Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 256 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 254 255 256 257 258 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,101 až 5,120 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

diky...srouby jsou z prvni republiky...tedy ty modry jsou soucasny...ja tech beden vyrobil nekolik desitek,prvni v roce 1980 nebo 1981...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tiež mám uplne rovnaké svorky spolu s otcom a on ich má ešte po svojom otcovi. Bohužial niktoré sa trochu povolujú, nemám ich velmi rád. Som trochu odbočil big_smile  Inak to vyzerá velmi pekne, baltická breza? Len je škoda že tie svetlé dýhy vždy zožltnú, potom to už nevyzerá velmi dobre.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ty moje svorky se nepovolujou...co se tyce zmeny barvy balricky brizy tak u techhle to bude vyreseny tak,ze prijdou nacernit moridlem eben,prani zakaznika...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka: to je MDF + dyha, preglejka alebo nico ine? Nie som si isty, lebo frezovanie pre repraky vizera ako MDF, ale na hranach vidim masiv...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to trochu slozitejsi,pouzil jsem hotovy skelety slepeny z drevotrisky (recyklace nepotrebnych beden),predni a zadni celo cca 28mm,boky 19mm...musel jsem zalepit otvor pro reproduktor,tam uplne presne sedly preklizkovy kruhy zbyly z nejakych ozvucnic,vlepil jsem na lamely...pak jsem vyfrezoval drazky do predniho cela,olepil predni a zadni celo 3mm brezovou preklizkou,vlepil lišty z brezoveho masivu do vyfrezovanych drazek,olepil boky,zafrezoval vycnivajici casti list a srazil jim hrany radiusem cca 10mm,pak jsem vyfrezoval otvory pro repraky a terminaly...dnes jsem prebrousil a zafrezoval vrchni hrany radiusem cca 3mm.Zitra natru vodou,prebrousim,jeste jednou natru vodou a prebrousim.Pak natru moridlem,prebrousim,jeste jednou moridlem pokud bude nutny...pak natru olejem,prebrousim,necham nejaky cas schnout a pak natru nekolikrat voskovou politurou a po prvni a drude vrstve politury prebrousim smirglem 400 resp. 600...pak doufam vyinkasuju penize....:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Klobuk dolu. Pekna praca.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Doma mi odchazi na co se podivam a tak se snazim "zachranit" situaci jak se da. smile Treba linuxem na hodne starym stroji, ktery jde u Audio USB pri Win XP do restartu. A tak se behem reinstalu bavim. Vytahl jsem si stary Deck do Technics-u RS-TR474 a k tomu Equalizer SH-GE70. Jak jsem na tyto vykopavky nadaval tak se nestacim divit. Dychlo na me kouzlo nostalgie. Obycejne levne kazety, zadny Chrom a hraje to kupodivu velmi dobre. Ten Equalizer jsem propojil s Dispre a posloucham to na Sennech HD800. Krasa. A to nemluvim tom jak jsem si hral s Equalizerem s mym custom DACem a USB Transportem. To jsem docela nechapal. Kdys se propoji to stare a to nove tak je to opravdu zajimave. Jak jsem byl nepritelem Equalizeru tak to ma cosi do sebe. Zejmena u nahravek kde chybi dynamika.

"Musim" koncit, Linux rve, ze chce restartovat a pocitam s tim, ze se zase neco potento. big_smile A jen tak na okraj, vyvoj u tech STMek je pod Linuxem docela zajimavy. Co je podstatne, ze je to vsechno zadarmo. A to vcetne IDE. Coz je docela prijemne zjisteni. Uz me totiz ta ma "zlodejna" (Keil) tak trochu lezla krkem. lol

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A na wokna jako nejsou tooly pro STMka zadarmo? To si asi dost málo hledal. Nebo spíš vůbec.

(upravil Dohnalik 16. 4. 2015 17:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Na STM jsem používal CooCox, ty komerční sračky jako keil byly naprosto nepoužitelný. Dneska jedině atmel s VS, když hraje cena velkou roli tak NXP, kterej má IDE sice eclipse, ale občas to i funguje. http://visualgdb.com/tutorials/arm/stm32/ tohle je taky dobrá věc, pokud člověk chce používat IDE, který něco i dělá.

(upravil Hazys 16. 4. 2015 18:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalíku, co je na Keilu nebo IARu nepoužitelnýho?  Buď konkrétní. Nebo neumíš používat profesinální vývojářský software?  Z těch Visual... eclicpso -praso cosi, z toho bych se tak leda pozvracel.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, jelikož SW není moje obživa (a doufám že nikdy nebude) tak neumím. Ke slušnému používání Keilu je potřeba znát tuny klávesových zkratek, u visualstudia prostě zapnu, zaškrtám jaký podpůrný knihovny chci a píšu...funkce, metody, makra, proměnný...do kodu doplňuje, má výbornej našeptávač a psaní to masivně usnadní a urychlí. Keil mi přijde nepřehlednej, vypadá katastrofálně...jak nějakej SW z přelomu 90. let, půl dne tam člověk nastavuje formátování a barevný rozlišování kódu, aby se v tom vůbec vyznal (tady jsem rozmazelnej z VS, takže je to těžký) atd.
Proti IARu nic extra moc nemám, taky to není žádnej zázrak, ale kompilátor to celkem vynahradí.

Eclipse je splácaná kupa hoven, napsaný je to v javě aby s tím neměli moc práce a když v tom člověk píše, tak jenom čeká, kdy mu to zase celý zatuhne a spadne. Každej si to upravuje jak chce, čímž to dělá ještě míň stabilní, spousta pluginů shodí celý IDE...

(upravil cestmir 16. 4. 2015 18:34)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Niet nad štandardný dávkový build stack (vývojársky editor podľa chute, prekladač, linker, make, tool na upload binárky). Interaktívny klikací tool nanajvýš tak na ladenie. Zvykať si furt na nejaké obskúrne "all in one" oknové IDE, narvaté zbytočnými cingrlátkami a disponujúce pokaždé vlastnou sadou neznesiteľných bizarností je na samovraždu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To asi jo, ale vzhledem k tomu, že si píšu věci pro sebe, tak mě to netrápí. SW mě neživí a nebude, mám to na hraní.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To je ideálne, aspoň máš voľnosť robiť veci podľa svojej predstavy... Keď musíš tímovo makať na niečom väčšom, je často vývojové prostredie (spolu s kopou ďalších vecí) vopred dané a nezostane ti, než sa prispôsobiť.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

cestmir: Kdybys tak laskavě nekecal. To že neumíš/te ty "bizarnosti" používat neznamená, že je to na hovno. Kde v tom tvým popisu toolchainu je něco jako debugger, SWO, Trace, ...
Tady se nebavíme o nějaký GCC srágoře na AVRka, kterou támhle někde builduje v příkazáku každý druhý ardujínista, co si říká embeded designer. Na ty vaše AVRka, PICy si používejte klidně ty vaše BASCOMy a podobný prasárny, ale profesionální nástroje si do pusy prosímvás neberte, když s nima neumíte, nebo s eto dokonce ani nechcete naučit.
A s tím, že Keil vypadá jak z 90tých, s tím jdi laskavě do ... , protože jen díky takovýmhle zkur... názorům bez jediný špetky opodstatnění tu vzniká akorát omalovánkový plevel typu ATMEL Studio nebo ty Javový nesmysly.  Všechno to má pak akorát po instalaci deset giga, je to pomalý jako kráva a je to nestabilní, protože je to akorát přeplácaný píčovinama.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: no comment, s ľuďmi ako ty nemá zmysel

(upravil zuki 16. 4. 2015 19:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mohl bys mi (Hazys) vysvětlit co je to embeded vývoj(ář).  Já myslel, že jen dělám HW nebo píši SW... a najednou prý dělám moderní embedded systém smile Ty to taky děláš?

ps: A Atmel Studio se mi líbí, na mém PC (I3-3225/3,3GHz, 2GRAM/1,33GHz, WIN7/32b, SSD120G/Sandisk 500MB/s+SSD60G+HDD1T+HDD500G+HDD320G) je zcela stabilní... a na mé účely přímo bleskové...  Zato v Práci na I7 WIN7/64b+2x1T HDD raid (RAM ani nevím, ale nejmíň 8G)  je o třídu pomalejší...

(upravil Hazys 16. 4. 2015 21:15)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To víš že nemá, protože vyvíjet aplikace na 32bitový moderní embedded systémy pomocí příkazový řádky, opravdu zmysel má.
To že s něčím neumíš, nebo vymoženosti toho nepotřebuješ neznamená, že je to na pytel! To si zapamatuj. To máš jako tvrdit že Altium je na hovno, jenom proto, že si doma děláš jednovrstvý desky na THTčka a stačí ti to.

Ostatně mě váš názor vůbec nepřekvapuje. Poslední dobou nám do práce chodí samý pitominy jako JVM (Java Virtual Machine) na M Cortexy, přitom ta s..a neumí ani USBčka natož pak ethernet. Nebo taky přišel .NET na Cortex M4. To prozměnu neumí lautr nic a jen to žere neskutečně prostředků, tam si rád, že to nacpeš do procesoru s půlmegovou fleší.  To je přesně od/pro lidi, co se drží takových názorů, jako máš ty čestmíre. Aneb "když to průměrný vohnout nepotřebuje, tak to tam nedáme".


___________________
Takže důležitý je, (že Dohnalik), že můj nový mobil má barevný dotykový GUI, ale zkopírovat kus textu ze SMSky ten mobil neumí. Starý uměl. Nový neumí mass storage, jen debilní MTP. Starý uměl mass storage i MTP, volitelně. Starý měl v sobě aspoň naprosto základního průzkumníka souborů v telefonu a na SD kartě. Nový tam nic takovýho nemá. za to je barevný, pomalý, každou chvíl ise musí ručně restartovat, protože mu už měsíc po koupi hnije firmware a taky tam má velice důležitý facebook, cloud a podobné moderní výDobytky. Atd, nechce se mi to rozvádět, je to tady offtopic.

___________________
Tobě zuki nemám důvod cokoliv vysvětlovat. Máš google, najdi si to. A ano, momentálně dělám v jedné firmě, kde používáme ten "strašný shnilý Keil a IAR", jak tady tvrdí Dohnalik a cestmir.


PS: http://www.cover72.net/blag/viewpost.php?blag=187

(upravil cestmir 16. 4. 2015 19:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pomocou konzolového toolchainu sa dá vyvíjať (a aj sa desaťročia reálne vyvíja) čokoľvek. Vrátane komplexných GUI aplikácií, UI vrstva nemusí byť nutne dizajnovaná interaktívnym ("klikacím") spôsobom. Embedded vývoj dtto, to že ty cítiš potrebu vstrebávať proprietárne vývojárske nástroje rôznych dodávateľov železa a cítiš sa preto strašne "profi" a "nóbl" neznamená, že je to jediná cesta, ako veci riešiť.

(upravil Dohnalik 16. 4. 2015 20:02)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To, že si neumíš vybrat mobil, za to já ti nemůžu smile
Altium je nejlepší CAD, se kterým jsem kdy dělal...a jako z 90. let nevypadá, po instalaci 10giga nemá, naběhne a reaguje okamžitě a ani po měsíci práce, kdy jsem PC jenom uspával, nikdy nespadl.

proti IARu nic nemám, tak netvrď, že něco tvrdím...má suprovej kompilátor, GCC se může jít zahrabat, hlavně u vícebankových RAM a vícejádrových m-cortexů, se kterýma gcc prostě moc nepočítá.

Příspěvky [5,101 až 5,120 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 254 255 256 257 258 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£