Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 364 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 362 363 364 365 366 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,261 až 7,280 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ufff, to pocuvate na karbobruske ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je zábavný, jak lidi, kteří to neslyšeli, mají jasno.

(upravil kaed 3. 5. 2021 20:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To Stiglitz: Na tenhle model jsi dostal nějakej tip nebo to byla střelba na slepo? Vidím tam další 3 modely v cenovkách do 30USD...

(upravil mechanik 3. 5. 2021 20:52)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mna by zaujímalo v čom sú reálne rozdiely okrem súm. Mám pocit že prenoska je jedna z vecí kde sa z HiFistov tahajú tažké peniaze. Dá sa tomu trochu snobský dizajn, niečo sa pozláti a aha prenoska za 1000e big_smile Tým nechcem povedať že prenoska za 30e je kvalitou na úrovni 300e. Verím že nie. Tažko oddeliť snobizmus od reálnej kvality. Prenoska je jednoduchý mechanizmus tak by mohol byť dostatok parametrov ktoré by vysvetlili zvukovú rozdiely. Keď sa udáva len frekvečná charakteristika, presluchy a pár blbostí tak z toho skutočne zvuk tažko určiť.

To sa nedá merať THD? Linearita pri vychylovaní? Alebo nejako definovať ideálnu geometriu hrotu? Na jednej strane tu máme umelú inteligenciu a na druhej sa robí voodoo okolo jednoduchých vecí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik cista pravda ale aj nie. To mas podobne aj s reproduktormi, tiez je to stale len cievka a magnet, ale jeden je diametralne odlisny od druheho a podobne to bude s prenoskami.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já neříkám tak, ani tak. Náročné na přesnost při výrobě to bude, naproti tomu tyhle peníze - já jsem to prostě zkusil, protože to je cena dvou krabiček cigaret. A opravdu mile překvapila. No, kdyby to zkusil někdo další, a potvrdil mi mé pocity, a nebo vyvrátil... Tu Teslu to opravdu přehraje!

(upravil mechanik 3. 5. 2021 20:58)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale nie. Reproduktory urobili za posledných 10-15 rokov pokroky. Teda nie že by všetko išlo určiť z grafo ale dnes je tých meraní hlavne mimo amatérske podmienky viac než kedysi a ak sa chce dá sa odmerať všeličo... Dá sa dnes merať doznievanie membrány pre celé zvukovú spektrum a linearita pri vychylovaní ide tiež merať a spraviť perfektné grafy. Dnes ide simulovať virtuálny reproduktor a sledovať deformácie rôznych tvarov membrán a závesov. Na magnetické polia určite bude tiež vela simulátorov. Ale reproduktory takejto kvality pri rozmere nad 7" pod 250e myslím velmi nejdú...

(upravil stiglitz 3. 5. 2021 21:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jen pro info: protože je aktuálně vyprodaná, tak já jsem zaplatil 196,- Kč. Takže teď tam ta cena není.
A jestli to někoho zajímá, pak jsem koupil i tuhle, a ta je taky super, za ty prachy...
https://www.aliexpress.com/item/1005001 … 4c4dIiQbqM

(upravil scoop 4. 5. 2021 10:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rozdiel tvori geometria hrotu, material z ktoreho je hrot vyrobeny, sposob vynutia cievky, material na ktorom je cievka vynuta...atd atd...rozdiely su, otazkou je uz vsak aj to, ako velmi dokonale zapadajuci diamantovy hrot znici drazku platne...mal som om-10, 5m redku, g1006, g1042, at95, sumiko blackbird...vsade bol rodiel...pri lacnych prenoskach su problemom hlavne sykavky a detaily, aspon ja som to vnimal...treba to mat hlavne spravne osadene a nastavene.
Tu neslo o dehonestovanie osoby stiglitza, ale skor vlastna skusenost mi dala iny obraz ako prijat take tvrdenie ...zase netvrdim, ze je zdrave dat 1000€ za prenosku, resp.10000€ a podobne....verim, ze rozdiely su, ale za aku cenu si ochotny do toho ist a nakolko sa citi tvoja penazenka plus ci mas na to aj vybavu...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to tak, jak píše scoop. Rozdíly nejsou jen ve zvuku, ale ve vlivu vložky a hrotu na opotřebení desky, což není zanedbatelné vzhledem k ceně kvalitních vinylů. Osobně nejsem žádný netopýr, ale rozdíl ve zvuku ve prospěch MC a MM jsem poznal i já. MM jsem měl víc od VM2102 Tesly až po nějaké AT, teď mám Denon DL103.

Web

(upravil horemic 4. 5. 2021 8:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ořezal jsem potomkům za hodinu asi 200 pastelek.Bez bolesti a trápení.Ořezávátkem za dvacku a akuvrtačkou.Ten pocit vítězství,když vidíte jak pastelka mizí v ořezávátku a neláme se...,uááá:-)
Takže milá,protivná paní v krámku:Ne,opravdu to vaše velmi kvalitní ořezávátko na stůl za 600kč nepotřebuji:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Horemic: přece nejsi žádné ozeřávátko, umíš si poradit smile To víš, paní potřebuje prodat, tak ti vnutí cokoliv smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

osobne si myslim, ze kazdeho narocnejsieho by mala uspokojit prenoska v cenovej hladine 200-400€ ... nedehonestujem lacnejsie, ale kedze  si rad vychutnam nahravku tak ako je nahrana, prisposobil som mojej zostave aj prenosku...kazdy nech si naozaj kupi co uzna za vhodne, ale platna ma svoj limit prehrani a ked mate doma vzacnejsie platne treba si rozmysliet co do tej drazky pustite...svojim sposobom hraje aj krajcirska ihla s pohladnicou...ja si tu cinsku prenosku zakupim, otestujem na nejakych menej hodnotnych viniloch a podam tu potom svoje pocity...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Údaje k přenosce jsou minimální a kdoví, jak spolehlivé.
Na Ali jsem našel AT3600L, kde se píše  Tracking Force: 1.5g-2.5g (Recommend 2.0g). Výrobce přitom píše Tracking force: 2.5 - 3.5 g a doporučuje 3g.
Při snížené síle na hrot bude přenoska ničit desku.

(upravil mechanik 4. 5. 2021 15:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

scoop napsal:

kedze  si rad vychutnam nahravku tak ako je nahrana, prisposobil som mojej zostave aj prenosku...

scoop, tak ako ju nahrali cez A/D prevodník, v PC urobili komplet digitálny mastering a potom prehnali znovu cez D/A aby mohli vylisovať "analogový" vinyl smile Nie že by som chcel rýpať big_smile Jasné potom je tak 1% výnimiek kde použili analogové master kotúče. Možno tak Led Zeppelin a iné veci do konca 70s. Než sa začali používať digitálne pásky a prešlo na komplet digitál...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Analog valil do konce osmdesátek, všecky studia hned nevyhodily techniku, kterou nedávno pořídily, a mrkni na tohle: https://youtu.be/tAGnKpE4NCI?t=22
video z roku 1992, a že by to bylo jenom jako dekorace...

(upravil scoop 4. 5. 2021 16:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

smile ano, dnes to tak funguje...sam som proti aktualnemu vydavaniu albumov na CD, bluray, LP a uz dokonca aj MC...

Dokonc projekt donesiem gramo, poriadnu MC prenosku, kvalitny analog LP, dobru flasku, kubanske cigary a porovname Tidal vs voodoo analog smile

toto nie je o dokazovani ci je lepsi analog, alebo je to vsetko tak ci tak digital, ale prijat kazdeho nazor a verit, ze aj starsia technologia moze byt lepsia ako nova.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jedna z kapiel, ktora stale nahrava poctivo analog a vedia preco...

kaed napsal:

Analog valil do konce osmdesátek, všecky studia hned nevyhodily techniku, kterou nedávno pořídily, a mrkni na tohle: https://youtu.be/tAGnKpE4NCI?t=22
video z roku 1992, a že by to bylo jenom jako dekorace...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co pozoruju dnes, tak jhlavní věc je "cutting cost" zbytek nikoho nezajímá. Pak se dostaneš k tomu, že si musíš pomalu udělat i lžičku, aby se s ní dalo normálně najíst...

(upravil mechanik 4. 5. 2021 16:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bolo to skôr na zamyslenie. Aktuálny predaj gramofonov taží hlavne z ich image. Ale mne sa ten image páči tiež, je to pekná vec.

Příspěvky [7,261 až 7,280 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 362 363 364 365 366 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£