Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 398 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 396 397 398 399 400 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,941 až 7,960 z 8,421]

(upravil mechanik 17. 4. 2022 20:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Chvílu o bohu, potom o dýchaní, potom o egu... Niesom schopný prečítať viac než pár strán.

(upravil mechanik 24. 4. 2022 22:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Celkom sa mi to rozrastá big_smile

https://i.postimg.cc/0j3pDJ9M/20220424-223004.jpg

https://i.postimg.cc/sx2cprS8/20220424-222902.jpg

Zobral by som ešte tak 100ks TO92 JFETov, 100ks budičov v TO-220, okolo 100ks niečoho v TO-126... Tiež niektoré typy koncov do 25ks. Inak by to pre osobné použitie stačilo big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik,
To už taky trochu zavání patologickým shromažďováním.Ale pěkné.Já se nedostal k více jak dvěma pořadačům s pár polovodiči od Tesly a ze zrušených PC zdrojů.Před nedávnem jsem ten šrot vyhodil... big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik, hezké, když vidím ten sortiment, tak si říkám, zlaté elektronky smile Vystačím si s cca 10 typy včetně koncových. Jenže zase polovidče jsou výrazně menší, takže to ve finále vyjde asi na stejno big_smile

Anti, patalogické shromažďování to začíná být v okamžiku, kdy to buď začne obtěžovat okolí, nebo nezbývají prostředky k běžnému životu, a ani na jedno to u mechanika zatím nevypadá smile

Web

(upravil bastl 25. 4. 2022 17:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://thumbs.gfycat.com/JollyShinyHip … mobile.mp4 lol

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak,
Máš pravdu.Mechanik patří mezi ty které jsou schopni takové množství polovodičů osadit do svých hraček...

(upravil mechanik 25. 4. 2022 20:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Anti, sú obvody kde sa to hodí napárovať... O nejaku formu zberatelstva nejde.

Dalo by sa vystačiť aj s menej typmi. Mám rôzne typy na rôzne pozície, špeciality... Čoho mám málo tak ma väčšinou neoslovilo a neplánujem to používať.

pzwak, testujem rôzne typy uplne tak ako ty elektronky smile

(upravil pzwak 25. 4. 2022 21:32)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik, jo, máš pravdu. Taky jsem testoval různé typy na různých pozicích, oproti tobě mám výhodu, že v preampu si vystačím se dvěmi nebo třemi lampami (dvojité triody) na kanál, v konci jako budiče většinou taky. Takže kombinací zase tolik není. Protože globální NFB nepoužívám a naopak jedu jen v SE A, je slyšet rozdíl mezi typy poměrně snadno a našel jsem si své oblíbence. Pokud je správně nastavený pracovní bod, elky párované, je THD i bez NFB u preampu pod 0.05%, což rozhodně neslyším smile U konce je to trochu horší (při Pmax kolem 1%), ale to je většinou dané víc výstupním trafem než koncovou elkou. Protože mám citlívé horny (Fostex FE206), tak mi stačí na doma Pmax 10W a tam je THD kolem 0.3% při 1W, což už je taky dostatečně málo smile (pravda, s desetitisícínami procenta se srovnávat nemohu, ale ani v tom nějak nevidím smysl). Raději poslouchám, než měřím wink

Web

(upravil mechanik 8. 5. 2022 15:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dorazili po dlhej dobe kryty. Ukážem aspoň jeden big_smile


https://i.postimg.cc/Z5bZRTqh/20220507-223646-AW.jpg


Konektivita dobrá big_smile Ešte by sa mi časom páčil výstup na sluchátka a dalšia anténa pre remote control z telefonu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik, paradicka smile hornu drazku mas na citacku obcianskych preukazov ? big_smile
Ten napajaci konektor by som vsak otocil o 90 stupnov, pod vahou lepsieho kabla sa moze odpajat.
Ale inak vyzera paradne, aj ten elox a pismo.

(upravil mechanik 9. 5. 2022 15:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mal som to na miesto začiernenia napríklad zazeleniť big_smile

Uprednostnujem recionalitu a nevidím najmenší dôvod tam dávať lepší kábel než ten najlacnejší k PC big_smile Má to v sebe 25 napätových regulátorov. Buď tých najlepších na trhu alebo diskretnych. Súčet všetkých napájacích vetví je okolo 75 000uF v hlavnom filtrovaní bez blokovaní... Všetky diody majú ošetrené peaky. Zdroje sú prakticky CLC. Toroid je zakázkový s velmi nízkym sytením. Sietový filter je 2 stupnový. Ak niekde nie je počuť sietový kábel je to tu big_smile Ešte pripomeniem ide o PREAMP.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Az teraz vidim, ze to si upravil obrazok big_smile nezvacsoval som to.
No k tomu kablu si zahryznem do jazyka smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mě spíš zaujal podklad - ten stůl je pravá zelená žula nebo imitace?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik ako budu vyzerat vnutornosti preampu? mas viac fotiek?

akurat tiez robim preamp usi

(upravil mechanik 14. 5. 2022 21:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

PREAMP vnútro:

...

AMP:

...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ty bys to mohl dělat na kšeft!

(upravil mechanik 9. 5. 2022 23:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dík smile Bedne sú tiež super. Model/render je klavírák. Realita ešte viazne... Fotku nich sem zatial nebudem dávať vôbec...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik, velka parada…uz nech to mas na kseft cim skor

(upravil mechanik 2. 3. 2023 15:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dopracovať sa iba ku vhodnému dodavatelovi hliníku vhodného na takéto obrábanoe nie je jednoduché... Pohladať niekoho kto to vôbec vyrobí... Za rozumnú cenu... Takýto diel nie je možné bez potrebnej úpravy vôbec poslať na elox a nestačí ani pieskovanie...

Čo sa týka elektroniky tak vznikli 4 verzie DACu a 8 topologií bufferov... Než som sa rozhodol niečo použiť do finálu... V celku to vyšlo na 1000 elektrotechnických súčiastok na doskách, tak ako to je na fotke. Na doskách uplne vlastných. Schémy sú tiež vlastné. Maximálne sa hrubo opierajú čisto o nejaky nie velmi overený obvod alebo simuláciu ktorú som do konca dotiahol sám a z počiatku väčšinou nerobila to čo sa očakáva...

Dizajn krabíc a gombíkov je tiež vlastný a originálny. Neopiera sa o nič čo by som videl niekedy inde.

Modely a rendery sú vlastné. Naučil som sa kvôli tomu v dvoch programoch. Ani nepoužívam originál textúry povrchov. Sú na mieru mnou modifikované...

postimg.cc/

základné farby (matné, čierna+biela/ iné odtiene než final...), klavírák v procese:

postimg.cc/

ako som už dávnejšie ukazoval vzorku:

postimg.cc/

Na basy 2x800W konce v AB tiež zatial len v "procese"...

(upravil Wili 10. 5. 2022 2:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Velmi pekne mechanik, vsetko super pecka spica. Tie krabice su prirodny “strieborny” hlinik alebo nejako farbeny biely elox?

Do tych velkych otvorov na vrchnom kryte zosilnovaca budu zvnutra prichytene nejake sietky/mriezky?

Este mi napada jedna kritika (do mna s tym furt zaparaju) co tie zelene DPSky? dev

Příspěvky [7,941 až 7,960 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 396 397 398 399 400 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£