Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 234 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 232 233 234 235 236 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,661 až 4,680 z 8,422]

(upravil xmarek 3. 9. 2014 23:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Který matroš?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Počítám, že příště nám nabídne "odháčkování"

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

T voe, co to je? Jestliže mám zvukařinou poškozený vnitřní ucho tak je pravda, že je to v hlavě. Ale pochybuju, že se to dá nějak napravit. HOWGH!

(upravil xmarek 3. 9. 2014 23:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

....

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V pátek mne po necelých dvou týdnech dorazila z Ameriky nová přenoska AudioTechnica AT311EP. Hraje výborně.

http://shalibaba.sweb.cz/AT311/IMAG0639%20(150x113).jpg

AudioTechnica AT311EP

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co mi dnes udělalo radost? Jeden úplně neznámý člověk z Německa mi poslal mail ohledně toho, že dělá bakalářku na téma USB DACů. Napsal mi nějaké dotazy na toto téma a já jsem se na základě toho rozhodl, že se v rámci svých možností znovu pustím do věci, které jsem díky okolnostem na "chvíli" opustil.
Jsem za to docela rád, protože cítím, že ty mé znalosti USB nepřijdou úplně vniveč. smile Je krásné vědět, že to co mě vlastně k USB přivedlo mě vlastně vyvedlo z krize. Nebyla to krize finanční, ale krize v mé duši. Pamatuji si, že mě k USB před mnoha lety přivedla taky jedna bakalářka jednoho Němce. Je zajímavé, že se člověk takto vlastně je schopen vrátit k něčemu co mám moc rád.

Jestli to patří do téma audio nebo ne to musíte posoudit vy. Já vím, že ano. USB transporty postavené na STM32F4xx byly mým snem a cítím, že to jednoho dne dodělám a pošlu do světa. Ale v jaké formě a kdy to ještě netuším. Ale vím, že to jednou bude, protože už mi chybí jen 24 bit a HI SPEED. A mám k tomu zatraceně dobře našlápnuté, tomu věřte. big_smile

Marek

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

xmarek: USB už mi taky začíná dělat radost! Prošlápnout si cestu k USB transportu pro mě byla taky celkem dlouhá cesta. Ale minulý týden jsem konečně začal hrát asynchronně bez praskání! Používám zatím jen UAC1 na mikrokontroléru TM4C123 od TI. Jeho výhoda je ve 1023 B velkých endpointech, takže 24/96 stereo half-duplex je limit. Jestli budu pokračovat s UAC2, chci použít SAM3U od Atmelu, který má high-speed USB na čipu a má dost SPI periferii pro případné vícekanálové audio.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Držím palce, na SAM3U jsem se taky chystal ale nakonec šáhl po NXP, kterej zvládá i 8 kanál bez problému, ale říkám si, že jsem udělal chybu, protože ho furt nemůžu rozchodit, svini.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dneska mi pul vecera z reparku (samo od sebe) mluvi zkreslenym hlasem muz s ruskym prizvukem a rika neustale nejaka cisla anglicky. zero point zero five five zero four ... big_smile doufam ze ho to casem omrzi protoze si nemuzu moc poustet hudbu.

(upravil jonny.pek 12. 5. 2015 9:36)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dodělal jsem zesilovač s PCL 86

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/674/DaWjpo.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/907/rj9xd2.jpg

Web

(upravil mechanik 9. 9. 2014 14:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

divnypocit, divné, v poslednej dobe sa tu hrozne vela ludí stažuje na VF rušenie...

a keby ešte niekto nevidel SSD so zdravím 71% tak tu je big_smile

https://i.postimg.cc/Ff8WhnG3/2186270.png

Pri troche štastia to možno 2 roky v celku dá, než sa pokazí... Mám ho už asi 5 mesiacov. To ho stihnem ešte reklamovať kedže má záruku 3 roky a v tej dobe bude cena SSD už určite zase inde. Dnes by som asi skúsil Samsung 840 EVO Series Basic 120GB za 72E.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

divnypocit ....to je špion, to by se mělo hlásit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@mechanik: Na 840 EVO mám dosť ťažké srdce od kedy som zistil, že (aspoň na tých malých, 120GB) s používaním postupne dosť dramaticky klesá priepustnosť pri sekvenčnom čítaní. Nové kusty mali priepustnosť pri 1-threadovom seq. čítaní blízku teoretickej priepustnosti radiča. Teraz tu mám kusy, kde sekvenčné čítanie klesá na hodnoty, za ktoré by sa hanbil aj mechanický disk - priemer cca 70MB/s s minimami až niekde okolo 30-40MB/s. Ostatné vlastnosti sú pritom OK (prístupová doba, rýchlosť zápisu, SMART countre). Pre porovnanie, žiaden z Inteláckych desktopoých SSD, ani x-ročné kusy so zápsiom desiatok TB nič podobné nevykazujú.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dakujem za informácie. On je ten samsung extrémne lacný. Asi si teda časom priplatím a kúpim Intel 530 120GB.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hej, cenovo sú momentálne spomedzi normálnych značiek bezkonkurenčné, takže ak budú spoľahlivé v zmysle, že časom nezačnú úplne odchádzať spôsobom "náhla smrť" alebo stratou dát, tak sú pre bežné použitie stále v pohode. Desktop s nimi totiž pôsobí svižne bez ohľadu na tú zníženú rýchlosť, zaváži tam viac prístupová doba, takže priepustnosť pri bežných scenároch s prevahou náhodných prístupov je stále rádovo lepšia než pri HDD.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já mám intel 520 i samsung 840 a musím říct, že na běžný používání je ten samsung rychlejší než intel i po dvou letech, ale intelu věřím daleko víc, že se nevysere zrovna v době kdy to nejmíň potřebuju.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S akou kapacitou je tá 840? Vedel by si prípadne orientačne pozrieť tú priepustnosť pri linear read? Napr. cez tool čo je v AIDA64, zobrazuje min/max/avg + graf, takže sa dá spraviť predstava. Ideálne bez inej diskovej aktivity.

Ak je ale dvojročný, tak to predpokladám nie je 840 "EVO". A pôvodná 840 tuším ešte nemala TLC NANDy, takže to nemusí moc korešpondovať, je to +/- úplne iný produkt.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A co říkáte na značku SSD disků ADATA ?

(upravil mechanik 9. 9. 2014 22:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

hmm, myslel som že "náhla smrť" nehrozí. Pôvodne som do SSD išiel s tým že sa oproti klasickému disku nikdy nezničí, no po prečitaní nejakych článkov som zistil že to tak neni. Tiež som čítal že ked sa disk pokazí tak sa na neho nebude dať zapisovať ale čítať by sa mal dať vždy. Teraz zistujem že ani to neni pravda, že by kvôli odchádzajúcim radičom?
No je to tak tiché a rýchle že to za to stojí, aj keby som mal kupovať nový SSD každý rok za dnešné ceny tak si ho kúpim smile To chrčanie HDD pri nabiehaní windows alebo po otvorení napríklad opery kde mám bežne otvorené desiatky stránok...
Teraz občas počujem mierne chrčať cievky v pasivne chladenom zdroji pri špickách v odbere prúdu pri zatažení CPU.

Příspěvky [4,661 až 4,680 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 232 233 234 235 236 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£