc. Zajímá mě spíš, jestli se nějak změní celkový charakter zvuku. Jde to aspoň trochu přirovnat např. k výměně OZ (např. njm4558 za 4580)? Mimochodem, magnet stačí k reproduktoru jen připlácnout?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Seš vocas. Když se změní parametry basáku, tak se bue chovat dost jinak.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Ty jsi snad už něco podobného zkoušel? Máš změřené některé parametry? Po takovém jednoznačném závěru určitě ano. Sem s tím měřením... smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

To little: Musíš je přilepit, ony se mrchy odpuzují. smile