Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 251 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 249 250 251 252 253 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,001 až 5,020 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pres vsechny popsany nedostatky (nekolikratt ve vlaknu DIY DAC zde na foru) hraje tahle levna deska po mirnym tuningu a s lampovou vystupni casti prekvapive dobre a prehraje mnohonasobne drazsi stroje.Sam jsem tech desek osadil a vytunil desitky kusu...
Pred par dny jsem si koupil 30ks ruskych lamp 6N6P,vsechny z jedny serie,udajne pochazeji z nejakeho CS vojenskeho skladu...kdyz jsem je meril nestacil jsem se divit...shoda systemu do 5%,to jsem fakt jeste u ruskych lamp nevidel...to jsem si ale udelal radost....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka:No právě,věc za pár šupů a přesto hraje velmi dobře.Proto mi připadá úsměvné na to praktikovat "košer" přístup.A srovnávat to třeba s Caseou je taky blbost.Já osobně o něčem podobném uvažuju,za ty prachy není co ztratit.Navíc,kolik lidí má dostatečně kvalitní zbytek řetezce,poslechovku a uši na to,aby si mohl dovolit dát třeba dvacetkrát víc proto aby slyšel,jak smyčce mají lepší zvuk?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no ono i za par supu muzes postavit kvalitni retezec,kterej ti zprostredkuje spoustu prijemnych zazitku...chce to jen pristupovat k tomu bez predsudku,mit predstavu co chces a nepodlehat mainstreamu...

(upravil kal 5. 3. 2015 17:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Anti : neboj se toho, ja od Miry potunenou verzi AK-cka mam a jsem (jak je mozno s digitalem) s pomerem cena/vykon spokojeny, vice lidi zde si to od Cinana koupilo vcetne zdejsich predatoru; hraje to lepe, nez dacy v prehravacich kolem 10-15tis. Nebo pockej na Lutovo projekt, ale stejne, dokud to nevyzkousis - si to neposlechnes doma, tak je to jen "jedna pani povidala"

edit : jeden modul 4396, netuneny v origostavu z Ciny mam ve skrini a muzu ti ho prenechat

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska jsem byl vyhodit staré hadry do sběrného dvora a když jsem tam pokukoval po vyhozených elektro věcech, narazil jsem tam na pár ARS9104 v celkem fajn stavu... a co mě překvapilo ještě víc, že v takový kleci s naházeným harampádím se válela ještě jedna! big_smile
Ty první dvě jsou v celkem fajn stavu, třetí o něco horší, po zapojení nehrál výškáč, po chvilce hrabání se ve výhybce, výměně hovňáků jsem zjistil, že rezistor 3R3 před výškáčem má úžasných cca 120ohm big_smile To se mi ještě nikdy nestalo... po jeho výměně už to hraje v pořádku.

Takže mám tři funkční ARS9104... ještě ani nevím, co s nimi provedu.

hue hue hue

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No co by...trochu je vypucuješ a prodáš na Aukru...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo, už jsem to tak vymyslel... v tejdnu nafotím a hodím je tam... Skladovat bedny stylem "možná se někdy budou hodit" už nebudu big_smile Teda, jedny tu mám a nepoužívám - ARS810... jenže těch se mi nechce zbavit, mají úžasný zvuk.

hue hue hue

Web

(upravil stiglitz 10. 3. 2015 22:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Koupili jsme si zahrádku!!! Kristepane, no mě jde stejně hlavně o to grilování s lahváčema.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

stiglitz: ono než se dostaneš ke grilování, projdeš spoustou jiných příjemných činností, obzvlášť sekání trávy může být radostné smile (pokud tedy nehodláš grilovat v "buši") Ale zahrádka je fajn relax, o tom žádná...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Existujou robotický sekačky big_smile

(upravil stiglitz 11. 3. 2015 18:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ono půjde hlavně o estetiku, je to tak patnáct krát sedm metrů, a trávníku tam moc není. Je tam ale podsklepená chatka, pergola, a je to celý zanedbaný, no a protože to je ve svahu, musím nejřív svahovejma tvarovkama, takovýma těma hrncema nahradit PZ desky, který tu funkci měly plnit, ale neplní, je to vyvrácený, ty kaskády. Takže odkopat, usadit tohle, pak je na jedné straně chybějící plot, prý pro ideální vztahy s majiteli vedle, ale máme psa. No, je tam dost práce, ale moc se těším, zkoumal jsem už grily atd, ale i třeba chemické WC, a nebo makrolon na tu pergolu. Ale sklep v chatce je studený, tak docela uvažuju nad sadbou žampiónů. Pivo odtud bude dobrý, nepochybuju. Musím zbourat udírnu, která je v rozkladu, doslova. Jestli postavím novou, uvidím.

(upravil Dohnalik 11. 3. 2015 23:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Grill si nech raději od někoho postavit, než kupovat komerční sračky, je spousta šikovných lidí co to dělá na vedlejšák. Chemický WC staví taky, pěkný dřevěný s chemickou vložkou...
A případně fotovoltaickej panel na střechu z bazaru za dvojku, nabíječ a baterii do sklepa, ať na to noční grillování vidíš smile (a s trochou snahy na to jde napojit i malej kompresorovej výčep)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

alternativu k chemickymu WC je WC kompostovaci,jednoduse receno seres do vetsiho plastovyho kyble a zasypavas to pilinama...levne ucinne ekologicke snadno recyklovatelne...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Místo pilin lze taky použít např. vyzrálej kompost nebo hrabanku.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Fotovoltaickej panel má kámoš, je tím nadšenej, akorát, aby to někdo nešvihnul, bude to vidět, chatka je pod úrovní cesty.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To bych neriskoval. Kup si raději generátor, dneska se seženou i docela tichý a poměrně levný. Např. něco jako tento: http://www.agregaty.cz/kipor-ig1000-urc … rovoz-v-cr nebo i menší.
Doporučoval bych nějaký generátor s invertorem a  mnohopólovým alternátorem. Výstup z alternátoru je usměrněn a invertorem převeden opět na střídavé napětí bez ohledu na otáčky motoru.
Mám s tím docela dobré zkušenosti. Koupil jsem jeden menší Bauhausu za cca 7 000 Kč a jsem s ním docela spokojený.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To je daleko větší investice, bude to dražší na provoz... radji bych si dal větší práci s úkrytem fotovoltaiky, případně ji připojil pod napětí pár kV, to většinou snědé spoluobčany odradí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Těch tady je dost, i smažek, a jiných ztroskotanců, kterým se prachy hodí. Čím dál horší.

(upravil Yeayer 13. 3. 2015 6:33)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak sice je pet ráno ale ted jsem dodelal svuj PRVNI elektronkovy zes, uplne primitivni schema od danyka s PCL86 ale stejne jsem stastnej strasne moc... Akorat nevim jestli je to vystupakem na kterej jsem klickou tocil 6000 zavitu :Lol: nebo tim ze je tam polska POLAMP PCL86.... Jako nehraje to zrovnatak jak jsem ocekava...
E: tak kdyz se elektronka sedla a poradne se nazhavila tak to hraje nadherne smile akorat je jormalni ze ta elektronka tak jako modrobile sviti v ty oblasti pentody? Krome zhaveni ktery je samosebou oranzovy tak tam jak jsou otvory v tom plechovym krytu tak na skle u toho modrobile jakoby fosforeskujou takovy bily kruhy ktery za svetla videt nejsou, az kdyz zhasnu tak jsou videt a uvnitr to cely jakoby modrobile sviti, no zajimavy to je....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Modrosvit může být způsobený ztrátou vakua (to je ten horší případ) nebo dopadem elektronů na anodu při větších anodových proudech - ten může být běžný i za provozu, ale není úplně ideální pro životnost lampy. Zkus změřit anodový proud pentody, jestli není na mezi katalogových údajů (měl by být max. kolem 50mA), případně pokud máš, zkus vyměnit lampu za jiný kus. Polské POLAM stojí za prd, hodně nevyrovnaná produkce.

Web

Příspěvky [5,001 až 5,020 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 249 250 251 252 253 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£