Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 255 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 253 254 255 256 257 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,081 až 5,100 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix napsal:

Ad diskuze o ledkách, pánové obávám se že úspora je víte kde... Když to spočítáte realisticky, dodržíte záznam o době provozu a hlavně životnosti, dojdete snadno k tomu že se to nevyplatí. Ještě jsem nepotkal LEDku která by měla tu slibovanou životnost, všechny kusy umírají do 1000h. Klasická žárovka vydrží 2000h, LEDka stojí 10x tolik co žárovka. Při svícení třeba 3h denně se to dá lehce spočítat. Já se vracím po LEDkovém nadšení zpět k žárovkám.

Ono je to všelijaké a co mě na tom opravdu štve je kvalita. A to platí i pro žárovky. Nedávno jsme si koupil žárovku do odsávače par cena cca 50kč. Vydržela něco málo přes půl roku. Reklamace? Nakonec jsem to ukecal, ale jen díky tomu, že jsem chtěl kontakt na výrobce, abych jim napsal velice "slušný" mail. Díval jsem se na provedení a výrobce dělal všechno pro to, aby to prostě nevydrželo. Výdrž 2kh? O tom si můžu nechat zdát. V porovnání s tím mám "pár" LEDek co jsem koupil v Lídlu. Člověk by si řekl šmejd a ony jedou pořád a rozhodně je nešetřím. Porovnání s tím LEDka za 600k a krytka upadla po cca roce používání. Stačilo ji sice přilepit, ale i tak. Dalším negativem je, že občas poblikává. Možná nějaké výkyvy napětí, nicméně LEDka za 600kč by takový problém mít neměla.
Závěrem LEDky jsou super, ale drahé, žárovky jsou dobré akorát jako topení nebo jako z nouze cnost. Takže kde vím, že se nebude moc blikat používám spořivé žárovky (zářivky). Ty kupuji různě v akcích po supermarketech a když odejde neřeším. To samé je jejich delší náběh. Na záchod a do koupelny se to asi nehodí, ale tam stačí ty LEDky (a nebo nějaké žárovky) co jsme svého času vyhrál v jedné soutěži. smile K žárovkám se už vracet nechci, tedy do doby až se výrobci zamyslí nad kvalitou.
Není to tak dávno co jsme počítali s kámošem na kolik vyjde svícení svíčkami (co měli v Tescu v akci) a docela jsme se divili. Takže se asi vrátím ke svíčkám. lol

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

inu...když mají hlupáci peníze (bez osobních invektiv) tak kramáři mají odbyt, kšeft, říkala moudrá babička. ještě zvažte, propočítejte si rentovnost svícení petrolejkou...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Problém je v něčem jiném. Lidi se neumí bránit. Kdyby výrobci takových šmejdů lidi napsali hloupý mail s tím, že už si nikdy nekoupí takovou "žárovku" a navíc tuto informaci řeknou svým přátelům tak se výrobce časem chytí za palu (hlavu). Možná si řeknete, že ne, ale divili by jste se jak taková negativní reklama a hromada mailů dokáže zamávat i s prosperující firmou. Stačí se podívat do historie. Na to výrobce zapomínají, že nejlepší reklama a taky nejlevnější je ta, která funguje zcela automaticky.
Svého času se tak prodávala a vlastně prodává i audio technika. Ale to asi sami víte. Příkladem budiž sluchátka. Je plno výrobců a proč se docela hodně prodávají drahé modely? Asi to nebude tím, že ti ostatní nabízejí "to samé" za méně peněz.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nevím, nevím...žijeme ve světě bezpráví a zákony jsou šité na míru mocných, to by mohlo být chápano jako antireklama a poškozování obchodního jména, ušlý zisk z prodeje a úbytek pracovních míst...schopný advokát na to najde, věřte, paragrafů několik

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jeje dalsi paranoik...:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak já si dneska udělal velkou radost
http://www.bachmusik.com/data/catalog/products/afg433gts..jpg

Web

(upravil maxell 4. 4. 2015 22:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka napsal:

jeje dalsi paranoik...:-)

viš Ty vůbec co píšeš, kolego pane ? asis neměl zatím tu čest se zákonem, právníky a soudem, ještě houby víš, málo toho znáš...za pomluvu firmy z Tebe stáhnou poslední kalhoty a vykopnou na mráz, pokud budou chtít, jednou (možná) pochopíš, aby nebylo pozdě...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jj viz muj prispevek 5085...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sagitarius: to by spravilo radost aj mne smile to je Fender? zaujimave telo

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@maxell: Proč vidět za každým stromem bubáka? Co mi v dnešní době, kdy si můžu vytvořit defakto libovolný mail s jakoukoliv identitou, mohou udělat? Nemluvě o tom, že se asi nikdo moc po adresátovi takového "tvrzení" pídit nebude. smile Zákony jsou takové jaké si je "uděláme". Nebo tomu tak není?

Včera jsem si udělal radost tím, že jsem si "koupil" krásnou knihu "Jak vidím svět" od Alberta Einsteina na serveru ulozto.cz. Někdo může argumentovat tím, že jsem se dopustil krádeže. Ano, je to možné, ale podstata té knihy není v zdroji, ale co je uvnitř a to chápe málo lidí. Je to stejné jak s knihou "Můj Boj" od jednoho "hodného" pána z Rakous. Víte v čem tyto pány obdivuji? Einsteina pro naprosto neuvěřitelný životní postoj a jeho tvorbu. A Hitlera? Pro jeho názory a taky proto, že z něj mají lidé i po x letech co je po smrti, stále strach. V tom byla jeho genialita a místo toho, aby se lidi poučili z toho co udělal špatně, tak se bojí i toho, že někdo na znamení "nacizmu" zvedá ruku. Je to normální? Ať byl jaký byl, ale sám by tento svět nezměnil. To je třeba mít neustále na paměti. Ostatně kdo byl větší zbabělec, Einstein který utekl a nebo Hitler, který se i po návratu z basy rozhodl ve svém "díle" pokračovat? Jen tak na okraj, já bych na místě Einsteina jednal podobně. Hřbitovy jsou plné samozvaných hrdinů.

ZTRACENÝ RÁJ
Ještě v sedmnáctém století byli vědci a umělci v celé Evropě tak spjati společnými idealistickými pouty, že jejich spolupráci politické události téměř nemohly nahlodat. Toto společenství bylo ještě posilováno obecným používáním latiny. Dneska nám podobné poměry připadají jako nějaký ztracený ráj. Národnostní vášně společenství duchů rozbily, a latina, která do té doby všechny sjednocovala, je mrtvá. Vědci, protože se z nich stali zastánci nejradikálnějších národních tradic, pozbyli smyslu pro pospolitost.

Jsem navýsost přesvědčen, že žádné bohatství světa nedokáže lidstvem pohnout vpřed, ani kdyby ho měl v rukou člověk sebevíc oddaný takovému cíli. Jen příklady velkých a ryzích osobností mohou ostatní dovést k ušlechtilým postojům i skutkům. Peníze přitahují jen prospěcháře a kohokoliv neodolatelně svádějí k jejich zneužívání.
Umí si někdo představit Mojžíše, Ježíše nebo Gándhího třímající měšec někoho takového jako je Carnegie?
A. Einstein

Co jsem tím výňatkem chtěl říct? Přestaňte se už bát, nebo chcete být až do smrt pouhýmí loutkami v rukou druhých lidí, kteří to tzv. pochopili a myslí si, že se dá penězi koupit úplně vše? Tedy i lidská duše?
Můžete to zkusit. Třeba u svého partnera/partnerky a věřte, že jednoho dne zjistíte, že "jste" uprostřed něčeho co ze srdce nenávidíte. V takový okamžik se alespoň já rád vracím k tomu co ze všeho na světě miluji a tím je moje tvorba, audio, byť všelijaká, s všelijakým výsledkem, ale je moje a to mi nikdo na světě nemůže vzít. V tom je moje svoboda a jakmile mi ji někdo vezme. tak mi to už bude stejně jedno. Vše leží v mé hlavě a jakýkoliv "externí" pokus výmaz skončí "Failure, Error"  lol

https://youtu.be/zeo9FxM6aAA

Web

(upravil mechanik 6. 4. 2015 8:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

xmarek napsal:

Zákony jsou takové jaké si je "uděláme". Nebo tomu tak není?

Idealista big_smile Skôr by som sa priklonil k názoru maxella.

(upravil sagitarius 6. 4. 2015 10:39)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mordoo napsal:

sagitarius: to by spravilo radost aj mne smile to je Fender? zaujimave telo

Ale kdepák Fender. Je to malý český výrobce z Hodonína, od kterého vozím občas kytary, a už od prvního kontaktu s jejich nástroji jsem byl nadšenej jejich kvalitou zpracování, čistotou provedení...
Toto je "superjumbo", pro které je tento tvar obvyklý. Má to olejové mechaniky, nultej a kobylkovej pražec bělená kost,
Horn a spodníí deska jasan, luby a krk mahagon, hmatník a kobyla palisandr.
Ceny mají naprosto úžasné, v porovnání s jinými výrobci naprosto směšné.
http://www.bachmusik.com/bach-433gts-super-jumbo_p901
Ten jasan je úžasnej- výraznej a přesnej zvuk, hloubky asi nejlepší ze všech typů konstrukcí (no aby ne, když superjumbo má největší objem těla), a vynikající sustain.

Web

(upravil iguardo 6. 4. 2015 13:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sagitarius, vďaka za tip. Tie ceny sú naozaj super. Už dlhšie rozmýšľam o niečom podobnom, uvažoval som o nejakej akustike  Dowina.
Porovnával si aj iné typy? Vyberal si z viacerých kusov?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Včera jsem byl s ženou na koncertě Stevena Wilsona v divadle Hybernia. Úžasný koncert. Už jsme ho viděli naživo s Porcupine Tree, rok na to s Blackfield, a včerejší 2,5hodinový koncert stál opět za to. Už se těším na další...

(upravil sagitarius 6. 4. 2015 14:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

iguardo:
No já měl dost specifické požadavky, kterým Dowiny nevyhovovaly. Chtěl jsem velký objem těla kvůli preciznímu podání hloubek (takže superjumbo), horní a spodní deku vrstvenou, abych to mohl používat i na výletech, protože noční chlad a vlhko, a pak denní horka jsou pro masiv likvidační, a dále precizní provedení. V těhle požadavcích moc na výběr nebylo, a z toho co bylo, tahle vycházela nejlépe (teda v rozumných cenových relacích). Ještě by mi vyhovovala EPIPHONE EJ-200 SCE VS, ale s předkem ze smrku- masivu, a z toho bych měl venku strach, a to za 10k. Navíc se mi projevem víc líbí ta jasanová deska, ale to už je věc subjektivních zvukových preferencí.
Takže jsem se rozhodl pro BaCH. Navíc ti kluci to dělají více-méně malosériově a každému nástroji věnujou podstatně víc péče, než někde ve fabrice, kde to hroutí ve velkým.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sagitarius: Ďakujem za info, zaujímalo ma ale, či si aj porovnával u nich viaceré modely na mieste alebo si si vybral a objednal tento konkrétny model len na základe špecifikácie. Mám to do Hodonína cca 145 km, tak zvažujem, či sa tam vybrať alebo niečo risknúť. Hrám si viac menej len tak pre seba, ale na dobrej gitare (keď sa mi občas dostane do ruky) ma to baví oveľa viac.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já měl vybranej konkrétní tento model, takže jsem jim zavolal, ať mi ho dovezou na jejich partnerskou prodejnu do Brna.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

je moc prijemny slyset,ze se najdou lidi co vyrabi slusny veci za rozumny peniz a ze se najdou lidi,ktery to oceni...:-)...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dneska jsem frezoval otvory pro repraky a ted olepuju...bedny na zakazku...
https://lh3.googleusercontent.com/-FKzE … C_6426.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hezká práce. Taky jsem s tátou( vyučeným truhlářem) dělal před 15 lety 3P bedny. Máme stejný "šrouby".  Ještě bych rád jedny zmáknul.

Příspěvky [5,081 až 5,100 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 253 254 255 256 257 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£