Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 36]

Téma: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Dobrý deň.

Mám problém s ktorým by som potreboval pomôcť.

Jedná sa o subwoofer na domáce použitie ale sem tam aj na dáke vonkajšie ozvučenie, ktorý by som si chcel doma vyrobiť lenže sa neviem rozhodnúť, že aký reproduktor použiť, prípadne ak sa vyberie rero tak typ ozvučnice. Už som aj na nete aj tu na fóre čital všeličo ale už mam z toho ´´guláš´´ . Chcel by so to namä na hudbu používať ale sem tam aj filmy. Chcem aby to nemalo take moc dunivé basy, aby dobre vyzneli a pod, proste niečo kvalitnejšie, dajme tomu, že iba čisto reproduktor tak za 150€ až 200€ .... mám doma ARN 312 90l CL a cca 50l bas reflex, skúšane aj na prfi zosiku s vykonom cca 120W  ale moc sa mi to nepáči, premýšlal som aj na Beymou 12Lx60  ale neviem. Moja zostava ktorú používam je 5.0 Jamo s506 (hnedé) a AV receivier Onkyo TX-SR506. Zosik na SW nehrá teraz rolu a ani vyhybka. ..... Hudbu počúvam všetkého žanru ale hlavne Rock, Disko, DnB, Metal, Techno a pod (aj pri dosť vysokých hlasitostiach) .......Hip-hop a Rap nie !!!

Takže ak sa tu niekto najde čo by poradil tak budem veľmi vďačný a vopred ďakujem za návrhy. smile

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

http://www.repromania.net/projekty-pa/s … -15-lf.php

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

na tu konštrukciu som sa u díval... ale tých 15 palcov no neviem, to mi už príde moc skôr niečo 12 palcové ale kvalitne tiež. Ale premýšľal som aj nad ním....

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

skus si popozerat este neake projekty,napr.eminence LAB12 by padlo vhod.Ono mas si scoho vyberat aj insie.

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

hmm ako som tak premýšľal, tak asi by som si dačo s 15´´ spravil, čo hovoríte na reproduktor LF15G401  v BR ozvučnici ?? ladený hlbšie ?

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Hele slyšel už něco jako RCF LF15G401 ? Na doma moc výkoný ne? Sprav to aspon s LF12G401...i ta ti vytrhá vnitřnosti, když tomu vohulíš...v pokojíčku big_smile

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

PA sub aspon 15", 12" nepôjdu vôbec hlboko...
tomvm, výkonová rezerva nebude na škodu, ja mám doma selenium 15sws800... smile

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

nemyslel som moc hlboko ale hlbšie o čosi,  nie presne ako o PA (chem aby boli presné, rýchle a pod, basy) ... a viem, ak by som to vybudil na max tak v miestnosti by som nemohol byť big_smile
ten LF15G401 ma niekto doma a je sním spokojný ... a chcel by som to sem tam aj na dáku mini akciu zobrať, prípadne tete požičať, bo chodieva hrávať na svadby a pod.
Ak má niekto skúsenosti s navrhovaním ozvučníc tak pomôžte, lebo ja moc veľké skúsenosti veru nemám.  Ďakujem smile

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

ak chces taky sub ze nevydrzis pri nom v izbe tak si pozry nejake pa projekty ku kazdemu mas popis,odpoved pre teba aj plany.Mas tam tolko toho ze je zbitocne pisat sem a polemizovat nad tym ze teno je dobry nie ten je onicom....

(upravil mechanik 9. 5. 2010 1:14)

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

to vychádza na BR ladený tak na 52hz a 100L cool ked som neurobil niekede chybu... ale tieto reproduktory nejdú hlboko... simuloval som aj iné reproduktory, TS parametre sú z PDF od výrobcu a eminence v programe už bol

http://s4.postimg.cc/61hylk4zd/522_15.jpg

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

mechanik ... viem, že hlboko moc nepôjdu, len som chcel poradiť s tým simulovaním lebo  v tom neviem robiť...a ďakujem smile

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

a mám ešte jeden problém, skúšal som si niečo od simulovať vo WinISD (0.50a7) a robil som tam napr. Eminence LAB12. Dal som ozvučnicu 100l, na 25Hz no a nechápem keď dám  Vents - dám priemer BR 10cm tak mi hodí dľžku 30,28cm, nastavím dva BR a dľžku mi dá 67,88cm. Tých 68 je dlžka oboch BR, teda 68/2=34...takže dľžka jedného bude 34cm, dobre tomu rozumiem? ...Sú tam ešte dva parametre ktorým vôbec nerozumiem  a to Cross area-to mi pri 1 BR 78,5cm*2 a pri 2 BR 157,1 cm*2...dalsi je hneď vedľa a to je akási frekvencia, čo je to za frekvencia? (pri 1BR 567Hz a pri 2BR 253Hz)....ďakujem za objasnenie tých to veci smile
dal by som tu aj obrázok, lenže neviem ako sad

mechanik.. ja tam nemám vo  WinISD (0.50a7) ten RCF LF15G401, je tam iba jedno repro RCF

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Uvazovat mozes aj nad tymito 18Sound http://1111.sk/18-sound-repro/reprodukt … ?ItemIdx=5
http://1111.sk/18-sound-repro/reprodukt … ItemIdx=12
http://1111.sk/18-sound-repro/reprodukt … ?ItemIdx=8

(upravil mechanik 9. 5. 2010 20:12)

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

ved to píšem, TS parametre sú z PDF od výrobcu a eminence v programe už bol

EDIT: tie 18 sound hlboko tiež asi nepôjdu podla Fs a Mms

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

mechanik...ups sorry ...... a mohol by si mi objasniť tie veci čo som vyššie napísal?

KomarD-Jeay .... mechanik má pravdu ale dik, ak by som niečo na PA robil tak by som o nich porozmýšľal

(upravil mechanik 9. 5. 2010 21:40)

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

nezoberieš to selenium?
v programe som si zistil len ladenie BR, dlžku a priemer som si zistil podla kalkulátoru http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624 uui

EDIT: no ale WinISD ukazuje zhruba to isté čo kalkulátor pri jednom BR, pri dvoch sa to už dosť líši, to že nesedí dlžka   tých dvoch BR oproti jednému je asi v poriadku...  Cross area bude plocha nátrubku, frekvencia vedla toho je nejaka rezonancia...
Ale ja v tomto programe ešte nepracujem dlho, na ten BR pozerám prvý krát ked som niečo napísal zle tak ma opravte

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Co sa tyka spodku, graf je jedna vec, realita druha. Kappa 15LF ide sice pekne podla grafu, ale realita je trosku inde. Na to pozor. Lacny reprak v simulacii si moze ist hlboko ako chce, jednou ranou ho prehra lepsi, ktory zdaleka tak dobre na papieri nevyzeral. Najma ked je to simulovane vo WinISD.

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

"...Najma ked je to simulovane vo WinISD."

a aký program doporučuješ? alebo čo používaš ty?

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Tyhle Pačka jsou asi vhodný jedině do bassreflexu, co? /Kappa pro LF, 15TBX100, 15SWS800,.../

Re: Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Čekám ukamenování, ale mě se nejvíc doma osvědčil subwoofer od Carpower Sonic 12 v malé uzavřence (25l). Ten reprák prostě hraje. Ale ne že by duněl, nebo byl nějak slyšet. Je cítit smile a do vyšších basů se vůbec nepouští a přenechává je sloupkům. Když na receiveru sub vypnu, zvuk zůstává stejný. Jen jakoby ztrácí na prostoru a nevtahuje tak do písniček a děje filmů. Taky je to jedinej sub, kterej v pohodě zvládnul Pána Prstenů a jeho "přebasovaný akční scény".
(porovnával jsem s reprama Beyma 12lx60 cca 75l BR, Eminence Alfa 10 cca 50l BR a Aliante Phase linear 12 Si uzavřenka 30l)
Kuwa, to byl sloh. Jdu spát...

Příspěvky [1 až 20 z 36]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc pri výbere vhodného reproduktora

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£