Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 239 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 237 238 239 240 241 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,761 až 4,780 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podla mňa sú na tejto pozicii tie ruske kondíky v pohode. Možno by sa ima dala vytknúť mierne zvýšená indukčnosť ale to stejne uchom nikto nepozná . ja by som ich tam osobne nedal ale stale lepšie ako elektrolyt ktorý býva sučasťou výstupu aj u drahších CD prehrávačov.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No tak schválně, co takový elektrolyt udělá?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ked už nič tak Časom každý jeden raz vyschne...    smile))

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co proti Hazys-ovi máte? Čeho se bojíte? Jeho názoru? To je věc, kterou v životě nepochopím. Jakmile někdo projeví svůj názor tak slyším jen brekot nebo spíš bečení. Takové to bečení co slyším od ovcí. Prostě ukazuje, že nemá strach, to je celé.

Upřímně mě hodně překvapil. A to opravdu dost. Nejenom svými znalostmi, ale i tím, že se nebojí přijmout názory i někoho jiného. Myslíte si, že to není pravda? Tak schválně, přemýšlejte a nebo si projděte celý tento tread. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ty už nehúl toľko vole.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

funkci vazebniho kondenzatoru (v uvedenym DACu typ MBM) je jak jiste vsichni vite oddelit stejnosmernou slozku od slozky stridave nic vic nic min.Je fakt zajimave porovnat si zvukove ruzne typy kondenzatoru na teto pozici.Clovek si pak muze vybrat co se mu libi.Cerstvy ani vyschly elyt na tuto pozici nedoporucuju...

(upravil cestmir 17. 10. 2014 9:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pokiaľ má kvalitný elyt na svorkách zanedbateľný AC rozkmit (fc HP napr. 1 Hz alebo kľudne aj ešte o rád menej), ani cez neho netečie veľký prúd (oddelenie DC zložky pred repro a pod.), je jeho vplyv na signál prakticky nemerateľný (a naslepo nepočuteľný). Starnutie je väčší problém.

Napr. HP vo forme 100u väzobáku a 10k záťaže má fc 0,2 Hz a pri 20Hz a 2V signále má na svorkách AC napätie cca 16mV... Kto ho za takýchto podmienok sluchom rozozná trebárs od 4u7 MKP, je borec.

http://www.douglas-self.com/ampins/dipa/dipa.htm#5 5.8 Capacitor distortion:

It seems to be little-known that electrolytic capacitors generate distortion when they have a significant AC voltage across them. It is even less well known that non-electrolytics show a similar effect in applications like Sallen & Key high-pass filters. This has nothing to do with Subjectivist hypotheses about mysterious non-measurable effects; this is all too real.

Electrolytic distortion usually arises in DC blocking circuitry with significant resistive loading. Fig 31 shows the distortion for a 47uF 25V capacitor driving 8 Vrms into a 680 Ohm load. The distortion is a mixture of second and third harmonic, rising rapidly as frequency falls, at something between 12 and 18 dB/octave. The great danger of this mechanism is that serious distortion begins while the response roll-off has barely begun; here THD reaches 0.01% at 20 Hz when the response is only down 0.2 dB. The voltage across the capacitor is 2.6 Volts peak, and this is a better warning of danger than the amount of roll-off. THD roughly triples as the applied voltage doubles; the factor varies with capacitor voltage rating.

The mechanism by which capacitors generate this distortion is unclear. Dielectric absorption appears to be ruled out as this is invariably modelled by adding linear components to the basic capacitor. Reverse biasing is not the problem, for DC biasing by up to +15V shows increased, not reduced distortion. Non-polarised electrolytics show the same effect but at a much greater AC voltage, typically giving the same distortion at one-tenth the frequency of a conventional capacitor of the same value; cost and size generally rules out their use to combat this effect. The best solution is simply to increase the capacitor value until the LF distortion remains flat to 10 Hz. A small roll-off in the audio band is not a sufficient criterion.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2cestmir:zkus na vystupu mnou uvedenyho lampovyho obvodu pouzit elyt,poslechni a pak tam dej svitek cca 0,22uF a zase poslechni.Pokud neuslysil rozdil neni s tvym sluchem neco v poradku.

(upravil cestmir 17. 10. 2014 10:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

220n je väzobák medzi výstupom a káblom, alebo je za ním ešte nejaký buffer? Aká je vstupná impedancia toho, čo cez ten väzobák budíš?

Lebo 220n už robí pri 47k záťaži -2dB na 20Hz (nehovoriac o 40° fáze), na výstupný kond je to rádovo poddimenzovaná hodnota... Ak ho striedaš s elytom s podobnou kapacitou (1u), nie je v optimálnom režime. Ak ho striedaš s rádovo väčším elytom, počuješ skôr rozdiel vo fchar, než rozdiel medzi kondami.

(hral som sa s tým nejaký rok dozadu - pri dodržaní toho, čo som uviedol som elyt nebol schopný odlíšiť, ani sluchom, ani meraním kartou)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ten obvod je dvoustupnovy lampovy,prvni lampa je stejnosmerne vazana na buffer tvoreny druhou lampou....pak teprve je vazebni kond v tomto pripade MBM 0,47uF.schema zde:
https://lh5.googleusercontent.com/-w-S5 … 520DAC.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

470n je stále strašne málo na takúto pozíciu... Ak za to zaradíš napr. obligátny 10k ALPS, bude fc 34Hz a na 20Hz máš -6dB (a nie je tam ani žiadna NFB, ktorá by to ziskom dohnala). To je proste filter, brutálne zasahujúci do pásma, nie transparentný väzobák. Keď tam dáš pre porovnanie napr. 47u elyt, jasné že bude zvuk "iný".

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

na vstupu zesilovace je 100K Alps...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Káždý trochu zmysluplný audio komponent s linkovým výstupom by mal byť schopný bez degradácie fungovať aspoň do 10k záťaže. Nemôžeš vedieť, kto to bude kedy s čím kombinovať. Nehovoriac o tom, že fungovanie na 100k impedanciách nie je najvhodnejšie ani z hľadiska šumu, odstupu rušenia a nárokov na použitú kábeláž.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

OK,dik za pripominky...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Včera jsem byl v klubu Harlekýn na Olympicu.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Čurák jsem....  Dneska jsem dělal takovou ptákovinu, jednoduchej symetrickej stabilizátorek - zdroj pro korekčák. Když jsem dělal desku, tak abych se vešel s místem, musel jsem udělat konektor pro zem -střed vinutí z trafa na kraji desky a přívody ST napětí na druhej straně - to je jen věc označení...  udělal jsem ty stabíky, ověřil na laboráku že fungujou, doosadil jsem usměrňovač a filtraci... připojil trafo... chvíli nic a pak JEB! všude papírky, velký kondy v prdeli..... nejdřív nechápačka... pak jsem si uvědomil, že jsem to zapojil klasicky - zem doprostřed - což bylo blbě - zem je na kraji - takže na kondech pro 35V bylo 60V a na vstupu jednoho integráče taky, takže udělal pápá spolu s kondama......  integráč jsem doma navíc měl, takže už to zase chodí, ale bez těch filtračních kondů, mám doma jen menší a větší.....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Trocha práce včera večer až někdy pozdě do rána + dneska po obědě dokončovačka s těmi soklíky. Konečně nějaké trochu kulturnější nástroje na hraní a učení. Výsledek zde:
http://i60.tinypic.com/33kqgx1.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hraješ si s CPLD, jo? Taky mě to čeká na jeden projekt do práce...

(upravil Hazys 18. 10. 2014 17:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

CPLD, FPGA... Xilinx nebo Altera... Na obojí tu mám vybavení i SW, beztak se to programuje obojí stejně. Blbý je, že tomu zatim rozumim hůř, než koza petrželi.

Teď se snažim tam dostat AND hradlo popsaný ve VHDL. To je boj...


//EDIT: Z toho by jednomu jeblo, než přijde na to, že tenhle středník tam být nesmí...
http://i62.tinypic.com/2ppkihi.png

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

joo, já si nakreslím raději schémátko big_smile VHDL ani verilog mi zatím nevoní...

Příspěvky [4,761 až 4,780 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 237 238 239 240 241 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£