Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 224 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 222 223 224 225 226 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,461 až 4,480 z 8,422]

(upravil mechanik 10. 5. 2014 12:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No a ja mám disk necelé 2 mesiace 2,2TB zápis big_smile Keby sa to tu neriešilo tak si to ani nevšimnem. No zdravie má 98% to ma bude celkom trápiť sad

https://i.postimg.cc/qh92tPCX/2174580.png


Aspon že klasická trojka kúpená asi o týždeň skôr sa bude držať. Len sa oproti starej dvojke viac hreje. Asi časom kúpim nejaky chladič ale čítal som že teplota nemá žiadnu spojitosť so životnostou.

https://i.postimg.cc/Q9Bpd8Vd/2174579.png

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

No a ja mám disk necelé 2 mesiace 2,2TB zápis big_smile

To máš celkem dost za tak krátkou chvíli. Máš vypnuté všechny ty blbosti, jako službu superfetch, defragmentaci, cache pro prohlížeč atd.

(upravil mechanik 10. 5. 2014 12:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Viem akurát že windows od 7 SSD podporuje a ja mám 8.1. Defragmentáciu samozrejme nespúštam. Opera je tiež najnovšia. Ked je potrebné niečo viac nastavovať tak je to dalšie mínus pre SSD disky a to nekupujem žiadnu najnovšiu technologiu. Myslel som si že to za ten čas už majú vyriešené. No asi bude dotlačený k tomu to nejako riešiť aj ked dáta za dnešný deň vyzerajú velmi nenápadne... budem to sledovať. Asi začne googliť čo všetko ešte môžem vypnúť.

EDIT1: práve som sa dočítal "Pokud jste nainstalovali systém Windows 8 na SSD, defragmentace bude dokonce automaticky vypnuta"

EDIT2: "V porovnání s XP a Vistou dokáží Windows 7 automaticky rozpoznat instalovaný SSD disk. V tom případě automaticky deaktivují všechny zbytečné funkce, které optimalizují práci s magnetickými disky, ale zbytečně zatěžují a opotřebovávají SSD disky." "Podpora příkazu TRIM, Správné zarovnání oddílu, Deaktivace Ready Boost, Deaktivace Prefetch, Deaktivace Superfetch, Deaktivace defragmentace"

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Extrémne denné množstvá zápisov zvykol na Windows generovať fulltextový indexovač ("Windows search"). Neviem ako na sedmičke, ale na starších verziách jednak zvykol pri indexovaní vytvárať množstvo dočasných súborov (navyše k samotnému zápisu do indexu), dvak tam mali tak famózne zimplementované inkrementálne indexovanie, že to dokola indexovalo rovnaké súbory, aj keď sa nezmenili. Na Win2k3 mašine spôsoboval čisto indexer zápis rádovo 10GB denne. Vypínal som ho presne pre prechod na SSD.

Inak, SSD sa dá bez problémov používať aj s XP, akurát treba buď už pri partitioningu vynechať 10-20% kapacity pre wear-leveling, alebo treba pravidelne spúšťať TRIM manuálne (a nezapĺňať disk do plna). Väčšina vendorov na to dodáva utilitu, cez ktorú to ide naschedulovať. A samozrejme zrušiť prípadnú pravidelnú defragmentáciu.

(upravil mechanik 6. 5. 2014 20:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ked mna hlavne zaujíma či je to nutné optimalizovať v 8.1. Konečne som našiel defragmentáciu a zdá sa že bola nastavená raz za 7 dní aj ked posledná bola údajne pred 13 dnami čo je fakt divné. Čo je v rozpore z tým čo som našiel a dopísal hore...
Zajímalo by ma. Ked doska nepozná, nedetekuje typ alebo názov disku pri starte, pozná ho windows potom správne ako SSD? na ASUS P5K ani P5QL PRO nerozpozná disk a neviem či vôbec klasický. Skúšal som rôzne SATA výstupy ale bez zmeny. V biose už ale presný typ mám.

(upravil cestmir 6. 5. 2014 20:39)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Samotná defragmentácia byť naschedulovaná môže (mohol by si mať okrem SSD aj rotačné disky), kontrolovať treba, či FS, ležiace na SSD médiu z defragmentovania vynechá.

Čo sa týka detekcie SSD, tu tvrdia, že okrem čítania ATA features disku, robia aj test cez random read priepustnosť:
http://blogs.msdn.com/b/e7/archive/2009 … s-and.aspx
(text sa týka Win7, predpokladám ale, že to pri 8.1 bude podobné)

  • "Will disk defragmentation be disabled by default on SSDs? Yes. The automatic scheduling of defragmentation will exclude partitions on devices that declare themselves as SSDs. Additionally, if the system disk has random read performance characteristics above the threshold of 8 MB/sec, then it too will be excluded. The threshold was determined by internal analysis."

Cvične môžeš skúsiť na pár dní vypnúť aj ten indexer, čisto pre porovnanie vplyvu na denný zápis:
http://www.addictivetips.com/windows-ti … windows-8/

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Aj keď pri Microsofte si asi človek nemôže byť istý fakt ničím: big_smile
Why Windows 8 and 8.1 defragment your SSD and how you can avoid this

(upravil mechanik 6. 5. 2014 21:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sú to pre mna dosť neznáme veci. Potreboval by som nejaky návod. Vzhladom k tomu že windows 8,1 je o dosť iný a neviem všetko nájsť tak by to mal byť návod ako pre blbca. Klikni sem, potom tam... No neviem defragmentáciu som teda vypol, ked tam nejaka bola. Tie dalšie veci sú skôr o presmerovaní na RAM idealne aj 8GB čo fakt nemám, tak neviem ako postupovať. To sa týka asi hlavne cache v prehliadači a ešte nejakeho stránkovania.
Z môjho pohladu v prípade že ten disk zničím do 2 rokov je stále všetko dosť neoptimalizované pre SSD a bežným použivattelom by som ho nedoporučil, jedine človeku čo si to všetko vie nastaviť a rozumie tomu do hlbky.
Vysledok je pre mna jediný, som z toho znechutený.

EDIT: Najhoršie je že návody na optimalizáciu sa vždy nezhodujú. Ked sú podrobnejšie vysvetlené tak je to len pre windows 7 takže sa podla toho nedá postupovať v 8.1. Tiež na druhej strane čítam že optimalizácia dnes neni nutná. To sa píše napríklad tu  http://www.pcforum.sk/optimalizacia-ssd-vt160251.html   Čo si z toho teda vybrať?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Snažím sa práve nájsť úplne triviálnu vec:
- ako kurva na Win jednoznačne zistiť, či systém disk vidí ako rotačný alebo SSD

Na Linuxe proste pozrieš /sys/block/sdX/queue/rotational a okamžite vieš (nehovoriac o tom, že aj všetky aspekty typu I/O scheduler, read-ahead, write cache policy si môžeš podľa ľubovôle nastaviť). Na Windowse ani za boha netuším, ako to jednoznačne zistiť. Na webe sú len polodementné odporúčania typu fsutil behavior query disabledeletenotify (nepovie nič, pretože TRIM je zapnutý implicitne aj na setupoch s rotačnými diskami); kontrola obkľukou cez defragmenter (SSD partície by mali mať Last run: never); kontrola funkčnosti TRIM reportingu cez účelové utility (trimcheck) a pod. Jak u blbých, to je proste nekonečná načačkaná paródia na operačný systém.

(upravil mechanik 8. 5. 2014 11:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tak tu mám najnovší výpočet big_smile odhadovaná životnosť 5 mesiacov big_smile

https://i.postimg.cc/kDTBp35j/2174734.png

No tak sa začnem zamýšlať nad skorou reklamáciou a tiež vytvorením image aby sa všetko zachovalo. Technik v alze je asi dosť dezorientovaný. Tvrdil je je to prakticky FLASH a tie majú životnosť predsa velkú big_smile Ale s reklamaciou nebudú mať problém. Len ma trápi že než sa pokazí budem si musieť dlší kúpiť z vlastných penazí. Kúpim 128GB a určite nie kongston.

EDIT: "Snažil jsem se hledat průměrné zápisy na disk a dle vnitřní statistiky jsem došel k závěru, že většina uživatelů zapíše za den kolem 10 GB dat."
V mojom prípade je to za včerajší deň 17GB čo neni zase o tolko viac. Tie prvé 2TB už neovplyvním ale aj tak je zostávajúca životnosť 5 mesiacov velmi málo.

Výrobca uvádza pre kingston ssdNow KC300 maximálne hodnoty zápisov:

60 GB: 47 TB
120 GB: 94 TB
180 GB: 141 TB
240 GB: 188 TB
480 GB: 375 TB

A.) V mojom prípade je zapísaných už 2,3TB na 60GB (47TB) disku čo by malo byť cca -5% životnosti. Pre čo to teda ukazuje 97% a nie 95?
B.) Ked nepočítam asi 2-3 dni tak som disk kúpil pre 2 mesiacmi, čo by malo znamenať cca 1TB/1mesiac. Z toho by odhadovaná životnosť mala byť 47 mesiacov a to je 3,9 roka čo zase nesedí s údajmi z programu.
No ktovie, možno sa to po pár dnoch nejako zrovná, neviem akým spôsobom to počíta. Prvých pár hodín čo som ten program mal to tiež ukazovalo životnosť 9 rokov.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mas to pustene len den, za den ti to nic nenapocita, on potrebuje vediet vytazenie disku za urcity cas a potom to ukaze spravne, mne to trvalo kym sa to ustalilo asi 3 tyzdne, v tej dobe to lietalo hore dole

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to tak, už sa to posunulo o niekolko dní ale aj tak sa obávam že to pri mne nebudú také krásne hodnoty ako "10 rokov pri bežnej prevádzke" alebo často uvádzané ešte dlhšie časy.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

neda mi to abych se nepochlubil.... konecne jsem pred par dny dodelal maringotku a budu mit zase vic casu na bastleni elektroniky...maringotka uz je prevezena a majitelka se v ni zabydluje....fotky tady:
https://picasaweb.google.com/kudlibabka/Maringotka

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

parádní práce musim říct smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Představ si, že jsem měl první boudu v životě(ne maringotku) v 10, druhou až ve 40 a byl jsem na obě neuvěřitelně pyšný. Tohle Ti tiše závidím. Hodně štěstí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka: V první chvíli jsem si pomyslel, že je to maringotka přestavěná na solitérní bastlení ...
Ale je to pěkná podívaná, ať dílo slouží jakémukoli účelu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

diky za uznani,potesi to...
...ta maringotka neni pro mne,ale pro jednu kamaradku,v 73 letech prodala byt a takovej malej bytecek si nechala udelat...

(upravil mechanik 10. 5. 2014 12:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

right13, týka sa to aj zdravia disku? Pre to že pri mne je už len 96%.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Postaveno "jen tak pro radost" - MIR 50.
Komplet domácí výroba.
Ale to nejhorší mně ještě čeká - krabice ... .

http://bart.unas.cz/fotky/IMGP8120.JPG
http://bart.unas.cz/fotky/IMGP8124.JPG

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

som vylepšil


miesto Athlon X2 245 siel Phenom X4 955 black edition a Freezer 13 PRO 120mm
ku 2GB Kingston hyperX blu pribudlo 8GB Kingston HyperX fury

casom pride este radeon R9 270

http://i80.photobucket.com/albums/j177/right13/th_P5140342_zps25f16189.jpg

Web

Příspěvky [4,461 až 4,480 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 222 223 224 225 226 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£