Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » otázka na instalaci win

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: otázka na instalaci win

Čau vím že je to mimo mísu ale chodí sem i chlapi kteří ruzumí PC
Jde mi o to, že když instaluju do PC win XP pro. tak vše běží jak má. Tudíš nabootuju( buď přes F8 nebo přes bios to je fuk), spustím instalaci win libovolnou klávesou smile pomačkám to tam ( enter, F8 , formát NTFS , ,,F'' a už to běží)
JENŽE jakmile se to zformátuje, načte to nějaké věci pro win, restartuje se PC tak už nenaběhne inslace Win a oběví se tam ,,nelze načíst operační systém''
Netušíte čím by to mohlo býti?
Win 7 mi ted běží v pohodě ale bohužel mi na něm blbne mozila nejdou nějaké programy atd tak chci zpět win xP

jestli někdo poradí tak si to po sobě smažu:)
jestli ne smile tak taky smile

Re: otázka na instalaci win

musíš znova nabotovat CD po restartu. myslím, že se to dělá F12

Web

Re: otázka na instalaci win

no ale když to znova nabůtuju tak se mi zase oběví ta instalace ne? ( tudíš pohádka - libovolnou klávesou spustíte instalaci win....

Re: otázka na instalaci win

vyzkoušej a uvidíš.

Web

Re: otázka na instalaci win

a není poškozený zaváděcí sektor?

Re: otázka na instalaci win

zaváděcí sektor? na HDD? je to možné ale na CD určitě ne protože jsem ten win dával do druhého pc co mám doma

Re: otázka na instalaci win

První věc: vytahej z PC všechno nepotřebné. Zvukovku, síťovku, TV kartu. Projeď ramky memtestem, hdd otestovat na vadné sektory. Máš PC nějak nataktovaný? Pokud ano, tak stáhnout na původní hodnoty.... Instalační CD máš originál? Vypal si novou kopii, vyměň na zkoušku CD/DVD mechaniku. To by v tom byl čert, aby to nešlo....

Re: otázka na instalaci win

Jo na hhd, mě se něco podobného stalo.

Re: otázka na instalaci win

... jak máš nastaveno pořadí bootování v biosu?
... když najíždíš z dosu (předpokládám přes disketu) - máš ji po restartu venku?

já bych osobně udělal :
- najet dos ze systémové diskety, spustit Fdisk, odebrat všechny rozšířené oddíly a hlavní partition, restartovat
- opět pomocí Fdisku vytvořit aktivní a rozšířené oddíly, vyndat disketu, restartovat
- vložit CD -> ostatní je standard ... s volbou úplného formátování na NTSF ...

... hlavní kouzlo je v přepsání/vytvoření nové TOC tabulky ...

... voilà ...   big_smile

Re: otázka na instalaci win

Reformat při instalaci mě občas nepomoh. Musel jsem párkrát smáznout (nějakou low level utilitkou) boot sector. Jo a partitiona by měla bejt "active" (skouknout třeba v PQ Magicu).

Re: otázka na instalaci win

chlapi díky ale jsem z toho jakýsik jalový smile
babakusi ten pc je pouze na net takže zákl deska M2N68 AM SE (integrovaná zvukovna,grafika, síťovka). PC není nataktované, CD ( není originál smile -zkoušel jsem ve 2 CD romkách, ještě skusím přehodit jednu co mám protože ty dvě jsou už starší kousky:)
mirku bootování mám v pořadí  1.DVD 2 HDD
Přes disketu nenajíždím smile nemá to disketovku smile - teda má ale není zapojená smile
Disk není rozdělený na více disků.
více názvu např. TOC tabulka, partitiona , musím se na to podívat na netu co to je smile

Re: otázka na instalaci win

Harddisk je IDE nebo SATA?

XP starších verzí tuším neumí SATA v native (AHCI) modu, musí se v BIOSu přepnout na Compatible.

Web

Re: otázka na instalaci win

SATA, jak jsem psal, u jiných pc je to bez problémů smile

Re: otázka na instalaci win

Tak je to na 99% tím co píšu. Přepni to v BIOSu a zkus nainstalovat XP znova. Některé desky mají právě kvůli XP nastaven kompatibilní režim jako výchozí.

Můžeš zkusit i flash BIOSu.

Web

(upravil zuki 28. 4. 2010 7:28)

Re: otázka na instalaci win

Jo, občas jsou s tímhle (jak píše Opamp) problémy. Někdy, jak si matně vzpomínám, lze při instalaci přes F6 doplnit SATA driver (widows se ptají zda přidat nějaký driver).  Občas (dle kombinace SW a boardu, biosu atd...) je téměř nemožné zprovoznit např. PATA CD, DVD společně s SATA diskem. Pak buď vše PATA nebo SATA a laborovat v Biosu s Compatible apod. Já jsem na nějakém boardu měl asi 3-4 možnosti simulace SATA  na PATA a inverzně a jinak apod. A nakonec jsem musel PATA DVD vyměnit za SATA.... jinak to s SATA diskem nejelo...

(upravil Lojzek 28. 4. 2010 8:43)

Re: otázka na instalaci win

jj to má tchýně. SATA disk pata CD romka, tam je ale možnost jak píšeš zuki přes F6 načíst disketu a pak to teprve šlape smile
podívu se na ten bios smile
jinak flash biosu nevím.. ještě jsem to nikdy nedělal :d v tomhle jsem ještě panic big_smile

opampe nemůžu to nikde najít sad

Re: otázka na instalaci win

Někde v Integrated peripherals - IDE configuration... nebo tam co se nastavuji disky... kazdej BIOS to má jinde.

Pokud máš disketovku, je F6 a načtení z diskety ideální řešení. Driver pro tento účel by snad měl být ke stažení u výrobce boardu.

Web

(upravil Lojzek 28. 4. 2010 15:54)

Re: otázka na instalaci win

no, jak hledám tak hledám nevím,
Zkoušel jsem najít na netu i manuál k te desce že bych vám to tu šoupnul ale nenašel jsem.
je to tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63462

Re: otázka na instalaci win

Manuál je samozřejmě na asus.com k dispozici, a hned na hlavní obrazovce BIOSu je Storage configuration a v ní položka SATA mode select. Myslím že by měla být nastavena na SATA, nikoliv AHCI.

Web

Re: otázka na instalaci win

Win 7 mi ted běží v pohodě ale bohužel mi na něm blbne mozila nejdou nějaké programy atd tak chci zpět win xP

?? to jsem ještě neslyšel ))

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » otázka na instalaci win

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£