Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 366 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 364 365 366 367 368 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,301 až 7,320 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ten isty nazor mam aj ja, preto ten pliesom by som skusil v strede odvrtat, resp. chcem vybrat pruzinu a dat tam pruzinu pouzivanu v quick, tym padom by ten pliesok siel uplne prec.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tady používají ocelovou vatu jako na čištění hrotů:
https://www.youtube.com/watch?v=HeRIcvtamHQ

A tady je kuželová mistička místo rovného plechu:
https://www.youtube.com/watch?v=9W6CSEYLqos
(čas 20:00)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Treba dostat prec pliesok, vymenit tesnenie v uzatvaracim mechanizme, lebo je dost tuhe a velke a potom myslim, ze to pojde dobre. Na stanici mi nameralo 650mmhg a na pistoli ledva 450…topme teliesko krasne roztapa, len proste ten saci vykon sa straca v tej pistolke…

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ZD915 jsem měl cca 10let, je to nesrovnatelné s Quick. Quick má podstatně větší čerpadlo. Už jsem toho hodně odpájel, pouze jednou se mi ucpal hrot a to ještě tím bezoolovnatým svinstvem, které když se přepálí nebo zkombinuje s olovnatým, ztuhne na kámen. Rozhodně nelituji peněz. Tady platí odpájení je hrou. Se ZD a klony je to útok na nervovou soustavu.

(upravil scoop 14. 5. 2021 9:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sat to saje, ale pruserom je to upchavanie...to aby clovek cistil po 20 spojoch odsatych...a hlavne som odsaval bezolovnaty cin a to je utrpenie...nikdy viac taky cin...zatuhlo tam 1cm cinu, 15 minut som to prerazal.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zcela bez záruky, nezkoušel jsem to, ale mám pocit, že jsem někde zaznamenal radu použít na prošťouchnutí ucpané trubičky rovný tlustý měděný drát, který dobře vede teplo od topného tělesa do zadní části, která je chladnější a tím se to roztaví. Dávám přednost prevenci, tak jsem to ještě nepotřeboval, ale celkem mi to dává smysl.
Jinak jsem si myslel, že "naředění" bezolovnatého svinstva normálním olovnatým cínem, by mělo spíš pomoct. Proč by to mělo ztuhnout ?
Příčinou ucpávání je to, že zadní tenká část trubičky není vyhřívaná a když odsátý cín neproletí dost rychle, může se zachytit v části s nižší teplotou pod bodem tavení.

Samotné odstranění plíšku se mi nejeví rozumné, něco tam musí být, na čem se odsátý cín zastaví, jinak velmi rychle ucpe a zlikviduje filtr.
Dávat 6,- korun za jeden filtr mě taky nebaví, takže by to chtělo najít vhodný materiál, ze kterého se vystříhají kolečka. Něco jsem zaslechl o placatých odličovacích tamponech, nebo sáček do vysavače. Nezkoušel někdo materiál, ze kterého jsou respirátory ? Toho teď bude všude dostatek.

(upravil scoop 14. 5. 2021 21:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pliesok nie prec, ale vyvrtat 2-3mm dieru do stredu, alebo ho dat prec a miesto neho a pruziny narazit toto:
https://www.aliexpress.com/item/3283000 … 5675y3zXji
100% to bude pasovat....objednane to mam, ale kedze to nikde u nas ani v CZ nemaju na sklade musim cakat...

nerobim s tym denne a potreboval som toho nakupit viac, usetril som na odspajkovacke...

EDIT: prevrtal som dieru 2,5mm v pliesku a je to lepsie...zaroven som vybral filter v stanici a vymenil za bavlneny ako pouziva JBC...tak je to ovela lepsie...pri bezolovnatom cine raz sa upchala, pri olovnatom ani raz...tym zase nechcem povedat, ze je to porovnatelne QUICK...proste ma to teraz uspokojilo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak respirátor ani bílý sáček do vysavače neéé. Je to plast, který se teplotou snadno naruší. Bavlněný odličovací tampón teplotu vydrží lépe. Nicméně, při zkoušce plamenem shoří. Dodávaný filtr se plamenem taky zničí, ale sám o sobě nehoří. Chtělo by to zjistit, z jakého materiálu jsou ty filtry. Z kousku o velikosti A4 se dá nastříhat minimálně 150 filtrů (spíš víc).

A mimochodem, dodávané filtry mají průměr 17 mm, zatímco vnitřní průměr skleněné trubky je 18,6 mm. Takže na okraji to netěsní, vystřihovaná kolečka by měla mít asi 19mm, ono se to zmáčkne.

(upravil Elox 17. 5. 2021 2:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

scoop napsal:

...zaroven som vybral filter v stanici a vymenil za bavlneny ako pouziva JBC...tak je to ovela lepsie...

To jsi sehnal kde ? Pokud je to opravdu bavlna, tak by ty odličovací tampóny mohly fungovat.
EDIT:
Velký filtr je skutečně bavlna, sami to píšou:
https://www.jbctools.com/0781046-cotton … -1571.html

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tady je vidět použití kovové vaty místo plíšku na zachytávání cínu.
https://ce8dc832c.cloudimg.io/v7/_cdn_/11/5F/00/00/0/62737_1.jpg?width=640&height=480&wat=1&wat_url=_tme-wrk_%2Ftme_new.png&wat_scale=100p&ci_sign=283ad680b3d53f2aa56c007e4b87c4e6b2bacbcd

(upravil Elox 17. 5. 2021 2:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pistole Hako:
https://www.youtube.com/watch?v=C_sZ6TYJCrY
Taky používají na zadržení cínu plíšek. Fór je v tom, že vzduch proudí okolo plíšku po obvodu a mezi plíškem a filtrem je mezera! Takže plíšek neucpává většinou své plochy filtr, jako je to na těch našich hračkách. Ve videu je to dobře vidět v čase cca 1:00 - 1:25 min.

Ještě jedno video:
https://www.youtube.com/watch?v=GC8Gw5OrJAs
Okolo 4:40 min je dobře vidět tvar plíšku, který má packy vymezující vzdálenost filtru

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Eloxi, na snížení teploty bezolova taky používám olovnatý cín, ale jsou bezolovnaté slitiny, které ve styku s olovem ztvrdnou na kámen. Quick jako příslušenství dodává na "proštouchnutí" dlouhý vrták s držátkem, asi ví proč.

(upravil scoop 17. 5. 2021 13:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ja som nasiel u nasich technikov nejake filtre JBC, vystrihol som ich na priemer a hotovo...kazdopadne ja budem uplne odstranovat ten filter na stanici a pouzijem ten velky ako ma Quick...mam ho na ceste, stoji 5€...v pistolke bude len ta zuzujuca pruzinka ako ma Quick...ale ako som pisal...mne uz taha super, olovo ide krasne bez tuhnutia.
este budem davat vypinac na predok a dozadu vacsi vetrak s otvorom a mriezkou a nie tie bodky

EDIT: robeny test s lepsim meracom podtlaku...na zaciatku 610mmHg a za prevrtanym plieskom v povodnom zneni 550mmHg
stanica drzi podtlak vobec nikde neunika....z pistole samozrejme unika

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Abych jenom neteoretizoval, něco jsem zkusil. Berte to jako námět na svoje vlastní pokusy, v žádném případě neručím za to, že je to tak správně.
Podle vzoru z videa jsem vyrobil plíšek se čtyřmi packami, které vymezují volný prostor za plíškem. Následuje síťka z perlátoru na vodovod, filtr z bavlněného vatového polštářku na odličování a podložka těsnící po celém obvodu. Víc asi řeknou fotky.

https://i.postimg.cc/G4G11dC6/Ods-va-ka-komplet.jpg

https://i.postimg.cc/zLNYz6Dv/Ods-va-ka-rozebran.jpg

Subjektivně mi to připadá dobré, přeměřit podtlak nemám čím. Výhoda je minimálně v tom, že náklady na filtry jsou zanedbatelné.
Ze sáčku se sto polštářky za 30,- Kč se vystříhá 400 filtrů. Takže není problém filtr měnit po každém odsávání/čištění pistolky.
Pro jistotu jsem zatím ponechal originální filtr na vstupu do krabice odsávačky.
Zdá se mi, že nejslabší místo bylo opravdu v tom, že originální plíšek většinou plochy ucpával filtr.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ak je ten pliešok ručná výroba tak si macher, vyzerá profi smile Obdivujem vás že sa v tom máte chuť vrtať.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Quick má podtlak 600mm Hg, ale asi nějakých jiných nečínských. Když se naplní kuželová pružina cínem v odsávací pistoli, pružina se jemně při odsávání rozvibruje, jaký to má podtlak. Docela mě překvapilo, že v odsávací pistoli jsou šroubky zašroubovány v mosazných pouzdrech a ne jenom v plastu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

skor si myslim, ze maju lepsiu pistol, lepsie tesni a tym padom udrzuje rovnaky podtlak a nikde to neunika...uvidime ked pride ta pruzina ako sa to bude chovat, ale myslim, ze podtlak tie kompresory davaju rovnaky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co se týká provedení pistole u staré ZD915 je podobné jako u Quick, ale to co odsaji Quickem tak ZD ani náhodou. Čerpadlo v Quick je podstatně větší než v ZD. Podtlak změřit neumím.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bylo by smutné, kdyby odsávačka za čtyřnásobnou cenu nebyla lepší. Porovnávat řadu ZDxxxx a Quick není potřeba. Kdybych to měl na práci, určitě bych volil Quick nebo něco lepšího. Na hraní mi ZD stačí a mám radost, když se podaří trochu to vylepšit.

Ten plíšek je vyhlodaný lupenkovou pilkou a opilovaný během sledování detektivky, fotka neukáže detaily. Bral jsem to jenom jako pokus, ale když to funguje, asi tak už zůstane.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

vyrezané to máš fakt luxusne smile Ja už som sa chcel pýtať či ti to nerobilo CNCčko big_smile

Příspěvky [7,301 až 7,320 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 364 365 366 367 368 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£