Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 240 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 238 239 240 241 242 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,781 až 4,800 z 8,426]

(upravil Hazys 18. 10. 2014 17:32)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No mě momentálně nevoní to, jak to funguje divně...

Na některých pinech tomu CPLD nestačí pulldown 33k jako log 0 yikes  To je co proboha za móresy?!


//po chvíli nastal "ahá moment", kdy sem zjistil, že se můj pulldown pere s pullupem, který je na té čínské desce. OMFG!!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Děláte kluci krásné věci, radost koukat smile.

Mně už musí k radosti stačit, že jsem pochopil, v čem je u vadného kanálu QSA 1200 problém a už to maká! cool

(upravil Hazys 19. 10. 2014 1:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já mám dycky talent něco vykurvit... Udělal sem si 4bitovej binární čítač do toho CPLD. A on čítá.  Ale nulu vynechává. Zkoušel jsem asynchronní design ze 4 děliček za sebou, zkoušel jsem synchronní čítač ze čtyř JKček a dvou ANDů... taky vynechává nulu. Asi sem něco posral, ale prostě to nefunguje.  hmm2


//EDIT: Tak noční čítačové dilema bylo vyřešeno...    Ještě jedno zátiší s logikou a jde se spát lol

http://i62.tinypic.com/2im5kxh.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kupil som si AV receiver Pioneer VSX-924. Zatial super. Inac zohnat AVR s analogovym pre-out a zaroven dvomi HDMI out je umenie smile

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já už koukám, jak bych k tomu CPLD přidal SRAMku (zřejmě ISSI  IS61WV6416BLL-12), z druhé strany "fofrpřevodník" MAX1422 (škoda, že tu nemám MAX1420 - ano, soplím to z toho co je v šuplíku) a ze třetí strany nějakou STM32 s displejem. Jsem sám vážně zvědavý, co vznikne. lol

(upravil Dohnalik 21. 10. 2014 19:28)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Když je řeč o těch ramkách, ARMech a CPLD:
https://lh5.googleusercontent.com/-1fjb … 1%255D.jpg

BK precision DDS do 20MHz, pokud se tomu zatíží výstup, tak je to celkem slušnej generátor (v opačným případě tam výstulní CLC filtr způsobuje zákmity). Chci ho poladit, hlavně co se zdrojové části týče. PCB je navrhlý špatně, ale tak co čekat od takové cenové kategorie smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mno - zjistil jsem že se mi do pixly na DPA nevejde indikátor výkonu - tak to holt bude bez...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zapoměl jsem se pochlubit: Do autíčka mám nový Kenwood KDC-5057SD smile A je to paráda.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zesilovač transiwatt 140 studio-ahoj.tak dnes jsem dal zesík dohromady,vyměnil všechny elyty a hovnáky.zapojil přes pc a málem zbořil barák.hraje bezvadně,rozšířil jsem spodní pásmo.kam se hrabou novinky...Janda byl machr.

(upravil mordoo 22. 10. 2014 20:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A to sa este v autach daju menit radia? tongue

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska jsem si udělal radost osciloskopem BM550 co byl nabízen tady v bazaru. Protože při přepínání kanálů obraz po chvíli zmizel, šel jsem téměř na jisto a vyměnil jsem na vstupu ty oranžový plastový kondíky TE00x, co je nikdo nemá rád:-) , seřídil jsem multimetr a osciloskop podle manuálu a zase šlape jako víno! Mám z toho radost, konečně dvoukanál.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mno vida - já mám jen jednokanál smile

Nicméně, dneska jsem na CNC vrtal a gravíroval čelo na DPA povedlo se, nicméně brava nějaká na prdel, kolem písmen se mi to vyštipovalo... takže efekt, že když obrobím grafitově nalakovanej hliník, písmena budou světlý hezky vidět, bez jejich bravení, tak docela nevyšel, pokud se mi ty drobný poškození nepovede odstranit aniž abych to musel přestříkat znova celý...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mordoo: No jistěéééééé

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pred par dny jsem zbastlil prkynkovou verzi DACu pro znameho,USB modul s TE7022,DAC chip AK4396,lampova cast PCC88 a 6N6P,usmerneni lampou 6C5S,filtrace svitky,tlumivkou 40H a odpory (CLCRCRC),vestaveny sitovy filtr,trafo pro anody a AC zhaveni zrecyklovany z radia...foto zde:
https://lh3.googleusercontent.com/-rY_a … Martin.jpg

(upravil LukasX 24. 10. 2014 11:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys napsal:

CPLD, FPGA... Xilinx nebo Altera... Na obojí tu mám vybavení i SW, beztak se to programuje obojí stejně. Blbý je, že tomu zatim rozumim hůř, než koza petrželi.

Teď se snažim tam dostat AND hradlo popsaný ve VHDL. To je boj...


//EDIT: Z toho by jednomu jeblo, než přijde na to, že tenhle středník tam být nesmí...
http://i62.tinypic.com/2ppkihi.png

My sa tiež hráme v škole... -> http://www.xilinx.com/products/boards-a … 27B7NM.htm
Btw. tie porty si vieš nainicializovať pri zakladaní projektu...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lukáši, s tím xilinxem fuj a pryč, jejich vývojové nástroje stojí uživatelsky za prd. Sice je fakt, že nemám nainstalované to jejich poslední, ale to nemám ani u Altery, ale ten rozdíl je tam svinsky znát. lol
Tuhle jsem v tom xilinxu maloval nějaké složitější schéma. Ten editer je tak blbý, že v něm ani nepřesuneš víc objektů najednou. Takže při případné úpravě je snažší schéma nakreslit celé znova. A úplně nejvíc na xilinxu miluju ty chybové výstupy. Někam ti to do souboru nableje cosi, kdy ani nevíš, co to po tobě chce. Třeba přes UCF nepřiřadíš nějaké IO piny a ono ti to do souboru vybleje 20 jmen signálů, které to nemůže naroutovat (z toho 19 jmen signálů s tím ani nesouvisí, nebo jsou to jména signálů, která ani ve schématu nemáš), místo aby ti to napsalo když už je ot tak blbé, že jsi to zapomněl přiřadit, nebo se to na to prostě vykašlalo a dalo to jen varování a naroutovalo to bez nich. Prostě dělat něco v ISE, je nechutná pakárna!
Koukám taky, že vaše škola má zřejmě hodně peněz na rozhazování, vzhledem k tomu šestkovýmu Spartanu. smile

Já tu mám na Spartany třeba tohle, ale protože je to Xilinx, tak je to prostě vykurvené a nechodí to. (Ovladače se nepotkají s tím ladítkem na kitu).
http://i60.tinypic.com/2hmfp7n.jpg

Jinak už jsem trochu pokročil, už tomu rozumím asi jako koza zelí. Napsal jsem pár nějakých pyčovin, teď čekám, až si udělám plošák, kde půjde experimentovat trochu pokročileji.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V pohode, ja sa nehádam. Robím s tým prvý krát v živote, nakoľko keď som nejakú logiku potreboval, tak som si ju vždy zadrátoval HW (nikdy som nerobil nič tak zložité, aby som využil možnosti FPGA)... Zatiaľ sme si naprogramovali/nakreslili nejaké dekódery a podobné hračky a celkom ma to chytilo, celé prostredie mi príde intuitívne robené, s presunutím viacerích objektov som problém nemal... smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To ani já nedělám a asi dlouho nebudu dělat nic pro FPGA... Proto si taky hraju s CPLD.  Zbylou inteligenci dožene ARMovský MCU, bude-li třeba.

Já mám problém konstantně s tím, že to vždy označí něco jinýho, než co sem vybral, nebo častěji, neoznačí to vše, co jsem vybral, ale jen něco.  Též mě totálně .....e ! že se nedají posunova "BUS tap" po sběrnici... proboha PROČ?! Přitom sem přišel ještě na to, že když ten BUS tap označíš tím výběrem pro "multiple objects", tak to najednou přesouvat jde. Na to se dá říct pouze jediné slovo: Xilinx.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://lh5.googleusercontent.com/-iFQV9nbci4U/VEpWLaqNRMI/AAAAAAAAEp8/rPkNl-qgqrQ/s640/IMG_20141024_153033.jpg

Já si udělal dneska radost jenom takovou blbostí...to dole je multimetr z práce s měsíc starou kalibrací, to nahoře je můj domácí agilent, kterej byl naposled kalibrovanej snad přes 7 lety, po chvilce se to ustálilo na rozdílu asi 20uV, což fakt ani nemá smysl řešit smile Ostatní rozsahy víceméně to samý. Prostě nesmrtelnej stroj.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sila ty dnešní ceny..

http://aukro.cz/fluke-8845a-multimetr-i4699118374.html

Sem šel dnes od známého a že se stavím v Lídlu pro pečivo. V batohu jsem měl špulky hájendového koaxu a pípák u výstupu mě zachytil. Ihned jsem byl zadržen bdělou ochrankou a několikrát prošacován, pořád jsem pípal lol Týpek vypadal jak několikanásobný recidivista. Říkal jsem mu že to nejspíš dělá ten kábl, at to zkusí, ale borec nevěřil... docela divadlo.

Web

Příspěvky [4,781 až 4,800 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 238 239 240 241 242 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£