Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Magnety přišly, perfektně zabaleno, obsah v pořádku, spokojenost.

(upravil JoinerNet 22. 12. 2007 15:54)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Dají se teda přidáním magnetu ty repra odstínit, aby to nedělalo fleky na telce?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Parádně, zepředu i z boku se začíná obraz mírně prasit ze vzdálenosti cca 20cm, zkoušel jsem na 17" monitoru Samsung, repro 188 s odpuzujícím se magnetem 72x32x15mm.

(upravil check 5. 2. 2008 21:50)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Měl byste někdo kónusový reproduktor s vnějším průměrem feritového prstence maximálně 71mm na zapůjčení (Praha)? Díky Michalovi tu mám prstenec 140/71,5, tak bychom konečně mohli vyzkoušet tu nejnadějnější metodu zvyšování magnetického indukčního toku.
Např. Tonsil GND 12/...

Web

(upravil cip 5. 2. 2008 21:59)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

http://www.supermagnete.de/cze/index.ph … XgodxkjG_Q
neodymový magnety na zakázku
http://www.supermagnete.de/cze/magnets. … blocks_big
ten poslední je dobrej smile
neodymový magnety nemaj radi teploty nad 80 stupňů

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Jestli je ještě nevyhodil, tak Georgeovi zbyly nějaké 12" Magnaty s hin membránami, mělo to asi 10cm venk. průměru a 25mm výšky feritové magnety. Dá Vám je zadarmo.
Já tu mám bednu asi 150kg různých auto i hifirepro v různém stavu, na některých jsou magnety opravdu dost velké. Ovšem posílat to někam...se mi vážně nechce. Kdyby tak někdo přijel kombíkem a naložil to celý, to bych byl nejradši. Je mi líto to právě kvůli magnetům vyhodit, před vánoci jsem dvěma magnety z 12" autosubíků trochu "potunil Monacory SP-252C, nárůst odhadem 2dB /slyšitelný!/, značné "zpevnění" zvuku na nejnižších kmitočtech.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Pricapol som magnet z magnatu na ARO6604. Zvuk bol o dosť lepší, potlačila sa rezonancia niekde na vyšších basoch, stúpla citlivosť. Georgovi už žiadne neostali big_smile už sú u mňa. Leda že by si mu dodal ďalšie.
P.S: Keby som sa k tebe dostal kvôli tomu meniču pre piezo, tak by som Ťa odľahčil big_smile

Web

(upravil mirulu 6. 2. 2008 0:21)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Leoši, když si přijedu, dáš mi ten zesilovač, případně ještě pro opampa ... co si přestavuješ za tu bednu toho reprošrotu?

Web

(upravil check 6. 2. 2008 17:42)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Mirulu, Mirulu!!! Nech mi něco, dám ti na benzín. Případně bychom si mohli udělat výlet smile.

edit: Sinclaire vytas se s kulturákem. Mohl bys mi zrovna pustit starý, pravý highend. Svoje plečky bych vzal klidně s sebou, když bude místo.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Jenže já sem pro Sinclaira úplnej vzduch, jako bych neexistoval, nevim co proti mě má.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Ze bych se svezl taky?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Všechno záleží na mistrovi, jestli s tím bude souhlasit

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

OT: když už přijedete tři, nestálo by to za malé česko-moravské audiopivko někde v Luha?

(upravil check 9. 3. 2008 13:31)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Tonsil GND 12/35 8Ohm, vnitřní průměr přidávaného feritu celkem sedl k vnějšímu průměru původního magnetu. Dlužno říct, že kdybyste magnety slepily, dělaly byste zapuštění pro magnet a ne pro koš smile.
Přední pólový nástavec zcela chyběl, takže po dodání čekám ještě zlepšení.

http://www.check.wz.cz/docasna/tonsil_gnd_12_35.png
http://www.check.wz.cz/docasna/tonsil_gnd_12_35_pridany_magnet.png

edit: Těch 90,3dB je finálka, ani po přidání, dalšího pólového nástavce, se už nic nezvedlo.

Web

(upravil check 10. 3. 2008 16:45)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Jednomu repru sem oddělal kmitací systém a zadní pólový nástavec, ten umístil minimálně metr daleko. Po vychladnutí sem vrátil nástavec, vystředil, zajistil, přilepil kmitací systém, nechal trochu vyvětrat a změřil. Zaznamenal sem pokles citlivosti shodný s chybou měření, až se repro pořádně vyvětrá od výparů lepidla, očekávám, původní hodnoty.
Tak a je po prdeli tongue.

Tímto prosím Johna370: Až se trochu vyřádíš s tou Beymou, tak mi ji prosím prodej zpět, včetně toho přidaného magnetu a póláků.

edit: Dneska už z toho necejtim lepidlo, citlivost se vrátila o nějakých 0,4dB na původní hodnotu 86dB.

Web

(upravil check 18. 3. 2008 20:22)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Pánové teoretici, jaký vliv má vlastně přidávání dalších magnetů, pólových nástavců na linearitu repra? Já si myslím, že prachmizerný, pokud nebudeme uvažovat kategorii skenspíků, protože všechny přidané magnety a železo budou dost daleko od cívky. Že bude větší tok v mezeře by ničemu vadit nemělo.
Jedině by se mohla rozhodit kompenzace změny Bl s výchylkou pomocí závěsu. Ale opravdu myslím, že se víra v optimalizaci repra výrobcem přehání.
Byl by zájem o repra s posíleným magnetem? Takový 8" TVM s Qts 0,36 smile.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Hlavně nepřidávejte magnety k již tak blbě hrajícím repro.Nepomůže nic.Check elektronik z Počernic vás zblázní,je schopen ze sebe plodit rádoby oduševnělé otázky stále.Co však přinesl do této a jiných vláken?

(upravil Jarous 19. 7. 2008 1:39)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

A co TY, co jsi přinesl ? Představ se nám, ukaž své výtvory..., nebo jsi snad přišel jenom ANONYMNĚ kritizovat a navážet se do ostatních ?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Jarous: zrovna u checka bych tak neplašil.... vždycky se jen ptá...

check: ano. rozhodně bych o TVM v jistejch aplikacích začal znovu přemejšlet.

(upravil Jarous 19. 7. 2008 9:19)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Tady přeci, ale nejde vůbec o Checka, tady jde o způsob, jakým se někteří jedinci vyjadřují a jak se chovají. Nechť se nám člen Muth představí, ať víme s kým máme tu čest.