Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 291 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 289 290 291 292 293 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,801 až 5,820 z 8,422]

(upravil Hazys 14. 11. 2016 2:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Po dlouhé době sem zas bastlil nějaký prototyp spínáčku pro napájení nějaké výrazně komplikovanější věci (a kupodivu audio - více o ní možná jindy). Maká ku vší spokojenosti. 12V dovnitř a 5 a +-15 ven. (pozn.: Větev -15V není na prototypu osazena)

http://h76.imgup.net/IMG_4337s21f6.jpg

Spoiler

http://w24.imgup.net/IMG_4338s1495.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Do spínaných zdrojů doporučuji používat 105C LowEsr kondíky smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V prototypu pro změření a ověření návrhu trafa jsou kondy "kam ruka došáhla do šuplíku". Do finálu půjdou lepší. Ostatně, nebylo by lepší rovnou MLCC? ESR to bude mít menší a zvlnění na tom bude možná lépe.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

něco málo jsem nedávno četl tady smile  http://www.dps-az.cz/soucastky/id:6969/ … -dc-menicu

(upravil Hazys 14. 11. 2016 23:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

"Úroveň ESR při 300kHz:  MLCC X5R: Příliš nízká -> nevhodné"

lol lol lol lol lol lol lol

Ten článek je zas akorát kupa nicneříkajících jednoúčelových keců. To číst odmítám.


EDIT: Aha, vše je jasné po přečtení "Autor: R. Faltus, Z. Flegr, R. Šponar, M. Jáně, T. Zedníček, AVX Czech Republic". Pouze potvrzení, že jde o kupu marketingových keců, aby se lépe prodávaly jejich niobáky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tys to moc nečet, ani na oscilogramy nemrk a hned sjel na tu tabulku dole, že ?

Při použití MLCC kondenzátorů v obou případech u 3,3 V i 5 V výstupu měnič osciloval s frekvencí přibližně fosc=50 kHz a vykazoval vysoké zvlnění (měřeno efektivní hodnotou střídavé složky výstupního napětí) kvůli nestabilitě regulační smyčky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale já dobře vím, proč tam ten kond není vhodný, Rixi, aniž bych to musel číst. Pakliže mi ten článek kolega divnypocit doporučuju zřejmě jako studium o vhodnosti kapacit do mojeho měniče, tak je mi to slušně řečeno k prdu, protože zrovna mě se tam to velmi nízké ESR keramiky hodí dobře.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já ten článek neobhajuji a nepochybuji že víš proč k tomu jevu došlo, narážím na fakt, který jsi nakonec sám potvrdil a sice že bez znalosti konkrétních podmínek a aplikace je i tvůj dotaz "a nemám rovnou použít radší MLCC" vyslovený úplně naprázdno, protože pokud nevím na co to má být a jaká je vlastně koncepce zdroje, zátěže a aplikace, nejde na to odpovědět. Někde bude lepší použít ty MLCC a někde třeba Proadlizer atd...

(upravil Hazys 14. 11. 2016 23:38)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No dobře, máš pravdu, netřeba přehánět. Jen řikám, že si radši přečtu nějakou nestrannou (a lépe zahraniční) literaturu, než účelový článek od AVX.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nečetl jsem předchozí příspěvky, ale poměrně dost integrovaných spínaných zdrojů potřebuje (možná že Hazysova koncepce to nepotřebuje)  aspoň malé ESR (reálnou část zátěže na které vznikne regulační odchylka se "správnou fázi", stačí často aspoň pár mV smile ). Přímo v aplikačních listech se často píše, že např. pod 20mR bude IO nestabilní... Důvody jsou - jak se zmiňuje v předchozích příspěvcích jasné, ale možná, že né všem... smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak pardon smile to je v prdeli, dneska je na internetu vše a já to čtu s tím ,že to bude ok a něco se dovím smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak dneska jsem se taky dozvěděl zajímavé nové věci. Byl jsem označen za vola, když jsem si dovolil vyčuhovat z řady a vyjádřit svůj  nesouhlas. (Blokové schéma řízení ss motoru. Otáčkový regulátor a vnitřní proudový regulátor, přičemž měnič má mít omezen výstupní proud na +-5A.)

Zn: Pro menší potíže s luštěním fotky lesklé tabule s vypsanou fixou jsem fotku překreslil.

http://y11.imgup.net/regulatorc550.jpg

http://k53.imgup.net/regulator_ba06.png

Autor malůvky na tabuli přednáší a zkouší studenty na vysoké škole, Ing PhD.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: Hmm, proč jsi překreslil na výstup proudoveho regulátoru nasycení (a k tomu ještě proudu)? V tom schématu na tabuli to není. Je to pointa?

Web

(upravil Hazys 16. 11. 2016 22:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to myšlené přesně tak jak je to nakreslené. Dotazoval jsem se dotyčného několikrát, včetně toho aby mi popsal kód, jakým by to naprogramoval.

A jestli mě i ty hodláš tvrdit, že je to správně, tak se asi vyseru na bastlení a programování a půjdu radši sbírat pohlednice.

http://r42.imgup.net/asdasasfasebf0.png


//Pozorný pozorovatel fotografie nahoře v původním rozlišení si všimne slabě patrných 100A napsaných na výstupu otáčkového regulátoru, jak to jde dál jako požadavek do proudového regulátoru//

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo, omezení na výstupu proudového regulátoru bude napětove. Z toho nakresu na tabuli jsem úplně nepohopil, že to tak bylo myšleno. To je blbý, no.

Web

(upravil Crifodo 16. 11. 2016 23:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dotazovat se dotyčného na kód je zbytečně konkrétní, když dotyčný zřejmě nikomu srozumitelně nevysvětlil algoritmus, resp. co se od toho čeká. Asi by se našly aplikace kde má být pohon zadávaný otáčkami a přitom "gumový" čili s omezením krouťáku proudem, ale měl by to jasně říct.
Já spíš nechápu, jak je v tomhle království možné, že docent PhD matlá vypsaným fixem na ušmudlanou nástěnku jak čuně, přitom jsem viděl na učňáky pro zedníky a autoelektrikáře osazovat 200cm interaktivní tabule.
(viděl jsem je i připravené pro základky kde se si s nima soudružky učitelky nevědí rady, protože "z kraje" je dostali přídělem (kouzelné slůvko je inkluze ve prospěch jistého etnika)
My půjdem ne sbírat pohlednice, ale vybírat popelnice, když to tak bude pokračovat.

(upravil Hazys 17. 11. 2016 2:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hehe, mužské soudružky, "za nás" byly na základce samé ženské. Ale to je OT. wink

Zadání znělo jasně. Otáčkový (napěťově tvrdý) měnič s proudovým omezením. Postupně jsme se vybahnili přes laplace a Z transformaci až do přírůstkovýho tvaru PSD regulátoru- což je fajn, nic však nového. Ale vyýklad použití dvou PSD regulátorů pro onen měnič byl poněkud shnilý, co se týká proudového omezení.

PS: Hele a představ si, dokonce jsem na to našem úžasném ČVUT FEL jednu interaktivní tabuli na zdi viděl. Zasypanou zpředu bordelem, naposled asi použitou tím člověkem, který ji po instalaci vyzkoušel.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ta plastová tabule a vypsaná fixa byla klasika i na VUT Brno..

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Soudružky jsou myšlením učitelky většinou pořád, podle mě se myšlenkové vzorce těch "pedagožek" moc nezměnily. Jeden říďa v tom feministickým socíku moc nenadělá. Navíc jsou všichni vysraní ze závislosti na dotacích z brusele a z povinnosti lézt do prdele kraji a komisím s hlášeníma jak jsou evropští a multikulti a sluníčkoví. Řekl bych že to je už horší než lezení do prdele soudruhům s nástěnkama, jak sledujeme seriál Velká vlastenecká válka. Interaktivní tabule sama o sobě za způsob (ne)využití nemůže, vznešené a geniální myšlenky se sice dají čmárat i klackem do písku a la Archimedes ale je to smutný jak se v sektoru školství pracuje s investicema.
Co tou malůvkou autor zamýšlel je mi dost nejasný, ale touhle formou z jedný fotky ze špatnýho úhlu, bez slovního doprovodu a předchozích souvislostí to nemá cenu komentovat, nakolik je to blbá forma výkladu nebo principu.

(upravil Hazys 17. 11. 2016 13:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tady výklad k té čmáranici opravdu nepotřebuješ, abys věděl, že má-li ten měnič přejít do režimu konst. proudu, tak musíš asi do proudovýho regulátoru nacpat požadavek na 5 ampér a ne omezit výstup regulátoru (který je v úhlu otevření, % PWM a pod - tj v podstatě ve voltech) na pět ampér.

Když si stavíš regulovatelný zdroj s operáky, tak proud taky neomezuješ tím, že limituješ rozsah výstupu operačního zesilovače, ale spíš tam máš dvě regulační smyčky ať už vnořené (regulátor proudu tahá za regulátor napětí změnou jeho vstupní reference), nebo samostatné, kdy máš výstupy sloučené třeba diodama a "kdo dá míň" (nebo víc).


//Dotaz vyučujícího zněl "Jak dosáhnete omezení proudu na výstupu měniče" - a tím to celé začlo.

Příspěvky [5,801 až 5,820 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 289 290 291 292 293 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£