Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem cvičně zkusil svůj stařičký malinkatý dvoucestný usměrňovač (a měřič) NF signálu vylepšit na základě svých současných znalostí a i při lenosti jsem srazil výstupní klidové napětí pod 1 mV ss z původních cca 4 mV. A to jsem ještě vytáhl zesílení z cca 50 dB na 60 dB a neměnil osazení (TL 074 a MAB 356) ani neupravoval primitivní napájecí zdroj. Plánuji totiž měřit odstup a tam potřebuji honit hodnoty kolem cca 10 uV (čili při 60 dB zisku 10 mV na měřidlo). Zjistil jsem, že jsem za posledních 10 let přeci jen udělal pokrok ve znalostech.
Když se přemůžu, tak ještě vyměním vstupní MAB 356 ku za OPA 134 a překopu zdroj. Dostupnou náhradu za 074 s nižším ofsetem (dělá 0,5 mV) neznám, OPA 4134 se v tomhle pouzdře nedodávají.
Ale i tak už teď radost.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Musím ísť s autom na STK, tak reku skúsim dať pekáč dokopy, a rovno šupnúť na vozík jednou cestou... Po štyroch rokoch som ho vytiahol z prachu, vyčistil sviečku, karbec, kopol a chytá na prvý šup... Velikú radosť mi spravil smile

http://www.youtube.com/watch?v=skiAjutqRMQ

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Teda, chytá naprosto ukázkově wink Já se teď snažím dát dokupy Simson S51....víc jak 8 let stál a teď ho ne a ne rozběhat. V červenci by mělo být dost času a tak ho snad dám dokupy.

Jinak jsem si udělal radost a koupil jsem si komunikátor Fujitsu Siemens Loox T830.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- … 4711_n.jpg

Poskladaný a nachystaný na STK smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pěknej prskolet smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Úspěšně jsem dokončil bakalářské studium na Ústavu radioelektroniky, za hodinu rozlučák v Terči:-)

(upravil voltik 16. 6. 2010 3:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V půlnoci / jelikož sem aktivní a mam ty nejlepší nápady večer / jsem začal nastavovat klesání raménka u NC450, teď ve 3 jsem to dodělal a výsledkem je funkční automat. klesání raménka, manuální sem nějak nezvlád- hold to budu dávat růčo smile .

Raménko klesá velmi rychle, tudíž je potřeba tlumící olej, o kterém sem četl na fóru, jehož název si nepamatuju. Tak pokud byste věděli co tam vstříknout, ozvěte se.
Díky  wink

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dorazil mi "za pár dědků" player PHILIPS CD618, s drobným, ale zajímavým defektem. Načetl bezproblémů jakékoliv CD (datové, audio). Jak se ale spustilo přehrávání audio CD a měla se ozvat skladba, přehrávač padnul na hubu a znovu načítal CD, jako po vložení disku. Datové CD šlo spustit bez problémů, samozřejmě bez zvuku. Asi půlhodinové civění do "šématu" dalo jisté vodítko a přehrávadlo jede. To je ale radosti, bo na pokusy dobrý to stroj.. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kde bola chyba? smile

Web

(upravil Sůva Duajer 16. 6. 2010 23:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Původní majitel nakrmil výstupy !! nějakým větším napětím (netuším jak a z čeho) a prorval zvláštním způsobem mutovací tranzistory (neúplný zkrat mezi C-B). Ty jsou ovládaný obvodem "kill", který hlídá pád napětí při vypnutí přehrávače a zařízne tak zavčas výstupy, aby do zesáku nešla prda. A nejen to. Zároveň stejný signál zatáhne za reset hlavního procesoru, což byl celý problém. Jak začal song a na výstup šel dostatečně silný signál, přes proražené tranzistory se dostal až na vývod reset a celý přehrávač se restartoval (původní majitel tvrdil, že přehrávání jede 12 vteřin - asi hrnul vážnou hudbu). Než jsem začal lovit ve schematu, bylo mi divný, že je to opravdu jak reset a na datový CD to nedělá. Když jsem hodil play s okamžitou pauzou, taky v pořádku. Nahodil jsem tedy CD generátor, track 2 (ticho - digitální nula) a hned bylo jasněji. Celou dvojku audio s přehledem, jen bez signálu. Když jsem ty BC-čka vytahoval, tak bylo jedno i pěkně vykvetlý. Navíc se v tom už někdo vrtal. Stabilizátor 7815 pro napájení displeje, podložený 10V zenerkou, aby to dalo 25V, byl vytaženej a proklemovanej natvrdo, takže displej svítil, jako ďas. Se divím, že to ten řídící brouk přežil.. smile Tak to by bylo v kostce asi tak..

(upravil right13 17. 6. 2010 18:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dnes som mal úspešný deň. Spravil som dve dosky na JPA 100 , Regumom od redyho prečistil závesy a bol kúpiť farbu a penový valček ,zbrúsil starý lak na bedni a  natrel bedničku nanovo, s výsledkom som fakt spokojný,je to parádna povrchovka smile

Drim- ďakujem za pomoc  s povrchovkou

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kúpil som si vuvuzelu smile Štvorročnej neteri to celkom ide, aj keď 127 dB ešte nedala.
http://www.youtube.com/watch?v=J27jesVf-6s

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Od dnes do nedele travim cas v Estonsku. Celkom sranda, aby pred polnocou slnko zapadalo a o chvilu vychadzalo. Inak doma v dedine sme mali slusnu potopu, potok s prietokom tak 2 L vody/sek. Sa zmenil na cca 40 metrov široku riečku. Vytopena polka dediny, bytovky, garaze, kotolne... V pondelok hodim foto.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Naštval som sa a zakúpil som konečne poriadnu frézku, a to Narex EFH 36-E9
http://sk.narex.cz/web/Catalogue/ArtDet … ArtID=2053
Oproti noname šmejdu radosť robiť.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska sem si z Prahy přivez NC440 za 720 CZK; talíř ani subtalíř nehází, jediná potíž je blikající /pro šťouraly blikající víc jak 50Hz  smile / a pofidérní regulace stroskopu, kdy optimální rychlost je nastavena tehdy, kdy je potík ovládání stroboskopu v krajní mínus poloze což dávám za vinu kapacitám...
Jinak opticky více než zachovalý stav bez škrábance / kromě plexi / wink

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vyměnit doutnavku a nastavit regulaci na střed trimrama na desce nebude pro tebe problém.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes jsem si koupil mikrokameru a samonafukovací karimatku a ve čtvrtek vyrážím na vodu. Už se těším. Jsem zvědav co ta kamera zvládne. Je to v HD rozlišení, záznam na microSDHC kartu (na 8GB cca. 4 hod. - prý), výdrž akumulátoru 2 hod. trvalého záznamu, hmotnost i s držákem do 50g. No nekup to za 1.400,- Kč.

(upravil voltik 23. 6. 2010 17:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

george: zejtra na to vlítnu wink

Ještě musím dodat, že mě docela překvapilo, že mezi mými NC440 a NC450 je rozdíl ve výrobě pouhých 7 let, ale vnitřek u NC440 vypadá dosti "prasácky" a nehezky, zatímco u NC450 je to všechno pěkně a přehledně na jedný desce.

Trafo nakonec vyndáno, na zadní dekl dám CINCH a napájený to bude externě.

P.S.v tom stroboskupu použít LED v jednocestnym usměrňovači ?

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hlásím zprovoznění a nastavení NC440. Bylo s tim stroboskopem docela mrdání a stejně to po x minutách ujede, když to přesně nastavim .


Jinak kdybyste ten gramofon někdo chtěl / úpravy: 2 modré vysocesvítivé LED místo doutnavky, externí zdroj /, tak mi napište wink

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kúpil som si dva krásne ´´obrovské´´ aeroporty (104x400) pri riešení finálnej basovej otázky, tak sa pripravujem materiálne smile

https://i.postimg.cc/640DmqDB/1833055.jpg https://i.postimg.cc/0zBqv6rQ/1833056.jpg

Web

Příspěvky [161 až 180 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£