Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 278 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 276 277 278 279 280 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,541 až 5,560 z 8,426]

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

...

(upravil pzwak 14. 3. 2016 12:11)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Po delší době dokončen projekt nového RIAA preampu s 6n16b, teď už i pro MC - udělal jsem si radost vložkou Denon DL103 smile Základní napájení z komerčního spínaného zdroje 15V/3A, anodové napětí 200V dalším spínaným zdrojem. Pro MM je THD=0.02%, pro MC THD=0.05%, odstup 86/80db(A), odchylka od RIAA křivky max. 0.2dB, přebuditelnost 20dB. Zvukově plná spokojenost... smile Na foto zatím jen DPS, v současné době zabudováno do modušopí Galaxy-M 1GX183, až nafotím, postnu.
http://www.pzwak.eu/tubes/_IGP9948m.jpg
http://www.pzwak.eu/tubes/_IGP9954m.jpg
EDIT: je to pasivní korektor, bez NFB, deska je all-in-one včetně zdrojů a řízení

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Na příště bych si pořídil kvalitní vrtáky na vrtání DPS, třeba tyto - http://www.cncshop.cz/frezy_c . Ať nemáš chlupaté díry. Sám je používám a deska vypadá jak profi vrtaná, díry bez otřepů.

(upravil pzwak 14. 3. 2016 11:32)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Díky za radu, 2,5mm vrtáky byly kdysi celkem kvalitní, ale už jsou poněkud tupé, přeci jen navrtaly už spoustu děr smile Nicméně otřep větracích otvorů na zvuk a parametry vliv nemá (není to dechový hudební nástroj), takže mi až tolik u prototypu nevadí smile 0,6 a 0,8 jsou v pohodě bez otřepu.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mi se to libi.... jsem zvědavy az to porovnáme zvukově...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

j_paseka: jaké otáčky musí být aby s takovým vrtákem byly bez otřepů? Nebo čím to poháníš?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja používam karbidové vrtáky aj na diery 3mm, vŕtam tak na 10 - 20t otáčkach, diery vyzerajú o dosť lepšie ako pri použití bežného HSS vrtáku.
pzwak: veľmi pekné, vedel by si dať k nahliadnutiu aspoň zdrojovú časť?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

K těm komerčním zdrojům, vypadá to že budou přibývat snad celkem spolehlivé zdroje z tiskáren, díky firemní politice Canon i HP (tiskárny si po krátkém čase softwarově ukončí životnost a pošlou majitele koupit novou tiskárnu, je li dál tak blbý a pro firmu obětavý), tyhle zdroje jsou celkem slušné, díky vysoké sériovosti bych jim věřil i ty atesty na bezpečnost a na EMI na rozdíl od různého příležitostného rákosí okolo úsporek nebo ledek a tak.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Protože je tu už zas moc THTček a elektronek, taky něco přidám, co vyvolá zas další kupu hejtů. wink  Osadil sem desky na své už skoro rok staré projekty. Ještě tu mám modul jeden, bohužel jsme se já debil ujebal ve footprintu švába, takže to tam za boha nepůjde připájet a budu muset nechat udělat desku novou.

http://g53.imgup.net/IMG_3966s4283.jpg

http://d00.imgup.net/IMG_3971sc6a9.jpg

(upravil pzwak 14. 3. 2016 14:16)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

staffy - zdroj pro anody je postavený na SG3525 v celkem běžném zapojení s pár vychytávkama (zvlnění na 200V je menší než 2mV), podstatné je potlačení rušení - filltrace, stabilizace a návrh trafa, taky použité součástky se na tom podílejí nemalou měrou. Jak podotkl Marek, když to viděl - zdroj složitější než celý zesák big_smile (a skoro to trefil, nakonec stabl zdroje je jeho práce, jen lehce modifikovaná)

Crifodo - po několika pokusech jsem zvolil zdroj k NB, sice dělaný v číně, ale aspoň podle slušnějších norem, rozdíl v rušení při zátěži je značný, obyčejné "rákosí" ruší cca 10-20x víc.

Hazysi, pěkné to máš, na to bych ale už neviděl a při svém rukotřasu je pro mě hraniční pouzdro SMD 1206 smile S tím footprintem a předěláním desky - taky jsem si to užil, díky topologii a krabici z modushopu (kvůli potlačení rušení) jsem ji musel předělat - možná to šlo spočítat a navrhnout hned, ale to moc neumím, tak jsem šel metodou pokus - omyl smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

bohužel jsme se já debil ujebal ve footprintu švába

proč hned celou desku? jak se to dělá přece předvedl sir Clive už u ZX-81 nebo v čem?
ty posuvný přepínače jsou spolehlivější než DIP piána?
pzwak: jasně, ono taky záleží na požadovaném výkonu. Ty zdroje z tiskáren zas mají víc hladin, obvykle +5, +24, +33 a dají se zapínat z/do standby tlačítkem.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo, pro moje použití jsem potřeboval jen a právě 15V, což moc běžně nebývá. Pro jiné aplikace ty tiskárnové budou určitě vyhovovat.

Web

(upravil Dohnalik 14. 3. 2016 18:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Protože je tu už zas moc PCBček a nových součástek, taky něco přidám.

https://ctrlv.cz/shots/2016/03/14/G0A3.png

#itakhletojde #prasarna

Trochu upravený zapojení pro vyšší CMRR, narychlo zbastlený asi za hodinku z toho co dům dal. Byl jsem naprosto zoufalej z toho jak hrála unitra PW8010, jež jsem vyhrabal ze skříně, protože jsem si po dlouhé době chtěl poslechnout něco na reprákách. Tohle hraje mnohonásobně líp, aneb nepodceňujte LM3886 smile Můžete se v budoucnu těšit na balanced jednodeskovou verzi, až budu mít chvilku času (XLR i RCA vstupy, u RCA převedeno na dif signál a LM3886 je buzená diferenciálně).

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vyměnil si PC monitor LG flatron 795 FT hrbatý přímotop pořízen léta páně 2001 za LG flatron  L1732P ale placatý LCD z bazaru sice ale furt 3x lepší než ten starý. Přišlo mně to strašně líto, myslel že doklepem to spolu ale obraz už velmi blbnul, třepotal se a bílé čáry lítaly shora dolů a já vidím špatně tak proto.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nojo, CRT jsou už bohužel out, ony ty spínané zdroje v nich taky nebyly napořád a kondy vysychají... To LCD sice tak dlouho nevydrží, ale až půjde do pryč, nebude Ti ho tolik líto. A očím to taky trochu uleví. Mi víc na těch nových LCD vadí poměr stran, tak nějak jsem byl zvyklý na 4:3 a těd je to 16:9 jak tv. Na něco dobré, ale na něco už tolik ne smile (na filmy se na PC nedívám, tak možná proto).

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

microlan: Mám na to vrtačku Dremel i stojan. Vrtám na 1000 ot/min vrtačka umí max. 10 000. Ty karbidové vrtáky, co jsem dával link, jsou fakt super. Pokud vrtáte alespoň 3 desky za týden, vřele doporučuji zainvestovat a koupit celou řadu aspoň do průměru 3mm.

(upravil microlan 15. 3. 2016 14:33)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jen 1000 otáček? Na 0,8 mm? Vrtám tak jednu desku za čtvrt roku, ale chci to trochu vylepšit. Přece jen takle to vypadá líp.

http://db.elektrotest.cz/images/diry.jpg

//Aby tu nebylo málo těch PCB

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky jsem před časem vrtal 0,8mm měděný plech na stojanové vrtačce a čím méně otáček tím mí to šlo lépe. Moc otáček moc zlomených vrtáků. Toť moje zkušenost.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

..rezne podminky se kupodivu odvijeji od mechanickych vlastnosti materialu wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak dneska konečně přišel čas na výměnu Tesla VM2103 za Denon DL-103... Nějaký rozdíl jsem čekal, ale ne tolik. Byl to běh na dlouhou trať, než jsem se dopracoval k MC s vlastním RIAA, ale stálo to za to. Slabým článkem je teď NC500, nad tím se budu muset zamyslet smile
Ale na to je dost času, teď si užívám ... smile

Web

Příspěvky [5,541 až 5,560 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 276 277 278 279 280 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£