Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 43 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 41 42 43 44 45 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [841 až 860 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lojzek: Akurát s tím rozdílem, že 124 byla atmosféra 2.5D s výkonem 69kW a po dálnici teda bylo třeba jet velmi opatrně. Ideál tak do 120km/h. Při vyšších rychlostech to už točí moc a spotřeba roste hodně rychle. Při 140km/h už třeba počítat přes 8L... E220CDI má 105kW, při 140km/h točí jen nějakých 2700ot. a spotřebuje do 6L.

Kritik: V ČR dáš za pěknou naftovou čtyřku v kombíku tak 50-60 00Kč. A pokud si jí přivezeš z Reichu, tak Tě s cestou a přihlášením vyjde nastejno. Rozdíl bude jen v tom, že v DE jsou obvykle auta nezbastlený v původním stavu, takže  žádné překopávky typu benzínová kastle + naftový motor, skládačky ze čtyř aut a podobně. Taky tyhle auta už po těch letech bývají dost zrezlý. Pokud bys chtěl něco takového kupovat, klidně poradím. Jinak je 124 skutečně vynikající, bezpečné, velmi pohodlné a bytelné auto s téměř nekonečnou životností.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pohodlí je bez debat a životnost taky. Jsou to skvělé auta, ale mám jinou srdcovku wink

Web

(upravil Lojzek 30. 5. 2011 18:00)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no Já ted sháním opla zafiru ( už mám na to necelý měsíc) u 1.8 92KW ( motor Z18XE) je spotřeba okolo 8 Litrů. Lákalo  mě taky zajet do německa ale bohužel nemám s tím žádné zkušenosti a německy taky moc neumím!
Jinak samozžejmě jak píšeš unikorne vyjde to stejně ale je jistota že auto není šrot. Ty máš nějaké zkušenosti s dovozem?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A když už sem tahat auto nevyjde lépe itálie? Jde hlavně o to že starší a ještě spolehlivé kousky tam nejsou prorezivělé skrz na skrz. Mám z tama Passat B3 rv92 a auto je ve skvělém stavu vč. motoru. Nehledě na to že tohle auto jde snadno plynofikovat a díly jsou za pár kaček. A každý na něj nevěřícně kouká protože nikde nemůže najít rez + pohodlí nejen pro řidiče.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

prý auta od moře jsou strašně prorezly,sůl je všude.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A kdo by pro to jezdil k moři když stačí navštívit Trento a přilehlé okolí? Tedy pokud nepočítám autobazary které to vozí v po kamionech k nám a pak do Polska.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hlavně to novší už nevypadá jako Morgokároš big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lojzek: pokud budeš tahat auto z Německa, tak se vyhni všem autobazarům. 99,9% bazarů vlastní turci a jak auta na fotkách vypadají krásně, tak přesně opačně je to ve skutečnosti. Spousta bazarů v neměcku je HORŠÍ jak AAA Auto v ČR!!! Pokud chceš solidní káru, tak jedině od soukromníka. Většinou jsou taková auta dražší, ale zase máš prakticky 100% jistotu, že nekupuješ past. Vím o čem mluvím, aut z německa jsme natahali desítky a najít slušný bazar, který by vlastnil poctivý němec je prakticky nemožné. I když autíčkáři mají své zdroje i mezi Turky wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

... a na východě to je zase samá autodílna, kde poláci ze dvou aut vaří jedno nové ... už jsem taky pár takových viděl ...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Litevci a Poláci tahají auta z Francie, Belgie a já nevím odkud ještě. Vozí jich mraky ...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Auta tahám z DE cca 8 let. A za tu kariéru jsme jich přivezli hromady...jen suzuki (naše specialita) bylo přes 200 kousků. Vyhnout se bazarům...já bych to tak celkem černě neviděl. Samozřejmě je potřeba vyloučit hnd auta s popisem "nur handler oder export".  To jsou paštiky určeny jen pro vývoz, nebo na díly. Ale taky je v Německu hromada bazarů, kde se prodávají auta určené pro německý trh. Jsou pochopitelně dost drahé (dražší, než v ČR nebo SR), ale s největší pravděpodobností tam nečíhá žádná past a stočené kilometry. Samozřejmě nejlepší je koupit mašinu přímo od soukromníka. Jen s těma "privátama" je to taky občas těžké. Často nezvedají telefon se zahraničním číslem, nebo jsou do večera v práci a pak nelze uskutečnit transakci, páč je problém s odhlášením atd. Nemluvě o tom, že půlká privátů jsou podomový turečtí handlíři.
Co se aut z Itálie týče, od toho bych dal ruce pryč. Nejsou sice zrezlé, jako věčně nasolené německé, ale slušný vůz z Itálie my nezaplatíme. A ty, co zaplatíme, jsou vyjeté krámy bez údržby. Kdo jste byli v Itálii a na benzínce se vás zeptali "benzin, diesel" a s konvou vám chtěli dolít nějaký neznámý olej do motoru, tak víte o čem mluvím. Osobně auta z Itálie po zkušenostech nemůžu doporučit.

Frank: Zkus nějakýmu německýmu majiteli mercedesu 124, co za něj vyplázl 70 000 DM (prachy, jaké u nás v tý době nikdo neviděl) říct, že má morgokároš a budeš si sbírat zuby z parketu. Ono je jich sice už i v DE čím dál, tím míň, ale nikdo to tam nepovažuje za starou kraksnu, protože je to mercedes. U nás jsou tyhle vozy v žalostným stavu, často vyskládané z 5 kusů, 5x přelakovaný nekvalitním lakem a podle toho taky vypadají...Já se pak vůbec nedivím, že tomu tady říkají morgokároš. Německý sedlák si však své udržované a nablýskané 124 s 200 000km cení klidně na 5-10 000 € podle provedení a výbavy. Nejdražší je samozřejmě šestiválcové kupé a pak vrchol ponuky 500E/E500, což je celkem masakrální stroj.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

TheLastUnicorn napsal:

Ale taky je v Německu hromada bazarů, kde se prodávají auta určené pro německý trh. Jsou pochopitelně dost drahé (dražší, než v ČR nebo SR), ale s největší pravděpodobností tam nečíhá žádná past a stočené kilometry.

No a to je právě ono. Spousta lidí se vyhne dovozu přes někoho a dotáhnou si auto sami, je to prostě jednoduché. Jenže pro kterých nabídkách budou koukat? Přeci nepojedou do zahraničí pro auto, které je dražší než když ho pořídí tady a nemusí se prakticky o nic starat. Na tohle ty kurvy Turecký vsázej. Nehledě na to, že už i u nich je na pořadí dne úprava stavu tachometru. Pokud se nepletu je to v Německu trestné, ale i přesto to dělají. Na Ebay, mobile.de a podobně inzerů TOP stav a pak nejde auto ani nastartovat, vaří, prahy jsou vystříkané montážní pěnou a překitované. Ale zase nejde křivdit všem, jsou skutečně i tací, kteří uvedou skutečný stav a nesnaží se lhát. Ale těch je bohužel málo.

Jinak naprostý souhlas s celým příspěvkem wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S tím nelze nic jinýho, než souhlasit. Právě proto jsem taky hledal jen auto v původním stavu, s jasně dohledatelnou minulostí a doložitelnými najetými km. Nějaká menší rez mi nevadí, ale nesmí být opravována. Pokud najdu, že auto bylo v nedávné době lakováno, nebo pozastřikováno, beru nohy na ramena. Taky kdejaký tuzing mě okamžitě odradí. Projel jsem 10 mercedesů, z nichž některé byly ze vzdálenosti 1m opravdu krásné. No při pozorným ohledání bylo vidět, že všechy hrany dveří a lemy blatníků byli již pozastřikovány. Možná ta koroze byla opravena slušně, ale jistotu nemám a nevidím důvod dát někomu 500€ za takovou fušeřinu, páč u nás mám za ty prachy slušně opravenou a nastříkanou půlku auta. Takže raději kupovat auto v origo stavu s nějakou menší korozí a vymláceným čepem, nebo tlumičem, než narychlo nakytovanou a opravenou předraženou paštiku. Já když kupoval tohle auto, vědel jsem hned, že tohle beru. Motor jde krásně, nekouří, nepíše žádné závady, voda se netratí, netlakuje,  automat řadí sametově jak za studena, tak za tepla. Auto bylo poctivě servisováno a STK+EK platná až do 08/2012. Rok narození majitele 1953, takže žádné prase. Nebýt pár korozovních míst na kastli, tak to asi neprodává. Najeto 206 000km, poslední servisní prohlídka v mercedesu  03/2010 se stavem 189 000km (to jsem si byl již ověřit). Co se závad týče, tak těch pár korozivních míst, vyhrkané tyče řízení a jeden mrtvý žhavič.  smile
Ale jak píšeš, pro neznalého není jednoduché koupit auto v DE a ani bez někoho v tomhle zkušenýho nedoporučuji se tam vybrat na vlastní pěst. Dopadne to totiž zpravidla tak, že si člověk pěkně naběhne a obloží ho nějakej Turek na vyleštěnou rachotinu.

(upravil Digiting 22. 6. 2011 9:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

selfdeleting

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://s4.postimg.cc/yb1jvcxtl/1007_31052011217.jpg

konečně se pohly bedny, první vrstva lego laku:-)

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Už se těším, až je budeš mít kompletní! Pěkné, pěkné  wink

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Milan, čím to bude osadené?

(upravil Lojzek 31. 5. 2011 20:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ten lak vypadá monstrozně i z tak mizerné fotky smile jinak díky za tipy z auto sekce  smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kritik: Díky:-)
Bubuxin: Neo3, Neo10, SS Ravelator 8531, Visaton TIW 300
Lojzek: Dík, ale to je jen podstřik pro kontrolu jestli něco nevyleze. Bedny v barvě lega fakt nechci:-) Přijde na to 4-6ti vrtvej lak, to se bude lesknout jinak.-) Ani už nevím, co máš na mysli, ale není zač smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tývole! To je dobrej mazec, Milane.

Příspěvky [841 až 860 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 41 42 43 44 45 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£