Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 274 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 272 273 274 275 276 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,461 až 5,480 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otázkou je, jaký výkon ten Marantz poskytne v režimu tř. A. 25 wattů, které udává výrobce v tech. specifikacích, ovšem ani náhodou..

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

BFU43 napsal:

Otázkou je, jaký výkon ten Marantz poskytne v režimu tř. A. 25 wattů, které udává výrobce v tech. specifikacích, ovšem ani náhodou..

Je to tam řešeno jen zvýšením kliďáku koncových stupňů. těžko říct, kam si až dovolili jít, taky to může být jen pro 16R zátěž, nekoukal jsem do maluálu.

(upravil BFU43 2. 2. 2016 21:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zmíněná hodnota výkonu platí pro zátěž 8R (http://www.marantz.co.uk/DocumentMaster … M7200N.pdf), což je samozřejmě nesmysl. Tomu neodpovídá konstrukce přístroje.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nene, výrobce nekecá, ono je to uděláno docela vtipně smile Zvýšení proudu koncáků řídí optočlen, který je připojen k násobiči Ube v konc. stupních. Aby se to celé neupeklo, je tam trafo co má odbočky na menší napětí, při aktivaci třídy A se sníží napájecí napětí na +-26V (z původních +-56V). Pro výkon 25W do osmi je to v áčku kliďák 1,8A  což při +-26V dává trvalou ztrátu 93W na kanál, což se mi taky nezdá, ale už je to mnohem reálnější smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Není to reálný ani trochu. Ten chladič uvnitř té bedny ti sotva odchladí 30W trvale.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys : Souhlasím.

DJ_Rix : Rád bych viděl reálný, tedy změřený, celkový klid. proud zesilovače, (popř. jeho klid. příkon), v modu tř. A..

(upravil mechanik 2. 2. 2016 23:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Takže 12,5W/4R v Áčku by to bolo. To je vážne nezmysel, ešte ked to má aspon 80W/4R v ABčku teda vyššie napájacie napätie. Mám tiež koncák ktorý má v ABčku cca 80W/4R ale v Ačku som si netrúfol ísť cez 8W/4R. Aj tak majú chladiče okolo 47°C a na stereo je ich 7kg. Možno by to išlo posunúť celohliníkovou krabicou a umiestnením chladičov viac vo vzduchu na 12W/4R čo je 24W/8R.

Tie chladiče sú smiešne malé, to stačí ledva na ABčko pre tých 80W/4R alebo kolko to vlastne má. Mal som tu PM7000. Nehralo to príliš čisto a zvuk bol mierne zrnitý. Tušim harman kardon HK980 bol zvukovo lepší.

EDIT: ked som to písal Rixova odpoved tu ešte nebola ale aj tak je to nerealne.

Ked dobre počítam tak tam mám cca 75W na chladič, chladič má 3,5kg (dlžka profilu 185mm, šírka profilu 210mm, výška žebier so základnou 77m), teplota cca 47°C.

(upravil DJ_Rix 2. 2. 2016 23:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Koukám že Hazys umí odhadnout z fotky tepelný odpor chladiče, snad se to někdy taky naučím lol
Kliďák to má podle SM je při provozu ve třídě A 250mA na jeden pár koncáků (jsou tam 2 na kanál), tedy klidová ztráta 26W na kanál,  takže fakt nevím kde byli na těch 25W výstupního výkonu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska mám radost jaxviňa! Dorazila pošta s novýma strojkama smile


http://www.radio-foto.eu/fotky/dremel.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

vibratorky? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sagitarius: Je medzi 3000 a 4000 nejaky velky rozdiel? Ci preco kupovat obe? Nestacila by len 4000? Nerypem, realne sa zaujimam...

(upravil sagitarius 5. 2. 2016 20:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, rozdíly tam samozřejmě jsou. Na jemnější práce je vhodnější ta menší (130W)- je lehčí a obratnější. Pokud potřebuješ trošku brutálnější výkon, pak tu velkou- je výkonnější (170W), má PWR se zpětnou vazbou, ale na jemnější práce už je trošku neohrabaná. Pokud bych mohl kupovat jen jednu, asi bych zvolil tu menší. Pokud jsi zvyklej a umíš s mikronářadím pracovat, pak těch 130W bohatě dostačuje. Já posledních 25 let dělal se 100W Proxxon FBS-12, a taky to šlo. Už nějakou dobu jsem ale toužil mít tyhle dvě, mohl jsem si to teď dovolit (přestal jsem utrácet každej měsíc 4,5 litru za cigarety), tak jsem si je pořídil, a vůbec nelituju.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pokud vidím dobře z fotek, dávají na tu 3000 stále ten posuvníkový ovladač rychlosti a zapnutí ? Koupil jsem to chlapům v práci 2x a taky se to 2x po sobě poměrně brzo podělalo, pak už z regulace bylo jen ON-MAX/OFF. Za mě tedy tu 3000 právě kvůli tomuto nebrat sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otázkou je, co s tím prováděli. Znám dost lidí, co je mají, a nemají s tím problémy. Uvidíme...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vdaka za vycerpavajucu odpoved. Mam iba parkside z lidla ale ma svoje limity...  Necham ju asi zene na sperky a kupim nieco lepsie.

(upravil sagitarius 5. 2. 2016 22:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jupí:
Tak Parkside z Lidla mám taky, koupil jsem to jako nouzovku, ale ten si k Dremelu, nebo Proxxonu nemůže ani přičuchnout. To je naprosto nesrovnatelný ve všech ohledech- Váha, velikost, preciznost provedení, hlučnost, funkčnost aretace, utahování hlavice... Prostě to je jako srovnávat Felicii s Mercedesem.

Web

(upravil Jupi 6. 2. 2016 2:32)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sagitarius: to je mi uplne jasne. smile Len financne priority v poslednej dobe su niekde inde ako na strane nakupu kvalitneho vercajchu. Este do Silvestra som bol jediny zivitel rodiny... sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Samozřejmě, to je pochopitelný. Já mám (z jedné strany pohledu) výhodu, že nemám rodinu, takže si to můžu dovolit. Ale na druhé straně je to taky nevýhoda- závidím každýmu, kdo má rodinu. Taky jsem chtěl nějaký potomky, ale bohužel zanedbaná zdravotní péče v roce 1968, kdy jsem měl jít na operaci, mi to definitivně znemožnila, a tak mám koníčky jako náhražku sad

Web

(upravil Hazys 6. 2. 2016 16:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix napsal:

Koukám že Hazys umí odhadnout z fotky tepelný odpor chladiče, snad se to někdy taky naučím lol
Kliďák to má podle SM je při provozu ve třídě A 250mA na jeden pár koncáků (jsou tam 2 na kanál), tedy klidová ztráta 26W na kanál,  takže fakt nevím kde byli na těch 25W výstupního výkonu.

No vidíš, topí tam 26W. A kolik sem odhadoval já, že to asi tak odchladí? Takže sem zas tak daleko nebyl, trefa +- několik W.  :-P

Příspěvky [5,461 až 5,480 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 272 273 274 275 276 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£