Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 242 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 240 241 242 243 244 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,821 až 4,840 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Cestmir: Diky moc za info, uplne jsem to minul! big_smile

Posledni mesic se PC presne s 840kou EVO/120Gb chova manzelce velmi podivne a ja podezrival mimo jine i to SSD (prvni SSD co jsem poridil, moje duvera v ne je temer nulova coz se teda nezlepsuje, sam mam v PC jen klasicke disky). Takze krasna prace, provedeme update a uvidime, jestli podivne veci prestanou. Obavam se vsak, ze tady to doslo dal nez jen ke zpomaleni, inu uvidime. Ta technologie je fakt na baterky dnes...

(upravil cestmir 9. 11. 2014 11:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zatiaľ som ten patch aplikoval na 3 kusoch, rýchlosť seq. čítania to skutočne vrátilo na plný bitrate radiča, už len dúfať, že to nebude ďalej degradovať.

Technológia je OK, len ak chceš istotu, neber low-costy (aj S 840 je low-cost, hoci od "renomovanejšieho" výrobcu než ADATA a pod.). V serveroch mám MLC Intely (S3500/3700, podľa nárokov), vydržia brutálne denné zápisy, bez akejkoľvek dlhodobej degradácie, so zálohou napájania kondíkom (garantovaná integrita pri výpadku). Tiež mám v prevádzke niekoľkoročné Intely (520) s desiatkami zapísaných TB, zatiaľ bez najmenšej chybičky. A koniec koncov, ani na 840, okrem tohoto problému, ktorý ma trochu iritoval, nemôžem povedať nič vyložene zlé.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

čestmír:
Bohužel s SSD nemám vůbec žádné zkušenosti, takže nemohl bys tady napsat, který SSD tedy stojí za pořízení, a krterým se raději vyhnout? Chystám se SSD pořídit do HTPC kvůli zrychlení náběhu (takže jen na systém, zbytek na klasice), takže mi stačí jen ty nejmenší. Nevím ale jaký...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes som si "ťapol" s kupcom. Predal som dom smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tady si určitě vybereš, jak co do parametrů tak i ceny.
http://www.alphacool.cz/Produkty/PC-Kom … 13003.html
hmm2
Tohle bych chtěl já http://www.alphacool.cz/produkt/Mushkin … rg1=013003 ale cena.

(upravil cestmir 9. 11. 2014 12:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sagitarius: ak ti nevadí mierne vyššia cena, tak dobrý kompromis je Intel S3500. Inak Intel 520/530 alebo Samsung 840 EVO... Ja ich do desktopov dávam - fungovať tam fungujú a zálohovať treba tak či onak.

Dosť záleží na dennom zápise - do nejakých 10GB/deň +/- vyhovejú aj tie najnižšie rady, ak máš zápis vyšší, je lepšie siahnuť po vyššej (napr. S3700 znesie rádovo tisíce TB, ale pri cca 3x vyššej cene na GB). Tiež ak máš trebárs desktop bez UPS v prostredí, kde sú časté výpadky napájania, sú tam S3500/3700 vhodnejšie, pretože sú menej náchylné na "náhlu smrť" v dôsledku porušenia integrity stavových dát. V nb s funkčným aku by na tomto aspekte až tak záležať nemalo.

(upravil The_P 9. 11. 2014 12:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

cestmir: Jasne, je to low cost, nicmene i ten Intel ma sve problemy obcas (aneb disk se zmeni na 8MB cernou diru). A uprimne nez dotoho investovat takove penize, to tedy uprednostnim kapacitu (ktera je radove jinde), nez vykon. Technologie zalozena na dosti omezenm poctu zapisu a parazitnich vlastnostech u mne neni dobra. Je efektivni, ale dobra neni,  to je jen mych $2 smile

EDIT: Nejak moc uprimne na m^2, kazdopadne diky za Tip!

(upravil cestmir 9. 11. 2014 13:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S3500/3700 mám overené v prostredí s dosť náročnými scenármi - trebárs storage pre Postgres, kde sa okrem bežnej dennej transakčnej záťaže deje každonočné agregovaie analytických dát, ktoré RAID z 10krpm rotačných diskov vyťažovalo blízko 100% na niekoľko hodín. Pri S3700 žiaden IOPS bottleneck neexistuje a desiatky GB denne mu evidentne nič nerobia.

A ak by ti bolo aj tých 2000-10000 TBW málo (čo sú ale aj pri zápise rádovo 100GB denne desiatky rokov), ešte vždy môžeš siahnuť po SLC SSDčkach...

Ak sa vyberú spoľahlivé typy a použije sa to s rozumom (TRIM + zapĺňanie max do 70-80% alebo bez TRIMu ale s rezervovanými 10-20% LBA mimo partícií), je to už dnes robustné dosť.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

cestmir: Caste problemy SSD jsou dnes z chybne funkce kontroleru/chybe firmwaru spis, nez z vycerpani samotnych zapisu, nicmene ano - kdyz spolehlive SSD, tak "enterprise" Intel je urcite stale nejlepsi vobla. Co jsem koukal na Tve doporuceni, na Alze je to 12k za 600Gb. Za 12k mas 10-12Tb v beznychn discich, to je radovy rozdil, kazdy si to holt musi rozmyslet sam.

PS - mne dnes udelalo radost nasledujici: http://is.muni.cz/th/54145/pedf_m/

(upravil cestmir 9. 11. 2014 13:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

600GB SSD je na bežné desktopové použitie overkill. Úplne stačí spoľahlivý 120GB ako systémový disk a na všetko ostatné veľký (a lacný) rotačný. Zrealizovať sa to dá aj vo väčšine nb (HDD bay namiesto optickej mechaniky, prípadne mSATA, v najhoršom hybrid).

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

cestmir: Prestanme to tu zasirat, zbytek kdyztak pres SZ

(upravil TAZ 9. 11. 2014 13:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

xmarek napsal:

@Kritik: Toho je dneska tolik, že to není šance sledovat. Je to toto? http://youtu.be/IguTrpxXGSM Pokud ano tak ti mám opravdu co závidět. Nádhera. smile Akorát ta maďarština je jak pěst na oko. big_smile

člověče, co blbneš, ti hrajou od roku 1962, celkem ikona východního bloku, něco jako Puhdys v NDR...

Web

(upravil zuki 9. 11. 2014 14:18)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, mě to přijde jako reklama na odchod do důchodu v 70 a více  smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

když to lidi chtějí, tak to mají, proti gustu nic.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

xmarek: ano jsou to oni.

zuki: asi před pár týdny jsem byl u nás v klubu na Olympicu a nepřipadal mi Janda a Kóbor z Omegy jako důchodci smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Už dlhšiu dobu sa mi povalovali po dielni dve mocné osemnastky a tak som sa rozhodol že si spravím basové  Kramperovky VHD 4,18.
http://boyzpc.home.xs4all.nl/Bouwtekeni … /KV418.pdf
Dnes som ich prvý krát počul.Postavil som to na záhradu smerom k dialnici zapojil na QSC PLX 3102 a spadol som na riť. To je tlak že som až nechápal čo môže liezť z dvoch relativne normalnych strednevelkých  bedni. Doteraz som používal len basreflexi alebo slimáky ale toto je dalšia príjemná skúsenosť. Len neviam kde idem všetky tie bedne dávať už sa mi to celkom kopí. V blízkej budúcnosti k tomu prirobím vrchy s  ARM9408 šitými na mieru "101dB 1000W" a daky 2"driver čo ma finančne nzruinuje.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kde šijí ARMka na 1 kW?

(upravil djsteve 14. 11. 2014 3:26)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Toto tajomstvo prezradím len pri osobnom kontakte. Ja do tých ARMjek perem s toho QSCčka plný kotol a držia. Len sa to musí od 120Hz prudko orezať . Tie ARMky sú špičkové repráky len sa nesmie šahať na magnetický systém a chceť z nich spraviť basák. Mám teraz pripravených desať kusov na prerábku tak dúfam že do nového roka sa to stihne.
PS: Len dnes ma napadlo pozrieť si kolko ten box KV2 VHD4,18 stojí a spadol som na riť druhý krát. 3200€ za kus. No comment.

(upravil mechanik 14. 11. 2014 13:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

djsteve, 700W-1000W? to majú reproduktory s cievkou 4". 1000W má TBX100 a 700W má PS100. Tiež to má mizernú výchylku, tak by sa ten príkon určite nevyužil. Ked to má nejake úpravy pre hrubší vodič a väčšiu výchylku tak to určite nemá 101db/1W/1m pre to že cievka s poriadnym príkonom tiež niečo váži.

Tiež je v tom 18G550, čo si tam použil ty? Asi by to chcelo poznať TS a všetko tam dobre fungovať nebude. Kto vie akú to má potom dole frekvenčnú charakteristiku.

(upravil djsteve 14. 11. 2014 14:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V base je použitý reprák ktoremu som nameral takéto parametre
18"
Fs-36,4Hz
Re-6,3Ohm
Qe0,45
Qm-5,45
Qt-0,42
Vas-207,8
Sd-1194cm2
96,8dB
A čo sa týka ARMky tá tu 4" cievku má odjakživa. Používam ich výhradne od 120Hz nahor stmo orezané. Vtedy sa dá do nej valiť skutočne 1kW.

Příspěvky [4,821 až 4,840 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 240 241 242 243 244 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£