Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 263 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 261 262 263 264 265 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,241 až 5,260 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

The_P: Znáš to, ne? Kdyby jsi měl volný čas na přítelkyni, nebo na pár kol v CounteStrike, kterou mapu by jsi dal? big_smile big_smile big_smile

Asi jsem se o Creative špatně vyjádřil - myslel jsem to všeobecně aj v reproduktorech. Mají alespoň jednu trvalou řadu v low-endu, která je vesměs dobrá, a za ty peníze si člověk nemusí vysloveně urazit ruce, když to kupuje. Ostatní slušný, nebo lepší modely jiných značek se obvykle mihnou, a zas odejdou...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Reproduktory možná, tam to moc neznám, všiml jsem si, že jsi něco psal na PCT...ale reproduktory nejsou můj šálek kávy, prd jim rozumím.

The_P: jsi to uhodil na hlavičku big_smile ještě s tím straš a neudělal bych vůbec nic. FWB stačí. Ted se mám učit na zkoušku a sesypal jsem se, mám asi zablokovanou krční páteř, hlava mě třeští, myslím že do migrén nemám daleko, dýchací cesty ucpaný...to všechno pomalu ze dne na den. Beztak je to tou proudkou změnou teplot, už potřebuju zase teplo, to mi vyhovovalo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo, občas jsem měl možnost něco z toho rozebrat a aj změřit. Logitech je v tom šrotu zdaleka nejlepší, kousek po něm Creative, a pak všichni ostatní, kde je to opravu VELMI smutné. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem v našem bazárku objevil DVD přehrávač Palladium. Musel jsem ho vyčistit, ale teď čte. Jsem domluvený s majitelem, očekávám cenu do dvou set, ale je to stroj, jeden z prvních DVD přehrávačů, velká mašina, podle všeho je výrobce Marantz.

(upravil mechanik 23. 8. 2015 23:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalik, k čomu sa dá tak výkonný PC využiť? Na hranie hier pri vysokých detailoch to asi nemáš smile

Ja som si napríklad do toho pre mna nového aj ked vlastne starého PC kúpil pasívnu HD5770, TDP asi 65W ale fakt šialene velký chladič, na miesto HD6570. Povedal som si, priplatím 25E k 20E a budem mať rovno niečo lepšie. Vedel som že GTX750 by bola ešte lepšia, mierne výkonnejšia pri TDP tušim 35W ale cena prekupenej by bola už okolo 80E čo pre mna za grafickú kartu fakt dosť.

Vtip je v tom že som hral GTA IV ktoré vlastne poznám už z predošlej zostavy. Bežalo to na HD6570 a dokonca ešte na pretaktovanom 2 jadre E4500, rozlíšenie full HD to zvládalo a aj ked to nebolo dokonale plynulé občas tak som si to celkom užil. Teraz to bolo pri vyšších detailoch a dokonale plynulé ale zase ktovie aký rozdiel to nebol a po asi 40 minútach som to vypol. GTA V by ma zaujímalo ale ked si predstavím že už ma to nebude baviť hrať ani tak dlho ako GTA IV a ked beriem do úvahy tie šialené postupy ked hru nechcem kupovať v obchode tak to ani nestojí za námahu.

Ked si kupujem kvalitný zdroj, velký pasiv na procesor, SSD disk na C alebo velký dátový disk na D, predraženú zvukovku, tak mám pocit daleko lepšie využitých penazí aj ked niektoré z vymenovaných vecí sú mnoho násobne drahšie než tá GK. Už aj procesor a RAM sú lepšie pre to že človek cíti že je to svižnejšie.

Radšej som si za to mal kúpiť operáče na hranie s DACom smile Ktoré aj tak budem kupovať, zoberiem už rovno aj AD1955 big_smile Nebude niekto objednávať z mouser? Poštovné 20E je už dosť. Tiež som po rokoch konečne našiel eshop s LED ktoré chcem na kontrolky, 3mm, v zhasnutom stave priesvitná, svieti modro, rovné čelo do panelu, svietivosť okolo 100-300mcd, nepotrebujem nočné osvetlenie, 1200mcd je fakt príliš aj s asi 2x väčšou hodnotou odporu...

Pardon, komu sa to chce po mne vlastne čítať? asi nikomu... big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Přes Mausel máš poštovný  za polovinu.

(upravil Dohnalik 24. 8. 2015 18:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Well, na hry moc čas nemám, ale když si chci něco zahrát, tak to prostě na nižší nastavení než na doraz hrát nebudu smile Navíc chystám tyto 3 monitory: http://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2515 … 43/produkt a 10,6 milionů pixelů už nějakej výpočetní výkon potřebuje.
Samozřejmě se to dá využit na CADování (to je hlavní důvod proč 3 monitory, každej kdo zkusil ví o čem mluvím). CUDA přes grafiky dokáže komprimovat hudbu a videa...mnohem rychleji jako CPU, protože má výkon řádove v TFlops (repsktive dvě GTX980 mají 10 TFlops SP a moje i5 na 4 GHz má 100 GFlops, GPU jsou prostě v konkrétní matice daleko, daleko rychlejší) Flops je počet výpočtů s plovoucí desetinou čárkou za sekundu, tedy cca 10 miliard výpočtů s FP za sekundu, which is not bad at all.

Ale obecně mám prostě rád nový technologie. Takhle mi PC žere v klidu 40 W a celý se chladí pasivně a nevydává žádnej hluk (plotnový disky mám v serveru na chodbě, do PC mi nesmí), nicméně když je potřeba, tak to má stejnej výpočetní výkon jako sálový superpočítače kolem roku 2000, ale při spotřebě 400 W v rozmerech malé kostky na stole, letí to jako svině smile A já na tom hraju hry big_smile


Objednej to přes českej mausel, pošli jim email, pošta vyjde tuším na 120 kč bez DPH, jestli se nepletu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otázka je aké to poštovné bude do SR, tiež si niekedy niekde písal že to mali tušim drahšie než mouser.

Tak to chápem, o radosť ide, či už je z výkonného PC alebo niečoho iného... Okrem toho tá krabica vyzerá dobre aj ked ešte som sa pozeral na Lian Li a mám pocit že aj okolo 120E sa dá slušne vybrať a sú to krabice fakt na úrovni.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dnes se mi podarilo vymyslet a vyrobit prototyp "odpruzeni" pro lampovy obvod do noveho DACu,bez "odpruzeni" jsou nektery lampy kvuli mikrofonicnosti temer nepouzitene (pro audio),foto zde:
https://lh3.googleusercontent.com/-wtf- … C_8087.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crashpc napsal:

Jo, občas jsem měl možnost něco z toho rozebrat a aj změřit. Logitech je v tom šrotu zdaleka nejlepší, kousek po něm Creative, a pak všichni ostatní, kde je to opravu VELMI smutné. smile

No neviem, Logitech zacal v poslednych rokoch robit take kraviny, ze by som ho zaradil POD Creative - a na druhej strane tu mame ine znacky, ako napriklad Microlab, alebo moj oblubeny Edifier, ktori maju v ponuke decentne vyrobky aj v nizsich cenach, alebo vedia ponuknut naozaj nadupane veci vo vyssich cenovkach (napriklad Edifier S550D alebo S2000)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka: moc pěkné a třeba pro 4P1L asi i nezbytné. Nechtělo by to ještě vyřešit vyřazení odpružení v době výměny lamp? Ten loctal jde hodně ztuha.

(upravil kudlibabka 26. 8. 2015 13:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2Sun Yang:pro 4P1L je to nutnost...vyrazeni odpruzeni u tohoto modelu neni treba,funguje jaksi automaticky,desticka na ktery jsou lampy je o kus sirsi nez ten otvor v ramu,takze pri nasazovani lamp se desticka opre o ram...cely tohle zarizeni je umisteno zespodu vrchniho panelu,v nem jsou otvory pro lampy a pri vytahovani lamp se desticka opre o horni panel sasi,jednoduchy a funkcni,vymyslel a ladil jsem to pul dne...:-) finalni verze je udelana z materialu alupanel,coz je sandwich,slaby alu plech cca 0,3mm,nejaka umela hmota cca 3,5mm a opet alu 0,3mm,delaji se z toho reklamni cedule apod...velmi malo to rezonuje v porovnani s alu 3mm plechem,navic ta desticka s paticema ma vyvrtanych hodne otvoru aby se ubrala hmota...
co se tyce patic pro loctal,mam par kusu staych bakelitovych,ty jsou po vycisteni kontaktu pouzitelny,pak jsem na zkousku koupil par soucasnych cinskych nebo jakych,ty jsou naprostej shit,lampy nejdou vytahovat ani zasunovat...,ty co jsou na obrazku jsou NOS z produkce CCCP,koupil jsem na eBay,nejsou levny,ale da se rict ze fungujou dokonale,kontakty stribreny,mirne zoxidovany,coz pro kotakt nevadi,pajivy plochy cistim brusnou bavlnou,stejne jako treba nozicky odporu MLT...moc pekny patice vyrabi v Japonsku fa Yamamoto,cena lidova 65 Euro/kus....:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kocur: Jsou věci, které měl Creative vždy lepší, a jsou věci, které měl Logitech v poměru cena výkon vždy levnější, takže taky lepší. To co dělá dnes Logitech je, že šel prostě o kousek do nižší třídy, a to za relativně adekvátní peníze. U nás se změnil kurz dolaru z 17Kč na 25, takže proti starým modelům pro nás nezlevnil. Amíci si ale užívají levného low-endu, a řekl bych, že za tu jejich cenu to za to stojí.
O Edifier tak okrajově vím, ale není to mainstream, a moc prodejců ty výrobky nemá. Nicméně dělají ok věci. Microlab bohužel to samé...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kudlibabka, s těma loktalkama si snad děláš prdel. Měl jsem cca 500 NOS vojenských (CCCP) a nešlo to prodat ani 10Kč/kus. U Drbala se válely taky hodně dlouho a možná tam ještě jsou.

BTW, podobný odpružovací rámeček bys mohl vidět v některých přístrojích, zavěšovalo se to na proužky gumy nebo kůže, v Bruel Kjaer myslím i na filc, ale dost zásadní věc je, že ten bazmek s lampama je masivní materiál slušné hmotnosti.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Loktalky, sakra já si vrtal hlavu co že za patice do kterejch mi žádná lampa nepasuje to mám doma big_smile Teď i kdybych je chtěl prodat tak to nepůjde big_smile

(upravil mechanik 26. 8. 2015 21:32)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Som prekvapený tie MJL3281 a MJL4281 toho vydržia dosť. Použil som 4 páry do 400W/4R koncáku, čo som považoval za poddimenzované, bežne tam mám 2SA2223A a 2SC6145A ktoré vydržia tušim o cca 1/3 viac v tomto prípade... Dnes som to zatažil 3R zátažou, 6R basáky paralelne, teda zosilňovač mal 600W/3R. Najskôr som to mal vždy o 3db stiahnuté pod limitaciou a počúval len veci kde je menej basov, potom neskôr som išiel do limitacie a počúval hudbu kde bol hádam čistý sinus s čakal som kedy niečo zhorí a ono to vydržalo big_smile big_smile Teraz už nebudem skúšať štastie a dokončím druhý kanál pre druhú reprobednu. Tým som si dnes urobil radosť, aby to bolo k téme.

DJ_Rix, písal som ti asi pred 2 dnami mail, ale už som to vyriešil...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kudlibabka: tak to jo, chapu. Tim ze tady mam na zkousku ty hrozny cinsky patice, tak jsem si nedovedl představit to paceni. Navíc jejich prechodovy odpor dost roste se zasouvanim a vytahovanim. Prestanou pruzit kontakty. Ty rusky vypadaji o hodne lip. Nejak nemam jistotu, jestli je dobre, aby zaveseny modul mel malou hmotnost. Co se tyce prenosu otresu z hlavni bedny, tak bych řekl, cim hmotnejsi, tim mensi aplituda kmitu a tim lepsi mikrofonicnost. Ale mozna vadi i narazy zvukových vln primo na sklo banky a pak zase cim vic to bude plavat tim lip. A pak mozna radej pro kazdou flasku samostatne upnuti. Mozna zkusim kombinaci. Nejdriv submodul o velke hmotnosti pruzne zaveseny do bedny a na nem zavesene lehke modulky pro kazdou lampu zvlast. Budu jich mit v novem DAC 8 kousku, tak to bude trochu narocnejsi program na dlouhe zimni vecery. Nekteri jeste snizuji mikrofonicnost 4P1L drobnym podpetim zhaveni.

Nemate panove za rozumny peníze nekde ty stary postribreny rusky loktaly? Ten typ co ma Kudlibabka v pripravku?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já mám doma tyhle patice podle mě ve větším množství, mrku.

(upravil Sendy 27. 8. 2015 9:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ještě se dají sehnat vojenské keramické loktaly s vysokou přírubou, někdo to myslím i upravoval pro běžné použití.

Ty zmiňované čínské jsou něco takového?  http://www.patice.eu/katalog/96

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2sendy:jo to jsou ony...ty stary bakelitovy jsou taky slusny,daval jsem je to zesilovace kamaradovi a ma je tam cca 2 roky a zaden problem...to osdpruzeni s pruzinkama jsem taky parkrat videl v nejakych pristroji,teda jen na obrazcich...co jsi to mel za rusky loctaly?
2Rix.pokud bys mel tech patic vic tak mam taky zajem...

Příspěvky [5,241 až 5,260 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 261 262 263 264 265 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£