Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 406 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 404 405 406 407 408 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [8,101 až 8,120 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jasně, já beru Ozzyho stále jako Black sabbath. Podobnost je veliká.

(upravil bastl 29. 12. 2022 15:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

WE COME FROM CHINA big_smile 25 Kg ruskýho aluminia, záda v riti.
https://i.postimg.cc/Jzp7P78V/IMG-20221229-141639.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No...knihu o historii Kiss, fotky, interview, epizody a skandály - to je rock´n´roll
fandům kapely doporučuji
https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/ … JEQAvD_BwE

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám tady knihy od Ace Frehleyho, Ozzy Osbourna, Lemmyho Kilmistera, a další, je to na jedno kopyto, jenom čteš, jak smažili, kolik projebali prachů za chlast, kolik kurev prošlo jejich postelema a hotelovejma pokojema, kolik rozflákali aut, kde byli na léčení. Je to nakonec jedna velká nuda.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No to víš: generál v penzi už jen vzpomíná kde vyhrál jakou bitvu a kolik nepřátel usmrtil...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale jo, já jim to neberu, jenom, když v životě vzpomínáš jenom na tohle, zdá se mi to trochu málo. Asi jsme nakonec možná měli štěstí, že jsme ty prachy neměli, člověk si našel něco, co ho baví, a musel si hromadu věcí udělat sám, a všude něco fungovalo, to a tamto. A za bolševika musel člověk makat, dneska ty mladý nemusej, a podle toho to vypadá, vyfetla. Ty už taky nebudou mít na co vzpomínat, v tom životě.

(upravil mechanik 10. 2. 2023 21:53)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dokončil som viac menej mechaniku krabíc... Gombíky sú len vsunuté tak niesu vycentrované...

postimg.cc/

postimg.cc/

postimg.cc/

postimg.cc/

postimg.cc/

postimg.cc/

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Za mě,vydařený design.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

MODU to sice nie je, ale myslím že prežiť sa to dá big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sympatický dizajn. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

líbí

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

fakt detailní zpracování. Tohle já nikdy nedokážu, už jsem to vzdal. úspěch je, když moje konstrukce skončí aspoň v nějaké uzavřené bedně...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pekny

Web

(upravil mechanik 3. 1. 2023 19:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ďakujem. Elektronika je hádam ešte lepšia. Bude to plná krabicia dosiek natesno vlastného návrhu. V celku tušim 1000 súčiastok. Od DACu vlastného návrhu s mnohými typmi digitálnych vstupov cez blbosť ako BT a časom aj RIAA... Filtrácia v rádoch 10 000uF, hromada separovaných napájacích vetví, súčiastky pre medicinu, tušim niečo z toho splna armadne normy. Najlepší matroš čo sa na svete robí. Všetko čo išlo je v SMD vrátane 0402. Ale to už som tu písal aspoň 2x. Bola tu pred pár mesiacmi aj fotka ale zmazal som ju. Časom to vyfotím. Je to celé velmi pekné a symetrické na zelených doskách jednej farby smile Regulácia hlasitosti samozrejme s relé a rezistorovou sietou...

Dotiahnuť také krabice do konca je drahé a náročnejšie než sa zdá. Od výberu zliatiny po nastavenie CNCčka, dobrusovanie a problémy okolo povrchovky v takomto prípade... Nič nešlo bez problémov a na prvý krát a všetko sa testovalo na vzorkách aby sa nezničil finálny material. Niektoré vzorky sa robili dokonca na 2-3x. Napriek tomu si viem pár detailov predstaviť lepšie. Ale je to z môjho pohladu aj tak takmer dokonalé. Ale bez znalosti strojárskych CADov a programov pre renderovanie už to prakticky ani nejde. Predom pripravená bola aj väčšina dier a špecialne diery slúžili pre uchytávanie pri eloxe...

Zaujímavé sú aj bedne k tomu s 800W koncákmi v aktive. To už som tu kedysi spomínal...

K celému projektu mám niekolko stoviek fotiek a pre finál som kúpi zrkadlovku. Toto je fotené už ňou. Všetky firmy kde to išlo som poprosil o fotky a videá výroby takže mám CNCčko, laser a mnoho vecí v "akcií". Všetko je zdokumentované už od kvádrov z hliníku a PC modelov a renderov...

(upravil mechanik 2. 3. 2023 15:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A takto je to s elektronikou:

postimg.cc/

Tie nedoosadené dosky alebo tie s trčiacimi súčiastkami to som tam dal čo som našiel v dielni. Pretože cez tie doosadené verzie počúvam a nechcel som to celé rozoberať.

(upravil Wili 6. 1. 2023 20:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

velmi pekne, ale ja osobne nemam velmi v laske tie skrutkovacie perminaly co tam mas na doskach mam s tym len zle skusenosti.

Chapem ze robit takto zlozitu vec je daleko jednodushie robit cez moduly ako to mas, ale z toho co som cital tak si to vyvijal cez niekolko prototypov, nie? teda funkcnost mas overenu, a tak nechcel si to mat pekne cele na jednej velkej doske namiesto vela malych modulov a milion kablov?

To iste s trafkami, nie je lepsie dat navinut jedno poriadne trafo namiesto 4 malych? ved to cenovo vyjde snad lacnejsie hmm2

(upravil mechanik 6. 1. 2023 21:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Transformátory:
Pôvodne tam bolo asi 6-8 transformátorov talema big_smile Separovanie zdrojov je zámer. Čo som separovať nechcel tak to je na tom jednom hlavnom čo je môj zakázkový špecifický toroid... Tak časť kde je USB audio má izolátor a zmyslom je minimálne kapacita... Teda to máš hneď 2 trafá. Dalej riadenie by som dal zvlášť. Už z dôvodu minimálnej spotreby by to malo byť malé trafo... To máš 3. Zatial niesom rozhodnutý či 3 alebo 4 ako sú na fotke. Je mi to jedno...

Konektory:
Úprimne ja konektory považujem za takú dosť blbosť... Wago nemám rád pretože tie páčky tam idú tažko a bolia ma prsty a keď to stláčam šroubovákom tak sa bojím že mi ujde ruka a urobím ním dieru do dosky big_smile Ešte viac mi vadí že zaberajú hrozne vela miesta na doske... Veď také DPA má možno +2cm kvôli debilným vago...  Skôr smerujem k nejakym fastonom... Na 800W koncáku už som ich použil a som velmi spokojný... 

Moduly:
Tak bufferov som staval 8 či 9 verzií. Skúsil som hádam všetko čo sa postaviť dalo... Rozhodne mi moduly vyhovovali pri vývoji. Aktuálne neviem... Možno by som zlúčil buffery a R-2R volume... Na dosku DACu kde je okolo 400 SMD vrátane 0402 sa mi nejake hovädné filtračné kondenzátory dávať nechce... USB audio by malo byť vždy zvlášť... Riadenie tak isto zvlášť. Sietový filter ktorý velmi nevidieť tiež zvlášť...

Možno časom niečo zlúčim ale skôr asi nie. Už pri cene elektroniky ktorá je brutálna... Nechcem časom keď ma napadne postaviť lepší zdroj meniť DAC kde sú stovky SMD a material za stovky eur. Čisto dva oscilátory sú tam za 100e. Dával som najlepší material čo sa vyrába vôbec...


Ešte tam chýba maličký modul BT audio a tiež by som tam chcel celodiskretne RIAA na SMD ale to tak skoro robiť asi nebudem. Ani neviem kde to tam dám... Ono to už pripomína audionet big_smile Asi tie dosky začnem skladať na výšku alebo na seba...


Mrzí ma že nie je vidieť že je tam 1 000 elektrotechnických súčiastok... Mnoho je tam toho SMD a to z fotky proste nevidieť... Vidieť iba tie velké veci big_smile


Toto je len 1/3 až 1/4 celého projektu. Masaker sú tiež bedne. 800W koncáky a ešte Ačko zvlášť... Nikde som nehladal na rozpočet alebo náročnosť na výrobu takže je to celé "pekné" smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tomu asi není co vytknout, fakt perfektní práce...
Jak proběhne drátování? Já už bych měl všechno nejradši na jedné desce, drátování nemám moc rád.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Anti, ďakujem. Mám tam také tie ploché káble ako boli kedysi v PC... Tak verím že to pôjde šikovne naskladať a naohýbať...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To mě taky napadlo že to bude nejúhlednější způsob.
Shodou okolností jsem dnes plochý kabel také řešil. Mám ho v práci v ovladači hydraulické ruky. Zakončený je samořezným konektorem D Sub 25 pin.
Ty budeš konce pájet nebo také nějaké konektory?

Příspěvky [8,101 až 8,120 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 404 405 406 407 408 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£