Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 292 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 290 291 292 293 294 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,821 až 5,840 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Úkolem školství je oddělit rebely od poslušných, tak pěkně řekni panu vykonavateli, že ta kolečka jsou opravdu čtveratá.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Všechno je relativní, abyste ještě některým školám nekřivdili proti jiným.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo … tku-463369

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys napsal:

Dotaz vyučujícího zněl "Jak dosáhnete omezení proudu na výstupu měniče" - a tím to celé začlo.

Hazys a je možné, že jsi jen něco nepochopil ? (tedy jestli je vůbec možné něčeho takového u Tvé osobnosti dopustit) a že jen chtěl udělat návrhář omezení proudu tím, že byl výstupní regulátor proudový, s omezeným vstupním napětím ?
Potom to Tvoje překreslené schema samozřejmě neplatí, je to jen ukázka toho, jak blbě jsi to pochopil.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A jak se taková proudová regulace výstupního proudového regulátoru dělá v praxi Václave?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Reguluje se na výstupní proud smile
I proudová limitace u napěťového PWM modulátoru bývá nastavitelná.
To ale není proudový regulátor, reguluje se maximální proud a důsledek je obdobný.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rozumím ti cos myslel, ale to náš pan PhD zajisté nezná, ten končí znalostmi tak leda u svého Matlabu, do kterého nás lákal. Ten určitě žádné reálné měniče nenavrhoval. Zřejmě tvá představa o současném školství poněkud zaostala u socíku někdy před mnoha léty.

(upravil Nitram 19. 11. 2016 18:31)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to je fakt, dnesni skolstvi je uplne jinde.. za sociku, pred temi mnoha lety, by tak 2/3 dnesnich "studentu" uz davno stalo nekde v kolbence u soustruhu smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo:
Tenkrát jsme také demonstrovali. Ale úplně jinak - v rámci argumentů a slušnosti.

To, co vidím dnes, to chování, přímo hulvátství...
Nestačím se divit, co  tu máme dnes za "studenty".

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no je to des, o tom zadna,..

uplne nejlepsi jsou vypatlanci s Tibetskejma vlajkama co sami ani nevi kde ten chudak malinkatej ubohej a utlacovanej Tibet je, jakou ma historii, jak je vlastne velkej(je doost velkej), a hlavne o co vubec usiluje (protoze o samostatnost Tibetu neusiluji a nikdy neusilovali ani sami Tibetani)

ale zpet k tematu, dnes jsem si udelal radost tim ze jsem nedelal vuubec nic a pospaval u bedny smile

(upravil Hazys 20. 11. 2016 2:48)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No jo, fakt hrozný studenti žejo... Co si to vůbec dovolí, vyjádřit s něčím nesouhlas.

Nitram: Já teda u bedny nepospávám, bych z toho chcíp nudou. Prozměnu jsem dneska večer rozběhl prototyp toho, co Leoš za celá léta nebyl schopen dát do kupy: Regulovatelný zdroj stovek voltů, který nedrží pokupě jen silou vůle štědré SOA a skutečně něco reguluje. Momentálně jen do pár stovek V (není po ruce vhodnější trafo) a pár desítek mA. Cíl je 0-400V 0-300mA, ale to zapojení lze velmi pohodlně škálovat. A aby z toho nebyl jen další přímotop, mám k tomu i hotový funkční prototyp předregulátoru.
Vim že mi ten bastl budete strašně hejtovat, ale mě je to vcelku fuk. Slušný zdroj větších napětí mi tu chyběl, tak si ho prostě zhotovím sám. Beztak se nic použitelnýho za cenu pro normální bělochy ani neprodává.

Spoiler

http://g58.imgup.net/IMG_4363s3b0e.jpg


//PS: Dnes mi z čista jasna přistál ve schránce mail s omluvou dotyčného, že si uvědomil svou chybu, a že prý prý migréna, a že jsme ten den byli jeho poslední paralelka, a že tam učil už od rána. Takže jsem rád Vašku, že mi věříš, jak jsem danou látku pochopil wink //

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No to se divím, že k tomu (zdroji) nikdo nemá co říct. Už mi to funguje celé, i s předregulátorem. Teď už jen zkusit napájení předregulátoru z vinutí na tlumivce, dva pomocný zdroje plovoucí tam mít nechci smile

Spoiler

http://x10.imgup.net/IMG_4365s078a.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já si říkal že tam máš asi předregulátor, nenašel jsem totiž moc trandů který by měly slušnou SOA ještě při 400V (pokud nechci dát za trand 500 smile ) Dáš sem schéma ? Jinak proti konstrukci na unidesce nic nemám, taky to používám a často to pak končí že se už k udělání slušné DPS nedokopu když to funguje big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Světe div se, ale 900V mosfet s DC SOA (limit pouze výkonovou ztrátou cca 90W)  se dá pořídit za 50Kč. Nějaké takové tam budu mít dva paralelně, protože chci 300mA výstup a nechci aby to z té SOA lezlo moc ani krátkodobě, než předregulátor upustí dolů.
DPS se na to samozřejmě dělat bude.

(upravil DJ_Rix 20. 11. 2016 18:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kterej to je ? 150mA/500V ? Primárně jsem myslel bipolár, tam není podle mě z čeho vybírat, protože HV trandy umřely s produkcí klasických TV, takže třeba ani blbá BU508 už se nedá pomalu koupit.

(upravil Hazys 20. 11. 2016 18:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Seš línej pár minut hledat, co? lol

Třeba Infineon IPW90R1K0C3FKSA1

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Teď jsem si uvědomil - ve filmu Obecná škola má Zdeněk Svěrák přezdívku "Tranďák". Ovšem v roce 1945 tranzistor ještě nebyl vynalezen.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To bud easi proto, že se tím myslel transformátor. lol lol

(upravil DJ_Rix 20. 11. 2016 18:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, to je mosfet a zhruba těch 150mA/500V . Bude to ale na hranici a pro 25°C, po ohřátí a pokud nebude nadproudovka super rychlá to stejně zdechne sad V mosfetech jsem nevybíral, to je pravda, tam se asi něco najít bude dát.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nadproudovka momentálně ustálí proud za cca 6us na žádané hodnotě spolehlivě, samotný peak před zásahem proudového regulátoru trvá jen zlomek toho času.
Na výstupu předregulátoru je pak už jen malá kapacita, relativně, přičemž rychlost jejího vybití samozřejmě závisí na zatěžovacím proudu zdroje.  ---> právě se tu kvůli tomu pokouším vymyslet anti-wind-up z analogových součástek. Možná dioda a odpor bude stačit big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Díky kapacitě na výstupu jsem si nedávno zničil poměrně drahý LED - zdroj Mesit 40V 40A, nastaveno 24V 50mA, 6x bílá led v sérii, ale byla chyba při pájení, 3ks se zkratovaly cínem, a kapacita na výstupu zdroje stačila na zničení těch dalších tří. Uvažuju o něčem trochu sofistikovanějším, každej den neoživuju svářečku...

Příspěvky [5,821 až 5,840 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 290 291 292 293 294 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£